Szkoła Podstawowa w Samoklęskach

Wydarzenia 2008/2009

Koniec roku szkolnego

Rajd rowerowy

      Dnia 05.06.2009roku pod opieką pana Adama Peterwasa pojechaliśmy na rajd rowerowy. Prowadziła nas Julka Grymuza. Na początku jechaliśmy po asfalcie, później po polnej drodze, aż dojechaliśmy do skrzyżowania, była tam bardzo popękana jezdnia jechaliśmy prosto do Syr. Julka prowadziła nas po takiej drodze ,że wszyscy chcieli wrócić ale nie daliśmy za wygraną pojechaliśmy dalej. Jechaliśmy i jechaliśmy ,aż dojechaliśmy do drogi prawie całej z trawy była na niej wielka kałuża do ,której dużo osób wpadło. Jechaliśmy później cały czas asfaltem dojechaliśmy do Amelina. W lesie złapał nas deszcz i pojechaliśmy do domu Eweliny. Tam poczekaliśmy ,aż się skończy. Szybko później pojechaliśmy do domu. Zatrzymaliśmy się jeszcze w sklepie w Syrach. Na końcu pojechaliśmy do domów.

dodała: Kasia Trajda


Lekcje religii.

     W naszej klasie religię mamy dwa razy w tygodniu w środy i czwartki. Uczy jej nas pani Maria Woźniak mieszka ona w Syrach. Lekcja trwa 45min. Lekcja katechezy płynie ciekawie bo możemy więcej się dowiedzieć o Panie Jezusie, Marii i Bogu. W naszych książkach są ciekawe opowiadania i historie wzięte z życia Pana Jezusa. Są tam też napisane pouczenia które uczą nas jak być miłym dla drugiego człowieka. Bardzo, bardzo lubię te lekcje bo panuje na nich miła atmosfera i uczy nas jej taka miła i naprawdę fajna pani.

dodała: Kasia Trajda


Pierwsza Komunia Święta

     Dnia 03.06.2007 roku ja wraz z moimi kolegami i koleżankami przystąpiliśmy do Pierwszej Komunii Świętej. Tamtego dnia byłem bardzo szczęśliwy mogąc przyjąć Pana Jezusa do mojego serca. Po uroczystej Komunii Świętej każdy z nas dostał mały chlebek, który ksiądz później poświęcił. Po wręczeniu nam chlebków każdy z nas pojechał do domu. W domu czekał na nas uroczysty poczęstunek. Po przyjęciu Pana Jezusa do mojego serca czułem wielką radość, że przybył akurat do mojego serca. Po Komunii mieliśmy Biały Tydzień. Po Białym Tygodniu wyjechaliśmy na wycieczkę do Kazimierza Dolnego .

dodał:: Konrad Ogórek


21 maja - wycieczka do Chodlika na majówkę archeologiczną.

      Wycieczka bardzo się udała. Można było: strzelać z łuku, walczyć mieczem i rzucać włócznią. Dwa razy udało mi się trafić w lisa, natomiast z łuku nie szło mi dobrze. Odbyły się walki rycerskie. Przy końcu dziewczyna zaczęła biec i kopnęła w tarczę. Wtedy wszyscy się przewrócili. Nagle się poderwali i zaczęli biec w ludzi i krzyczeć. Wszyscy piszczeli i uciekali. Krzysio lekko dostał tarczą w brzuch. Pan Adam z czwartą i piątą klasą odłączyli się od grupy i poszli na zjeżdżalnię. Po wszystkim poszliśmy na obiad i lody. W Chodliku kupiłem lornetkę. Były fajne zjeżdżalnie, które miały około 8 metrów. Potem poszliśmy do autobusu i pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego. W Kazimierzu płynęliśmy statkiem. Potem poszliśmy na rynek i Górę Trzech Krzyży. Potem dostaliśmy 20 minut żeby kupić pamiątki i pozwiedzać. Następnie zaszliśmy do kościoła Pw. Św. Jana Bartłomieja. Było tam ładnie. Mam wrażenie, że każdemu wycieczka się podobała

dodał: Bartłomiej Kniaziuk


Zwierzęta Gospodarskie

       Pewnego dnia poszliśmy zobaczyć zwierzęta gospodarskie. Po drodze widzieliśmy bardzo dużo ptaków i różnych roślin. Dotarliśmy na miejsce. Przywitał nas gospodarz. Miał na imię Tadeusz. Po krótkiej rozmowie pokazał nam zwierzęta gospodarskie. Zobaczyliśmy kurę ,koguta, psa i gołębia. Widzieliśmy też stodołę, kurnik i oborę. Podziękowaliśmy gospodarzowi i poszliśmy do szkoły. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zobaczyć zwierzęta gospodarskie.

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć tutaj.

dodał: Bartłomiej Kniaziuk


Wiosenne kwiaty

     Niedawno, podczas popołudniowej świetlicy, wyszliśmy na małą wycieczkę krajoznawczą po najbliższej okolicy. Bardzo spodobały mi się wiosenne kwiatki, których teraz jest prawdziwe zatrzęsienie. Ludzie hodują je w swoich ogrodach. Najbardziej lubię bratki oraz tulipany. Są naprawdę przecudne. Gdy dotarliśmy nad rzekę, zobaczyliśmy rosnące nieopodal kaczyńce. Nie są one pod ochroną, więc ja, Justyna i Kasia nazbierałyśmy ładny bukiecik. Wędrowaliśmy dalej, w kierunku mojego domu. Zaszliśmy tam więc na chwilę. Pan dzielnie stał przed ogrodzeniem, ponieważ bał się mojego grzecznego psa. Reszta grupy weszła na podwórko i poszliśmy do mojego ogródka. Zrobiliśmy kilka zdjęć i ruszyliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi w kierunku szkoły.

dodała: Julia Grymuza


A wiosna przyszła pieszo….

      Nareszcie przyszła. Wszyscy pochowali już grube ubrania do szaf z radością zakładając bluzy i adidasy. Wszystko się pięknie zazieleniło. Są już bazie. Kwitną pierwsze wiosenne kwiaty: krokusy, przebiśniegi, żonkile i tulipany. Byłem w lesie. Ptaki radośnie śpiewają, kwitną zawilce, obudziły się już mrówki i ochoczo zabrały się do pracy. Zjawił się też nasz szkolny bociek Kajtek. Wszystkim zrobiło się weselej. Jest tylko jedna wada wiosny – NIE CHCE NAM SIĘ UCZYĆ. No cóż wiosna ma swoje prawa.

A oto wiersz mojej siostry Lidki:

Wiosną kwiaty pod pachami krasnali rosną.

Więc przybywaj wiosenko z wesołą piosenką

Dodał: Jakub Korzeniowski


Jan Paweł II – Pielgrzym Pokoju

     2 kwietnia 2009 obchodziliśmy 4-tą rocznicę śmierci Jana Pawła II. W tym dniu o godzinie 21.37 wszyscy połączyli się w modlitwie za duszę tak ukochanego przez wiele narodów człowieka. Ojciec Święty przez ponad 26 lat swojego Piotrowskiego posługiwania pielgrzymował do wielu państw niosąc miłość, nadzieję i pokój. „Bóg jest miłością”, „Nie lękajcie się”, „ Bądźcie świadkami Ewangelii Miłości”, „ Poszanowanie wolności i godności człowieka warunkiem pokoju”, „ Bądźcie tam gdzie człowiek cierpi” to nieliczne hasła głoszone w swym pielgrzymowaniu przez Jana Pawła II które głęboko zapadły nam w serca.

Ojciec Święty kochał spotkania z młodzieżą, kochał śpiew, góry….

       Podczas spotkań z młodzieżą mówił: „ Nie lękajcie się iść w przyszłość przez Bramę, którą jest Chrystus. Bądźcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb”, „Na drodze którą jest Chrystus, nie jesteście sami, jest z wami Duch Święty, Pocieszyciel”, „ Podnieście głowy. Nie lękajcie się patrzeć w wieczność. Tam czeka Ojciec, Bóg, który jest miłością. Dla tej miłości warto żyć. Miejcie odwagę żyć dla miłości. Miejcie odwagę! Niech wszelki lęk znajdzie ukojenie u Tego, do którego wołamy Abba, Ojcze!”.

     Tak jak Ojciec Święty odjeżdżając z Polski mówił: „ Żal odjeżdżać…” tak i my mówimy, żal wielki żal, że odszedł od nas tak wspaniały człowiek.

Dodał: Jakub KorzeniowskiZadumy u grobu pustego,
radości ze spotkania Zmartwychwstałego,
pokoju, nadziei, jajka smacznego
i udanego oblewanego!
Niech się nie zgubi wśród tylu pisanek
Świąt sens prawdziwy - Jezus - Baranek.

 

 


,,Czy warto jest się uczuć znaków drogowych’’

      Znaki drogowe są bardzo potrzebne w dzieciństwie i w dorosłym życiu. Gdy zdajemy na kartę rowerową i znamy znaki drogowe to mamy pewność , że zdamy. Nawet kiedy zdajemy na prawo jazdy to też jest łatwiej bo tylko musimy zdać praktyki. Na przykład kiedy jedziemy rowerem i znamy znaki drogowe mamy większe szanse , że nie wpadniemy pod samochód. Nawet jak jedziemy samochodem i znamy znaki to wtedy nie spowodujemy wypadku. Znaki drogowe są bardzo ważne w życiu człowieka , bo gdyby ich nie było to byłoby więcej stłuczek i wypadków. A na pytanie czy warto jest ich się uczyć jest tylko jedna odpowiedz:  tak warto bo bez znaków na ulicy było by  niebezpiecznie.

dodała: Patrycja Wędrocha


Historia Szkoły
     Za czasów rządów zaborczych – rosyjskich na terenie gm. Samoklęski istniały dwie szkoły:
1)W Krasieninie
2)W Syrach
   W szkołach tych uczono na koszt rządowy, a przyjętych mogło być tylko 40 dzieci. Jak twierdzą jednakże ludzie nauczyciel przyjmował więcej dzieci – które w razie wizytacji władz zwierzchnich odsyłał do domu. Szkołę w Syrach postanowiono przenieść do Samoklęsk, jako siedziby urzędu gminnego. Postarawszy się u byłego rządu rosyjskiego o zezwolenie – wybudowano na koszt całej gminy budynek /: opodatkowano się po 50 kop z morga:/ który oddany został do użytku już w jesieni 1914 roku. Koszt budowy wynosił, jak twierdzi żyjący, a należący do Komitetu budowy p. Wincenty Komor 7845 rubli. Szkołę w Syrach zlikwidowano, a budynki przeznaczono do rozebrania tak, że zabudowania gospodarne tejże szkoły zdążono rozebrać – sam zaś budynek szkolny pozostał, gdyż rozebranie go przeszkodziła wojna. Tak więc szkoła ze wsi Syry rozpoczęła dalsze swe istnienia w Samoklęskach, jako jednoklasówka. Przedostatnim nauczycielem na Syrach, a zarazem pierwsza nauczycielka w Samoklęskach była pani Karmilja Wierzbiecka. Wszelka korespondencja szkoły, prowadzona była w języku rosyjskim. W skutek wojny, a względnie okupacji austryjackiej /: w sierpniu 1915 roku :/ naukę przerwano. Szkolnictwo byłego Królestwa Polskiego po odejściu władz rosyjskich, przeszło pod zarząd „C. i H. Komendy obwodowej”. Jak widać ze sprawozdania ówczesnego kierownika szkoły nauka w roku szkolnym 1915/16 po raz pierwszy pod rządami okupacyjnymi rozpoczęła się w Samoklęskach dnia 3 listopada 1915 roku.

cdn.

dodał: Sebastian Ciołek     Dnia 22 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy zero. Powiedzieli krótkie wierszyki i zaśpiewali wesołe piosenki. Pierwsza klasa zaśpiewała piosenkę pt. „Moja babcia” . Potem klasa trzecia wystawiła krótką inscenizacje . Następnie wystąpili uczniowie klasy czwartej z wierszami, piosenkami i kolędami. Występy zakończyła klasa trzecia i druga wspólnym tańcem. Wszystkie klasy złożyły gorące życzenia i zaprosiły babcie i dziadków na słodkie ciastka i gorącą herbatkę.

Dodał: Jakub Korzeniowski                 zobacz moje zdjęcia z imprezy...


 

Czy warto uczyć się znaków drogowych na lekcjach techniki?

     Na lekcjach techniki warto się uczyć znaków drogowych, bo później ta wiedza się przydaje. Znając na kartę rowerową lub prawo jazdy znając znaki drogowe możemy sobie je tylko przypomnieć niż się ich uczyć. Mamy wtedy więcej czasu na praktyki niż na naukę o znakach i ich znaczeniu. Nawet po zdaniu testu lub prawa jazdy, wiedza przydaje się bardzo często. Na przykład na skrzyżowaniu dróg stoi znak pierwszeństwa jeżeli znamy ten znak i wiemy co oznacza wiemy jak się zachować czy jechać czy poczekać aż przejedzie inny kierowca wtedy jest mniejsza szansa na stłuczkę. Mając na swoim koncie mało stłuczek mamy większe szanse na zdanie za pierwszym , drugim lub trzecim, a czasem czwartym razem, na inne prawa jazdy takie jak samochodowe, ciężarowe lub inne. Swobodniej poruszany się po mieście naszym pojazdem znając znaki, niż ich nie znając, bo wiemy wtedy , że znamy je i wiemy co znaczą. Jest mniejsza szansa na to, że dostaniem mandat za wykroczenie.   
     Sprawa jest prosta jest tylko jedna odpowiedź. Bardzo warto jest się uczyć znaków drogowych na lekcjach techniki, bo to ułatwia nam życie, teraz i w przyszłości. Kto wie i może nasze dzieci, wnuki będą się nas pytać czy im pomożemy właśnie w tej dziedzinie.

Dodał: Radosław Zgierski


„Zabawy z mikserem”

     Dnia 04.12.08 na lekcji techniki robiliśmy koktajle owocowe. Każdy z nas przyniósł jakiś produkt. Przynieśliśmy również mikser, który nie chciał działać. Po długich męczarniach udało się nam go uruchomić. Zaczęliśmy robić nasze koktajle: bananowy oraz śniadaniowy. W skład naszej ekipy wchodzili: - Konrad Kowalski - Łukasz Rusinek - Agnieszka Słaba - Paweł Trajda - Patrycja Wędrocha - Tobiasz Wolski - Radosław Zgierski Każdy z nas miał przydzielone zadanie. Jedni kroili banany, drudzy dodawali produkty, a inni miksowali koktajl z wielkim trudem. Potem na stół położyliśmy obrus, serwetki, szklanki i nalaliśmy nasze wspaniałe koktajle. Przyozdobiliśmy szklanki owocami i słomkami. Zrobiliśmy kilka zdjęć naszych dzieł i zaprosiliśmy Pana do stołu. Pan miał lekkie problemy z piciem koktajlu przez słomkę, ponieważ w koktajlu były kawałki owoców. Koktajl wszystkim smakował. Pan za koktajl postawił każdemu z nas po szóstce. Nasza Ekipa:

 

Dodali: Konrad Kowalski - Łukasz Rusinek - Agnieszka Słaba - Paweł Trajda - Patrycja Wędrocha - Tobiasz Wolski - Radosław Zgierski


…Sanujcie tradycje i nase zwyczaje

I niech kazde z wasych dziecisk

Dzieciom swym je podaje…

     „Jak to dawniej na wsi bywało” – przedstawili nam uczniowie naszej szkoły, którzy zapoznali nas z tradycjami świąt Bożego Narodzenia. Wszystko odbyło się w scenerii dawnej wsi polskiej, a uczniowie przebrani byli w stroje ludowe. Dowiedzieliśmy się jakie tradycje obowiązywały w wigilie i Boże Narodzenie, a w dzień św. Szczepana pojawili się kolędnicy. Byli to między innymi: • Koza • Bocian • Śmierć • Herod • Diabeł itp. Przedstawienie wspólnie z dziećmi przygotowała pani Maria Kabała. Uczniowie zaprezentowali ten spektakl w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce, oraz w Kaplicy w Syrach. Zachęcali do kultywowania tradycji tymi słowami: … Bo to bardzo wazno i święto rzec: Trza tradycje pielęgnować! Będziemy je wtedy mieć!...

Dodała: Aneta Kabała


Dodała:  Julia Grymuza


„Konkurs kolęd i strojów”

     Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w konkursie kolęd i strojów związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia. Oceniała ich komisja w składzie: Małgorzata Gładosz, Krystyna Winiarska, oraz uczniowie klas 3 – 6. Laureatami konkursu zostali: klasa II, Monika Górna, Dawid Tomasiewicz, Emilia Mitrus, Eliza Tomasiewicz. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie dostaną drobne upominki.

Dodała: Aneta Kabała


Spektakl teatralny

    Dnia 18.12.2008r. uczniowie kl. IV-VI wyjechali na spektakl do teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Przedstawienie pt. „Balladyna” rozpoczęło się o godz. 12:30. Głównymi postaciami byli: Balladyna (Hanka Brulińska), Alina (Kinga Waligóra), matka, Kilchor, Hochlik, Iskierka, Goplana i inni. W roli Iskierki wystąpił Jerzy Rogalski, z którym uczniowie spotkali się po sztuce. Przedstawienie i sztuka podobała się. Po sztuce rozmawialiśmy z aktorem Jerzym Rogalskim, który przybliżył nam pracę aktora. Opowiadał o początkach swojej kariery i w jakich filmach wystąpił.

Dodała: Katarzyna Banucha


Radio i Telewizja lubelska

     Dnia 20 XI 2008 roku odbyliśmy niezwykle ciekawą wycieczkę. Klasy IV-VI miały możliwość obejrzeć studia Radia i Telewizji lubelskiej. Nasze wyobrażenie o tych instytucjach było zupełnie inne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się studio, w którym nagrywane są programy dla dzieci, oraz program „Jeden z dziesięciu”. Oprowadzający pan chciał przekazać nam jak najwięcej ciekawostek o pracy w telewizji. Zaskoczyło nas, że budynek TVP jest niemal pusty podczas dnia. W Radiu Lublin było bardziej tłoczno. Mieliśmy okazję porozmawiać z panią Ewą Dados inicjatorką akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Zaowocowało to tym, że wzięliśmy w niej aktywny udział. Zapoznaliśmy się z pojęciami: reżyserka, nagranie, studio. Obejrzeliśmy studia, w których ściany zbudowane zostały z wyciszających materiałów. Mogliśmy też na żywo zobaczyć panów z „Budki Suflera”, którzy nagrywali w tym czasie piosenki. Sprawdza się powiedzenie, że „ podróże kształcą”.

Dodała: Aneta Kabała


,, Bananowy koktajl’’

     Dnia 04.12.2008 roku na lekcji techniki przygotowałyśmy ,,bananowy koktajl’’. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. W naszej były : Magdalena Daniewska, Małgorzata Brzyska, Dorota Bednarczyk, Anita Grymuza, Aneta Kabała i Krzysztof Białek. Każdy przyniósł coś od siebie do przygotowania napoju. Wszyscy mieli przydzielone zadania. Postąpiliśmy według przepisu: • Pokroiliśmy banany; • Dodaliśmy kefir, cukier oraz sok z cytryny; • Wszystko dokładnie zmiksowaliśmy.
     Nakryliśmy stół i nalaliśmy koktajl do specjalnie udekorowanych szklanek. Zaprosiliśmy całą grupę do stołu. Nasz bananowy koktajl, wszystkim bardzo smakował. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły. Za koktajl cała grupa dostała szóstki. Po zakończonej pracy wszyscy wzięli się do sprzątania.

Dodali: Magdalena Daniewska, Małgorzata Brzyska, Dorota Bednarczyk, Anita Grymuza, Aneta Kabała i Krzysztof Białek     Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli, gdy Stary Rok w Nowy sie zamieni, przyjmijcie gorące nasze życzenia, niech sie Wam spełnią wszystkie marzenia.

      Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła
 i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

        Pracownicy szkoły.


Andrzejkowe wróżby.

     W dniu 27 listopada była u nas w szkole zabawa andrzejkowa. Tańce rozpoczęły się około godziny14-tej i były przeplatane wróżbami. Duże powodzenie miało lanie wosku choć powstałe odlewy czasami było trudno zinterpretować. Aby poznać swoją przyszłość można było również udać się do wróżbitki Justyny lub wróżbitów Sebastiana i Przemka którzy wróżyli z kart. Co mówią linie naszej ręki tego można było dowiedzieć się od tajemniczej wróżki Małgorzaty. Było również ustawianie butów aby sprawdzić na czyim weselu najwcześniej zatańczymy. Wypadło na naszą koleżankę Gosię Struską. Wybierając przedmiot z pod talerzyka też mogliśmy dowiedzieć się co nas czeka. Wróżbitka Ola sprawdzała wróżąc z liści czy osoba o której się pomyślało będzie naszą żoną lub mężem. Było dużo śmiechu i zabawy. Oprócz wróżb i tańców była też loteria fantowa. Pieczę nad fantami sprawowały koleżanki Lidka, Karolinka i Eliza. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży losów zasilił samorząd uczniowski. W tym roku loteria pobiła rekord. Bawiliśmy się do godziny 18. Wszyscy byli zmęczeni ale zadowoleni.

Dodał: Jakub Korzeniowski                                              Zobacz zdjęcia.


Biegi w Puławach

     W dniu 11.listopada.2008r odbyły się ogólnopolskie biegi przełajowe. Kiedy dojechaliśmy, zapoznaliśmy się z trasą, po czym zrobiliśmy rozgrzewkę. Pierwsze startowały dziewczęta rocznik 1998 i młodsze. Trasa była dość trudna, jednak pomimo to nasza koleżanka, Monika Górna zajęła IV miejsce. Następnie odbył się bieg chłopców, rocznik 1998 i młodsi i znowu wygrana. Uczeń naszej szkoły Patryk Woźniak zdobył I miejsce. Później biegły dziewczęta rocznik 1996-1997 oraz chłopcy, lecz w obu biegach, niestety nic. Po skończonym biegu mogliśmy napić się herbaty.

Dodała:  Julia Grymuza


Uroczyste ślubowanie I klasy.

     Jesienny, deszczowy poranek- 19 listopada to z utęsknieniem oczekiwany przez pierwszoklasistów dzień. Uczniowie zebrali się w szkole odświętnie ubrali i przed rodzicami oraz całą społecznością szkolną złożyli uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej spotkali się w klasie, gdzie zostali obdarowani upominkami zakupionymi przez rodziców. Potem wszyscy razem bawili się przy wspólnym poczęstunku. 

   

 

Dodała:  Małgorzata Gładosz                                                                     Zobacz zdjęcia. 


Dzień 1 Listopada

     Dzień 1 Listopada jest to dzień Wszystkich Świętych. Sprzątamy przed tym dniem groby. W ten dzień jedziemy do kościoła i odwiedzamy groby swoich najbliższych. Po mszy idziemy pomodlić się na groby i zapalamy świeczki. Gdy jesteśmy przy grobach jest nam smutno bez ludzi którzy odeszli.

Dodała:  Ewelina Nakonieczna


Akcja pt. „Twój Dar Serca dla Hospicjum’’

      Nasza szkoła bierze udział w akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum’’. Akcja polega na zbiórce pieniędzy na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.  Pieniądze są zbierane w dniach 6-20 listopada 2008r. Dobrze wiemy  z jakimi problemami borykają się dzieci i ich rodzice, ponieważ oglądaliśmy film na ten temat.
      Organizatorem tej akcji jest Społeczne Liceum i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie.
Mamy nadzieję  że zbierzemy dużo pieniędzy.

 

Dodała:  Julia Grymuza

 

  


Ping-pong

      21.października.2008r  dziewięciu uczniów z naszej szkoły pojechało na gminne zawody w tenisa stołowego. Zawodników z Kamionki i Starościna nie było wcale łatwo pokonać, lecz  uczniowie z naszej szkoły którym się to udało to:
Tobiasz Wolski kl. VI   miejsce I
Adrian Janek kl. IV      miejsce I
Julia Grymuza kl. IV    miejsce I
     Ta trójka dostała jednocześnie awans na  zawody powiatowe.

Dodała:  Julia Grymuza


Wycieczka do Warszawy
     W dniu 24. Października.2008r cała szkoła pojechała na wycieczkę do Warszawy. Zbiórka pod szkołą była o 7:15 . Panowie policjanci sprawdzili nasze autokary, Po czym wsiedliśmy do nich i wyruszyliśmy do stolicy. Jechaliśmy ok.3 godzin z jednym postojem. Do Pałacu Kultury i Nauki dojechaliśmy punktualnie. Przy schodach powitała nas bardzo miła pani i powiedziała że będzie naszą przewodniczką. Najpierw zwiedzaliśmy bardzo ciekawą wystawę pt. ”Zabawy z Einsteinem”, na której poznaliśmy różne prawa fizyki, a później wjechaliśmy bardzo szybką windą na ostatnie piętro budynku. Pooglądaliśmy widoki i poszliśmy kupować pamiątki. Podziękowaliśmy serdecznie pani przewodniczce i że byliśmy już bardzo głodni, pojechaliśmy na obiad do MC Donalda. Po skończonym posiłku udaliśmy się do trójwymiarowego kina, na film pt. ”Delfiny i wieloryby”. W kinie było bardzo fajnie. Kiedy oglądaliśmy film w okularach, zdawało się że wszystkie podmorskie giganty są na wyciągnięcie ręki. W drodze powrotnej przejeżdżaliśmy obok kancelarii prezydenta RP. Do szkoły dojechaliśmy ok. godz.20:30. Przy szkole czekali już na nas rodzice. Moim zdaniem ta wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa.       

Dodała:  Julia Grymuza                                                        Zobacz moje zdjęcia z wycieczki.


Sztafeta 2008

     Dnia 30 września odbyły się biegi sztafetowe w których uczestniczyły zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Musieliśmy uważać, ponieważ biegaliśmy wokół stawu a od niego dzielił nas tylko sznurek pokazujący trasę. Dziewczęta miały mniej szczęścia niż chłopcy, ponieważ zajęły 7 miejsce na 9 grup a chłopcy 8 na 12 grup. W zawodach uczestniczyli następujący uczniowie:
     ? Konrad Kowalski ? Patryk Woźniak ? Adrian Janek ? Dawid Kowalski ? Paweł Trajda ? Przemysław Szymula ? Łukasz Rusinek ? Kamil Daniewski ? Tobiasz Wolski ? Sebastian Ciołek A z dziewcząt: ? Agnieszka Kostyła ? Justyna Michałowska ? Agnieszka Słaba ? Aneta Kabała ? Lidia Korzeniowska ? Katarzyna Trajda ? Julia Grymuza ? Karolina Lecka ? Izabela Ogórek ? Beata Rączka
     Lecz niestety nikt z nas nie będzie miał szansy wykazać się po raz drugi na biegach sztafetowych w Lubartowie w parku, ponieważ nie przedostaliśmy się do następnego etapu. Trasa była bardzo trudna do przebiegnięcia a jej długość wynosiła dla dziewczyn 800 metrów a dla chłopców 1 kilometr. Nam chłopakom dodali pętle na której bardzo łatwo można było stracić pozycję. Najgorsze w niej było to, że była pod koniec trasy a zawodnicy byli zmęczeni. Zapewniam was, że nie każdy byłby w stanie przebiec tą trasę. Biegi te zorganizował trener klubu Lewarta. Mieliśmy szczęście, że podczas zawodów była dobra pogoda.

Dodał: Sebastian Ciołek


Dzień Edukacji Narodowej.

     13 października w naszej szkole miała miejsce akademia z okazji dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli:
• Grzegorz Szymanek- zastępca wójta gminy Kamionka,
• Pracownicy Biura Obsługi Szkół,
• Emerytowani pracownicy naszej placówki,
• Grono pedagogiczne,
• Pracownicy obsługowi,
• Przedstawiciele Rady Rodziców,
• Uczniowie.
     Akademia rozpoczęła się powitaniem gości przez panią dyrektor, która następnie oddała głos uczniom klasy VI, ci pokazali w humorystyczny sposób lekcję. Bardzo podobał się egzamin zorganizowany dla nauczycieli różnych przedmiotów. Okazało się, że proste pytania sprawiały trudności, ponieważ były bardzo podchwytliwe. Tylko nielicznym udało się pomyślnie zdać egzamin, ale nagrody dostali wszyscy. W dalszej części klasa V w scence kabaretowej ukazała trud pracy nauczyciela. Część artystyczną zakończyły piosenki w wykonaniu klasy IV. Każdy z zaproszonych gości otrzymał symboliczną różę. Czas spędzony upłyną w bardzo miłej atmosferze.


Dodała:  Aneta Kabała


Biegi w Kocku

Dnia 4 października.2008r uczniowie z naszej szkoły pojechali na Ogólnopolskie Biegi Przełajowe, które odbyły się w Kocku. Uczestniczyły w niej zarówno dziewczęta jak i chłopcy z różnych klas. Nasza szkoła była jedną z najliczniej reprezentowanych. Zawodnicy z naszej szkoły którzy zajęli najlepsze miejsca to:
- Patryk Woźniak kl. IV miejsce I
- Monika Górna kl. IV miejsce III
- Adrian Janek kl. IV miejsce III
-Sylwia Górna kl. II miejsce IV
-Konrad Kowalski kl. VI miejsce VI

Po skończonym biegu, każdy mógł dostać pyszną grochówkę.

Dodała:  Julia Grymuza


Czysta woda zdrowia doda

     Na początku września, pani Zofia Ochnio – nasza szkolna pielęgniarka sprawdziła stan czystości w naszej szkole. Przy okazji przypomniała nam o konieczności wykonywania codziennych zabiegów higienicznych. Doskonale wiemy, że zdrowie zależy od higieny, bowiem niektóre choroby szerzą się poprzez niekorzystanie z wody i mydła. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Już nasi pradziadowie mówili „ Czysta woda zdrowia doda”.

Dodała:  Aneta Kabała


Biegi Przełajowe w Lubartowie

      Dnia 24 września odbyły się biegi przełajowe w Lubartowie, obok stadionu Lewartu Lubartów. Z naszej szkoły na biegi pojechało 11 uczniów. Na rozpoczęcie rozdano nagrody dla szkół za tamten rok. Nasza szkoła była druga. Nagrodę odebrał pan Roman Prażmo. Po tym wydarzeniu rozpoczęło się bieganie. Najpierw wystartowały dziewczyny z klasy czwartej. Monika Górna zajęła czwarte miejsce, a Katarzyna Trajda była poza pierwszą dziesiątką. Następnie wystartowali chłopcy z klasy czwartej. Ten bieg był dla nas bardzo szczęśliwy, ponieważ Patryk Woźniak zajął pierwsze miejsce! A Adrian Janek czwarte. Do następnego biegu z naszej szkoły szykowały się Agnieszka Kostyła, Justyna Michałowska i Beata Rączka. Agnieszka była 10, a Justyna z Beatą były poza pierwszą dziesiątką. Zdziwiliśmy się, gdy na starcie stanęły szóstoklasistki. Okazało się, że plan uległ małej zmianie. Niestety nie mieliśmy w składzie żadnej szóstoklasistki. Nadszedł czas na chłopaków z piątej klasy. Przemysław Szymula zajął 21 miejsce, a Kamil Daniewski 33.Po kilku minutach ruszyli chłopaki z szóstej klasy. Konrad Kowalski zajął 20 miejsce, Paweł Trajda i Łukasz Rusinek 33.Pan Roman Prażmo odebrał nagrodę dla Patryka Woźniaka i ruszyliśmy do naszej szkoły.30 sierpnia następne zawody biegowe, ale sztafetowe w Lubartowie i 4 października w Kocku biegi indywidualne.

Dodał: Przemysław Szymula klasa 5


Mundurki.
     Właśnie się dowiedzieliśmy od naszej pani dyrektor że, od następnego tygodnia czyli od 8 września trzeba znów nosić mundurki. Ta wiadomość na pewno uczniów nie pocieszyła, lecz ich zasmuciła, ponieważ w większości szkół nie trzeba już ich nosić. Uczniowie którzy zostali zapytani co mają do powiedzenia na ten temat odpowiadali identycznie. Każdy z uczniów miał nadzieje, że i w naszej szkole nie będzie trzeba ich nosić. Przyznam, że ja także należałem do tych uczniów którzy mieli takie nadzieje.

Dodał: Sebastian Ciołek


Powrót do szkoły.

     Pierwszego września br. rozpoczął się nowy rok szkolny za którym niestety nie wszystkie dzieci tęskniły. Szkołę rozpoczęła msza święta którą odprawił ks. Adam Sobieszek. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odwiedził nas wójt naszej gminy Stanisław Jedut. Po Mszy zostaliśmy zaskoczeni występem zarówno młodszych jak i starszych uczniów którzy wyszli na scenę i powiedzieli nam przepiękne wiersze. Na scenie wystąpili:
• Aneta Kabała kl. VI
• Eliza Tomasiewicz kl.V
• Izabela Ogórek kl.V
• Dawid Tomasiewicz kl.III
• Michał Szalast kl.III
• Weronika Górna kl.II
      Patrząc na uczniów każdy może stwierdzić ten sam wniosek, wszyscy się zmienili. Większość nowych uczniów na początku roku powinna się ostro wziąć do pracy, ponieważ czasem pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Rok szkolny w Samoklęskach rozpoczął się wspaniale żaden z uczniów nie narzekał na nic, nauczyciele do czasu nie zadawali prac domowych a lekcje były tak ciekawe, że żaden uczeń nie powinien się na nich nudzić.

Dodał: Sebastian Ciołek


Witamy na naszej szkolnej stronie internetowej.

   Dnia 1 września 2008 uczniowie naszej szkoły przy mojej skromnej pomocy zaczęli budować podwaliny naszej wspólnej strony www.
    Pracy jest dużo, a robotników mało, zapraszamy więc wszystkich inteligentnych do pomocy

Dodał: adamP