Szkoła Podstawowa w Samoklęskach

Wydarzenia 2015/2016Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Samoklęskach

odbędzie się w dniu 24.06.2016 r. o godz. 10.30

Dowozy: 

Zofian 9.10

Amelin ok. 9.20

Samoklęski Szkoła ok. 9.40

Stanisławów Duży ok. 9.55

Dębczyna ok. 10.10


 

 

Owadolandia

   

  

Chcąc szczegółowo poznać zwyczaje pszczołowatych udaliśmy się do Owadolandii do pobliskiego Wojciechowa. Tam mieliśmy  okazję obejrzeć ich repliki w powiększonej wersji i poznać ciekawostki dotyczące ich życia. Uczestnicy warsztatów wykonali gipsowe owady, a następnie pochwalili się zdobytą wiedzą.

 

 

  Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

  

  

   


,,Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej"

          13 czerwca przedszkolaki  odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani Marta zaprosiła wszystkich do zwiedzania czytelni. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególne książeczkom dla dzieci Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowa i bogato ilustrowana literatura, którą z chęcią oglądały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki oraz zachowywać się w bibliotece. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.


Ochotnicza Straż Pożarna

 

Dnia 10. 06. 2016r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Samoklęskach odwiedziły strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu bojowego, a jego głośny sygnał  alarmowy oraz klakson wzbudziły wiele emocji. Strażacy zaprezentowali również sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę strażaka zakładając mundur i hełm, wiele radości sprawiły im również próby posługiwania się wężem. Największą frajdę dla przedszkolaków zrobił  pokaz "lania wody" z węża i działka. Na zakończenie dzieci otrzymały od strażaków słodki poczęstunek. Myślę, że w przyszłości będziemy mieli wielu ochotników w Straży Pożarnej.


 

Cukier

Lukier

 

 

 

W ramach projektu „Mała pszczoła wiele zdoła” udaliśmy się do  manufaktury słodyczy Cukier Lukier. Tam uczniowie mogli własnoręcznie wykonać słodycze do produkcji, której został wykorzystany miód. Podczas tych warsztatów zrozumieliśmy jak różnorodne jest zastosowanie miodu.


 

 

  Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

  

 

 


Mama, tata, siostra, brat i ja to mój cały  świat...

9 czerwca 2016r odbył się w naszej klasie uroczysty Dzień Mamy i Taty. W tym wspaniałym dniu dzieci za pomocą słowa  i piosenki przekazały swoim najbliższym wyrazy wielkiej miłości i wdzięczności za bezinteresowną miłość i wielką cierpliwość okazaną im na co dzień przez rodziców. Zabawne przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek” oraz wiersze i piosenki recytowane przez dzieci wzbudzały uśmiech, jak i wywoływały wzruszenie w sercach zgromadzonych. Po części artystycznej na wszystkich gości czekał pyszny poczęstunek i rozmowy przy kawie oraz herbatce. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie, gratulujemy wspaniałych dzieci oraz życzymy wiele radości.
 

Dodała M. Milczek
 

 

 


 

Dzień Mamy

 

    Dnia 6 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki przygotowały ją klasy: II, Ia , IV pod kierunkiem swych wychowawców . W ten sposób chcieli podziękować mamom za ich ciężką pracę i wychowanie.
       Na początku wystąpili uczniowie klasy II. Zaprezentowali oni wiersze i piosenki przygotowane specjalnie na tę uroczystość pod czujnym okiem swojej wychowawczyni – pani Elżbiety Prażmo. Następnie wystąpiła kl. Ia z pięknym i wzruszającym spektaklem pt. „Zaginiony czas ”w reżyserii pani Marii Kabały. Na koniec w kabaretowym stylu pokazała się klasa IV, która rozbawiła publiczność do łez swoim przedstawieniem pt. „ Rodzinka.pl” w reżyserii pani Krystyny Winiarskiej.
    Wszystkie występy uczniów zostały gorąco przyjęte przez publiczność, o czym świadczyły gromkie brawa. Młodzi aktorzy dostarczyli swym rodzicom wielu emocji . Dziękujemy im i ich wychowawcom!
 
 
 
 
 
 


Wycieczka do

 

Mini

   

Zoo w Leonowie

3 czerwca 2016 r. korzystając z pięknego, słonecznego dnia, przedszkolaki z punktu przedszkolnego  wraz z oddziałem przedszkolnym w  Samoklęskach wybrały się  do Mini  Zoo w Leonowie. Czekało tam na nich wiele atrakcji, mieli możliwość obejrzenia i usłyszenia o wielu gatunkach zwierząt zamieszkujących w Polsce i egzotycznych krajach. m. in: strusie afrykańskie i strusie emu, kozy afrykańskie, świnki peruwiańskie, kangura, konie, osiołki, bociany, gęsi. Niezwykłą radość sprawiło im to, że mogły je pogłaskać i karmić. Oprócz żywych zwierząt, na dzieci czekały również (na szczęście sztuczne) zwierzęta  prehistoryczne- dinozaury . Odważni mogli pozować do zdjęć w paszczy jednego z nich.  Na spragnionych zabawy czekały dmuchańce, na których mogli skakać się do woli.  Na koniec wycieczki odbyło się malowanie buzi barwami indiańskimi, a następnie każdy sam mógł wykonać sobie pióropusz z dodatkiem prawdziwego strusiego pióra. Każdy przedszkolak wrócił pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

   


Co w trawie piszczy

 

 

Aby to sprawdzić 01.06.2016 udaliśmy się na pobliską łąkę. Naszym przewodnikiem był pan Kazimierz Malinowski przyrodnik, literat, ekolog. Wyposażeni w lupy rozpoczęliśmy wyprawę której celem było zaobserwowanie owadów zwłaszcza pszczołowatych w ich naturalnym środowisku. Pan Kazimierz uzmysłowił nam jak wielką rolę odgrywają owady w naturalnym środowisku. Były to bardzo fascynujące zajęcia w ramach projektu „Mała pszczoła wiele zdoła”.

 

 

  Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

  


Dzień książki

    Dnia 1 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Książki zorganizowany przez panią Martę Żelazną. Przedstawiciele klas Ia, Ib, II, IV, V, VI grali w niezwykłą grę planszową. Musieli odpowiadać na pytania dotyczące lektur szkolnych. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy : Ia, Ib, III i klasy IV –VI. Zabawę wygrali uczniowie klas starszych. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. To był niezapomniany dzień.

                                                                                                              Dodało: Kółko informatyczne


 

Dzień

 

Dziecka

 

Dzień Dziecka. Najradośniejsze, najszczerzej- po dziecinnemu- roześmiane święto ze wszystkich.  01. czerwca Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Kamionce, zorganizował imprezę taneczną dla wszystkich dzieci z przedszkoli i nie tylko. Jak co roku organizatorzy postarali się o to, aby tego dnia dzieci poczuły się wyjątkowo. Gwar, śmiech, zabawa i roześmiane buzie – tak w skrócie można posumować ten dzień. Propozycje zaplanowane przez organizatorów umożliwiły wszystkim maluszkom na radosne przeżycie wszelkich atrakcji tego dnia. Dzieci miały możliwość zaprezentować swoje talenty taneczne oraz muzyczne podczas zabaw tanecznych.  W celu uatrakcyjnienia naszego pobytu w GOK- u, organizatorzy imprezy zaplanowali różne konkursy dla dzieci oraz pań. Dla zgłodniałych i zmęczonych zaplanowany był odpoczynek, podczas którego małe łakomczuszki mogły posmakować pysznych ciast. Na zakończenie imprezy dla każdego przedszkolaczka przygotowany został mały podarunek w postaci zabawki.

  


Mobilne planetarium Antares w naszej szkole

 

    Mobilne planetarium to miejsce niezwykłe, które pozwala odkryć największe tajemnice Wszechświata. Można odbyć niezapomnianą podróż pomiędzy planetami, gwiazdami, galaktykami oraz innymi obiektami astronomicznymi.

 Takie planetarium  zawitało także do naszej szkoły. Dało unikalną możliwość połączenia dobrej zabawy z wiedzą i nauką!

 Ogromny przenośny namiot sferyczny rozłożony został na sali gimnastycznej dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. To narzędzie edukacyjne, umożliwiło zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwuje się z Ziemi lub ogląda przez teleskopy. Uczniowie w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznali Układ Słoneczny. Była to  dla nich okazja do pogłębienia swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie.


 Piknik  Rodzinny

 

 

W słoneczną niedzielę 29 maja 2016 r. na boisku szkolnym odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Samoklęskach oraz Grupę Teatralną Ogniwo, która dzięki przychylności władz Fundacji Progres z Wólki Krasienińskiej pozyskała dofinansowanie w ramach programu „Lubelskie Lokalnie-Mikrodotacje FIO” na inicjatywę zatytułowaną „Mała pszczoła – wiele zdoła”.

            Festyn był połączeniem działań związanych z realizacją projektu oraz zbliżającego się Dnia Dziecka. W związku z tym dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji m.in. kucyki, dmuchany zamek, malowanie twarzy, bańki mydlane, wyrób waty cukrowej oraz konkurencje sportowe dla całych rodzin.

Niespodziankę przygotował również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  w Kamionce – pan Damian Mika, który gościł w murach naszej szkoły w roli fotografa. Efektem jego pełnej pasji i zaangażowania pracy jest wspaniała wystawa poświęcona żywiołowym uczniom klasy Ia.

            W trakcie pikniku zaprezentowało się również Stowarzyszenie Historyczne Starościn, Ochotnicza Straż Pożarna w Syrach, a także lokalni twórcy – pasjonaci. 

            O tym jak wiele radości przysporzyło to spotkanie świadczy zadowolenie  na buziach dzieciaków i pytania o kolejną tego typu imprezę. 

 

Dodała: Magdalena Kabała

Fotogaleria: Damian Mika

 

Widziane oczami dzieci...

Dnia 29 maja 2016 roku na boisku szkolnym odbył się piknik rodzinny. Uczniowie wraz z rodzinami tłumnie przybyli na tę uroczystość. Było wiele atrakcji, np. malowanie twarzy, dmuchany zamek, ognisko oraz mecz chłopców klas I-III z uczniami z Garbowa. Wszystkim najbardziej podobała się konkurencja sportowa, w której mogli wziąć udział starsi i młodsi. Nikt tego dnia nie zapomni. Z chęcią to powtórzymy!

                                                                                    Dodało: Kółko informatyczne  

 

  Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

  

 


Konkurs ,,Jestem bezpieczny’’ rozstrzygnięty!

      Dnia 25 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie odbył się konkurs ,, Jestem bezpieczny’’. Naszą szkołę reprezentowało sześć osób w składzie: Luiza Marciniak (kl. VI), Aleksandra Kuta (kl. VI), Maksymilian Mazurek (kl. V), Kacper Bieniek (kl. V),  Filip Salomon (kl. IV) oraz Klaudia  Wojtowicz (kl. IV).

    Pierwszą konkurencją był test wiedzy prewencyjnej. Następnie poszczególne drużyny prezentowały scenki, które miały na celu zaprezentowania gminy i jej okolic.

     Ostatnim zadaniem była prezentacja  plakaty proponującego zdrowy i bezpieczny syl życia oraz  ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Przedstawiciele SP w Samoklęskach godnie reprezentowali szkołę, zajmując IV miejsce.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


„Mała pszczoła wiele zdoła”

to kolejny projekt realizowany w naszej szkole, poświęcony owadom pszczołowatym. Tym razem nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, w ramach programu „Lubelskie Lokalnie-Mikrodotacje FIO” finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Realizując zaplanowane działania, 24 maja wyruszyliśmy na warsztaty pszczelarskie do „Nasutowskiej zagrody pszczelarza”. Na miejscu, pan Wojtek, który pasją pszczelarstwa „zaraził się” od swojego dziadka zdradził nam tajniki pracy pszczelarza. U źródła poznaliśmy m.in. narzędzia, którymi się posługuje oraz wiele ciekawostek związanych z tym zawodem. Największą frajdę sprawiła dzieciakom czynność miodobrania i oczywiście możliwość spróbowania świeżo odciągniętego miodu.

Na koniec wyposażenie w stroje ochronne udaliśmy się do pasieki, gdzie mogliśmy podglądać pszczoły w ich królestwie.

 

Koordynator: Magdalena Kabała

 

     

 

  Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

  

 


 

Dzień 

 

Mamy 

 

i Taty

 

Uroczystość Dnia Rodziców  to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. W dniu 23 maja przedszkolaki  zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały  dla rodziców pod kierunkiem swoich pań, część artystyczną. Wszyscy przenieśli się do Krainy Wiosny, gdzie życzenia Rodzicom złożyły  owady oraz kwiaty m.in. Biedronki, Motylki, Żabki, Trawa, Przebiśnieg, Stokrotka, Mlecz, Konwalia oraz Tulipan .Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście otrzymali od swoich pociech pachnący podarunek w postaci  kwiatka, który sami posadzili jeszcze wczesną wiosną. Po uściskach i słodkich pocałunkach przyszedł czas na degustację ciast, które rodzice sami przygotowali.

  

  


 

Wizyta w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce

 

   

Dzięki uprzejmości dyrektora GOK pana Damiana Miki dnia 19 maja uczniowie klas 0-III obejrzeli  spektakl ”Koziołek   Niematołek” oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek” zaprezentowany  przez aktorów teatru „Art. – Re” z Krakowa. Dzieci poznały zabawne przygody Koziołka  Niematołka,  który wyruszył z Pacanowa w podróż dookoła świata. Uczestnicząc w spektaklu nasi uczniowie poznali nowe  kultury, obyczaje i język. Zabawne przygody głównego bohatera dostarczyły dzieciom wiele radości.

 

 Anna Marciniak


 
Wyjazd do kina

    Dnia 11 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wyjeżdżali do kina Plaza w Lublinie na  film pt. „Księga dżungli”. Wyreżyserował go Jan Favreau na podst. książki  Rudyarda Kiplinga pod tym samym tytułem. Główny bohater Mowgli zmuszony był do porzucenia jedynego domu i wyruszył w fascynującą podróż. Jego przewodnikami byli: pantera Bagheera oraz niedźwiedź Baloo. Trójka bohaterów napotkała na swej drodze różne, nie zawsze dobre, stworzenia m.in. pytona Kaę i podstępnego Kinga Louie.

    Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie. Mowgliemu udało się pokonać przerażającego tygrysa Shere Khana. Wszystkim bardzo podobał się film i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pojedziemy na taką wycieczkę.

                                                                                         Dodało: Kółko informatyczne.

  


 
Trzeciomajowa akademia

   

    Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Konstytucja 3 maja, przygotowana przez panią Agnieszkę Karwowską – Wójtowicz oraz klasy IV-VI. Uroczystość uświetnili swą obecnością przedstawiciele władz gminy.

         W czasie przedstawienia mogliśmy przenieść się w czasy obrad Sejmu Czteroletniego i poczuć atmosferę tamtych chwil.

         Mali aktorzy świetnie odegrali swe role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu.

                                                                                       Dodało: Kółko informatyczne

 

 

 


„Zaproś mnie do swojej bajki” 

   

to hasło przewodnie konkursu plastycznego organizowanego przez Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zadaniem uczestników było zilustrowanie wybranej przez siebie bajki, baśni lub legendy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. W swych dziełach wykorzystali różnorodne materiały, które sprawiły, że wykonane prace były bardzo pomysłowe i oryginalne. Mali artyści oprócz tradycyjnych pasteli posłużyli się m.in. kamykami, piórkami, patyczkami, mchem, korą, a nawet piaskiem i kaszą. Niestety komisja konkursowa w swym wyborze kierowała się innymi kryteriami i nie doceniła wysiłków naszych uczniów. Jednak nie poddajemy się i będziemy próbować swych sił w konkursach ogłaszanych przez inne instytucje.

 

Dodała: Magdalena Kabała

 


Międzynarodowy 

Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie ludzie obchodzą Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji dzieci uczestniczyły w zabawach i zajęciach, których celem było przybliżenie maluchom idei Światowego Dnia Ziemi połączone z uświadomieniem dzieciom niebezpieczeństw zagrażających Ziemi ze strony człowieka, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającej nas przyrody ze zwróceniem szczególnej uwagi na postawy proekologiczne, a także rozumienie konieczności dbania o zasoby przyrody oraz wdrażanie do codziennej i bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały wspólny plakat obrazujący jak chcemy aby wyglądała nasza planeta. Tego dnia każde dziecko zasadziło również w doniczce kwiaty ale na razie nikomu nie powiemy po co nam te kwiaty, to wielka tajemnicaJ

Jestem Bezpieczny

    Dnia 21 kwietnia 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce odbył się konkurs Jestem Bezpieczny na szczeblu gminnym. Test zawierał  20 pytań, na które uczestnicy mieli odpowiedzieć w ciągu 20 minut. Zdecydowanie lepszą drużyną okazali się uczniowie z Samoklęsk, w składzie: Filip Salomon (kl. IV), Maksymilian Mazurek (kl. V), Luiza Marciniak (kl. VI).Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali wartościowe nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.


„ArtRe

W czwartek 14 kwietnia 2016 r. gościliśmy w naszej szkole artystów z Grupy Teatralnej „Art – Re” z Krakowa, którzy zaprezentowali humoreskę pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Uczniowie poznali historię tytułowego bohatera, który potrafił poradzić sobie w każdej sytuacji, nawet w kontakcie z dzikimi zwierzętami. Przedstawienie wniosło wiele pozytywnych wartości, takich jak przyjaźń, miłość, czy zwycięstwo dobra nad złem. Najmłodsi mogli dzięki temu zastanowić się nad własnym postępowaniem.

Spotkanie z aktorami przysporzyło dzieciakom wiele radości, którą uchwycił w kadrze pan Damian Mika – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce. Spektakl był możliwy do obejrzenia w naszej szkole dzięki współpracy z GOK.

 

Dodała: Magdalena Kabała


Sprawdzian szóstoklasisty

 

    Dnia 5 kwietnia uczniowie klas szóstych w całej Polsce pisali testy szóstoklasisty. Klasa szósta w Szkole Podstawowej w Samoklęskach  również  przystąpiła  do tego egzaminu. Sprawdzian miał sprawdzić  wiedzę, którą dotychczas zdobyli uczniowie. Dzięki  nauczycielom, którzy pomagali swym wychowankom nikt się  nie stresował. Jak się okazało, nie było czym się przejmować, ponieważ  egzamin nie  sprawiał poważnych kłopotów szóstoklasistom. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


W krainie 

 

beztroskiej

 

zabawy

 

    Skoro „ruch to zdrowie” to my postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym  i w zeszły wtorek wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej sali zabaw- Super Kids, w Lubartowie. Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej a także umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę.Największą frajdą, po przekroczeniu progu sali zabaw, okazały się być labirynty. W nie mniejszym stopniu uwagę dzieci przyciągnęły zjeżdżalnie oraz baseny z piłeczkami.Nasze przedszkolaki były bardzo odważne. Z radością pokonywały przeszkody i zanurzały się w kolorowych piłeczkach. Korzystały także z pozostałych atrakcji, tj.: mini pojazdy, samochody, zamki, kąciki tematyczne itp. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, aby odpocząć i zregenerować siły. Czas w krainie beztroskiej zabawy minął bardzo szybko.


Sprawdzian tuz, tuż!

 

    Już 5 kwietnia klasy szóste będą pisać sprawdzan szóstoklasisty. Składa się on z dwóch części: pierwsza: język polski i matematyka, druga: język obcy. Uczniowie naszej szkoły nie próżnowali przed sprawdzianemi już od dawna przygotowywali się do niego. Mamy nadzieję, że nie będziemy się stresować i wyjdzie nam to jak najlepiej.


Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
składamy serdeczne życzenia, wesołego Alleluja
oraz dużo zdrowia i pogody ducha.


Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca
nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. 

Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej w Samoklęskach


 

Zasiedliśmy do

 

śniadania

 

wielkanocnego

 

    Jak już nadmienialiśmy, przed Świętami Wielkanocnymi, Dzieci w naszym Przedszkolu wysiewały i podlewały owies, który – jak pokazują zdjęcia wyrósł wspaniale – malowały również pisanki i ozdabiały je według własnego pomysłu.  Owies, kolorowe pisanki i słodką niespodziankę zabrały ze sobą do domu, aby podczas Świąt przypominały im Przedszkole. A przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, również w przedszkolu, zasiedliśmy do śniadania wielkanocnego. Na stole zagościły wielkanocne babki, mazurki i obowiązkowo jajka.

 

 

 


 

Słońce mocniej grzeje,

ciepłe już  poranki,

a my z naszą babcią

robimy pisanki.

Mama piecze ciasta,

kupiła baranka.

My jej pomagamy

od samego ranka.


 

    Wielkanoc to czas radości i oczekiwania. Wielki Tydzień jest szczególnym okresem przygotowań, również w naszym przedszkolu. Tradycje i zwyczaje tych świąt, zachowane do dziś, są wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań związanych z ich symboliką. Przedszkolaki w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tak ważnego święta. W praktyczny sposób poznały polskie zwyczaje i tradycje ludowe. Zasiały owies do stroika wielkanocnego, wykonały pisanki, którymi udekorowaliśmy salę oraz przygotowały palmy . Dzieci zgłębiły wiedzę na temat zwyczajów Wielkanocnych panujących dawniej i tych, które pozostały do dziś. Nie zabrakło rozmów na temat święcenia i spożywania pokarmów w wielkanocny poranek oraz uwielbianego przez dzieci „śmigusa-dyngusa


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKĄ KRUS-U

 

23 marca 2016 r. nasze przedszkole odwiedziła przedstawicielka oddziału KRUS w Lubartowie. Pani uświadomiła dzieciom, jak być bezpiecznym w gospodarstwie rolnym. Przypomniała również, że tylko w obecności dorosłych mogą przebywać przy urządzeniach i zwierzętach, a także to, że nie wolno im samodzielnie obsługiwać maszyn. Zaprezentowany został film na temat bezpieczeństwa na wsi w różnych porach roku przy pracach polowych i inwentarzowych. Po filmie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety: kalendarze ścienne, odblaski. Była to ciekawa lekcja, z której wszyscy wyciągnęli pożyteczne wskazówki.

 


 

 POGADANKA INSPEKTORA PREWENCJI
PLACÓWKI TERENOWEJ KRUS W LUBARTOWIE

     W dniu 23 marca 2016 r. odbyła się w naszej szkole pogadanka dla uczniów z zakresu wiedzy o zagrożeniach wypadkami przy pracy rolniczej oraz zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Pogadankę prowadziła p. Marzena Cupryn-Wasil - inspektor prewencji Placówki Terenowej KRUS w Lubartowie. W trakcie pogadanki  Pani Marzena podkreślała, że dzieci powinny pomagać w gospodarstwie, ale tylko wykonując bezpieczne prace .  Pogadanka została przeprowadzona w związku z ogłoszeniem przez Prezesa KRUS VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem: „BEZPIECZNIE NA WSI – NIEPIECZNE ATRAKCJE W WAKACJE”

    Konkurs ma na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych.

 Miejmy nadzieję, że zdobyta podczas pogadanki wiedza zaowocuje brakiem wypadków w gospodarstwach rolnych oraz licznym udziałem uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym.

                                                                              Anna Marciniak

   


 

Żegnaj Zimo zła!

  

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Sygnałem zwiastującym nadejście wiosny jest zbliżający się dzień kalendarzowej wiosny tj.21 marca. W tym właśnie dniu w naszym przedszkolu przyszedł czas na pożegnanie zimy, czyli Marzanny. Podczas tak ważnej uroczystości szkolnej, przedszkolaki utworzyli korowód i przeszli wokół naszej szkoły, niosąc zimową pannę i głośno wołając: ,,Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie dziś żegnamy, bo wiosnę  witamy”. Po pożegnaniu zimy dzieci powitały wiosnę żółtym słoneczkiem oraz piosenką. Do naszego korowodu dołączyły się również dzieci z klasy II

    

    

  

 

    

 


    

PROGRAM EDKACYJNY Z ZAKRESU OCHRONY ŚRODOWISKA

"EKO – LOGIKA" z cyklu "Zielona Polska"

W HALI MOSIR W LUBLINIE

15 lutego2016 r. reprezentanci  naszej szkoły zaangażowani w działania na rzecz ekologii uczestniczyli w Spotkaniu Edukacyjnym  z zakresu ochrony środowiska pt. "EKO – LOGIKA" z cyklu "Zielona Polska" zorganizowanym pod patronatem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Spotkanie prowadził dziennikarz TVP pan profesor Gerard Sawicki. W przedstawionej prezentacji  przyrodnik zwrócił uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska, segregację odpadów, hałas, bioróżnorodność i zagrożenie wyginięciem gatunków chronionych.
W drugiej części spotkania wszyscy doskonale bawili się podczas koncertu muzycznego zespołu Weekend
.

   

  


Gdy ozimina szumieć zaczyna,
że nie powróci mróz,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż!

Skoro wszyscy mówią, że „wiosna zbliża się wielkimi krokami”, to my postanowiliśmy jej po
szukać. Wybierając się na spacery bardzo uważnie rozglądaliśmy się po najbliższej okolicy, obserwowaliśmy niebo, przyglądaliśmy się drzewom i krzewom oraz zaglądaliśmy do ogródków w sąsiedztwie przedszkola. Okazało się, że wiosna wysyłała nam już mnóstwo sygnałów uprzedzających o jej nadejściu. A skoro zachodzą takie zmiany w przyrodzie, to my również postanowiliśmy odmienić naszą salę. Na początku każdy z nas namalował „marcowe niebo”. Potem na tablicy zakwitły przebiśniegi a obok nich bazie kotki. A na koniec założyliśmy w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory (pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię, nasionka i cebulki. Przed przystąpieniem do pracy poznaliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Wspólnie posadziliśmy  cebulę, z której wyrośnie pyszny szczypiorek, wysialiśmy rzeżuchę, pietruszkę. Po zakończonej pracy ustawiliśmy  wszystko na parapecie, w miejsce najbardziej nasłonecznione. Teraz będziemy codziennie podlewać swój mini ogródek i oczekiwać pierwszych plonów. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach. A jak smakuje szczypiorek z własnego ogródka doskonale widać na zdjęciach

 


„Bezpieczne ferie 2016″


Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy, dlatego też w dniu 12 luty 2016 w naszym przedszkolu została przeprowadzona prelekcja dla dzieci w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2016″.  Dzieci zostały zapoznane z miejscami bezpiecznymi do zabawy na śniegu i lodzie, oraz gdzie zjeżdżać na sankach z górki. Dzieci zostały pouczone jakie mogą być konsekwencje zabaw w miejscach niedozwolonych.

 


Młodzi miłośnicy przyrody
z wizytą w Poleskim Parku Narodowym

    W dniu 16.02.2016r. grupa uczniów z klas IA. III, IV, V i VI uczestniczyła w zajęciach organizowanych w Poleskim Parku Narodowym  z cyklu  „Zima w Parku” w ramach dni otwartych PPN.  Młodzi miłośnicy przyrody spotkali  się z pracownikami PPN panią Agatą Panasiuk, która prowadziła zajęcia pt. „Co zwierzęta robią w zimie?”Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, a jakie uważają nasz kraj za ciepły.  Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się te zajęcia, ponieważ mogli się wykazać swoją wiedzą przyrodniczą podczas rozpoznawania głosów różnych zwierząt. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez pana Andrzeja Różyckiego dotyczące Ptaków dziwaków. Na zakończenie pobytu w  PPN młodzi miłośnicy przyrody  zwiedzili Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego, w którym stworzono właściwe warunki do doinkubowania  żółwi (jest on wyposażony w cieplarki-inkubatory niezbędne w procesie inkubacji). W inkubatorach, jaja żółwi pobrane z gniazd zagrożonych przechodzą końcowy okres inkubacji. Młode żółwie, które wykluwają się w inkubatorach  są hodowane w OOŻB przez okres zimy. Żółwie są indywidualnie  oznakowane i co pewien czas ważone i mierzone. Wyjazd do Poleskiego Parku Narodowego  był ciekawą lekcją przyrody – inną niż lekcje sali lekcyjnej .

Dodała: Anna Marciniak


Bo ćwiczyć
i śpiewać każdy może….

            Ruch to zdrowie a muzyka to świetna zabawa, dlatego w przedszkolu łączymy jedno z drugim. Dwa razy  w tygodniu mamy rytmikę, jest to doskonała okazja, aby każdy z nas odkrył w sobie wokalny talent. Podczas zajęć uczymy się nowych piosenek, a nawet nieśmiało stawiamy pierwsze kroki w układach tanecznych. A kiedy jesteśmy troszkę zmęczeni śpiewaniem i zapamiętywaniem kolejnych kroków zaczynają się zabawy ruchowe przy muzyce.

         Ale co tu począć z naszą energią kiedy na dworze szaro buro i ponuro więc na spacer i plac zabaw nie można iść, a co gorsze nie ma w tym dniu rytmiki? Nasze Panie mają na to sposób, takie popołudnia spędzamy pokonując tory przeszkód ułożone z kształtek rehabilitacyjnych. To genialna zabawa dlatego każdy z nas czeka z niecierpliwością na swoją kolej.  
 
 
 


Nowy plan zajęć. Ważny od 29.02.2016.

 

Pierwsza  pomoc

    Dnia 9 lutego  2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką – panią Zofią Ochnio. Pogadanka dotyczyła pierwszej pomocy. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy V i VI. Pani Zosia opowiedziała nam, w jaki sposób powinniśmy się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy podczas pogadanki  mogliśmy wykazać się zdobytą dotychczas wiedzą. Przypomnieliśmy również numery alarmowe.

  Ta lekcja była pouczająca i na pewno będziemy wiedzieli, jak zachować się w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy.


Samodzielność - co to takiego???

      Cały ubiegły tydzień w przedszkolu  staraliśmy się rozszyfrować znaczenie tego słowa. Teraz już wszystko jasne a najfajniejsze jest to, że na zakończenie tygodnia każdy z Nas dostał medal samodzielnego przedszkolaka. Jednak zanim medal zawisł na naszej szyi musieliśmy pokazać, że na niego zasługujemy. Dlatego też zakasaliśmy rękawy i ……….. zabraliśmy się za przygotowywanie kanapek. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

 

 

 

 

 


Turniej piłki halowej

W sobotę 6 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Garbowie odbył się turniej piłki halowej pomiędzy orlikami Zawiszy Garbów, a rówieśnikami ze Snopkowa i Samoklęsk.

Turniej był dla adeptów futbolu okazją do oficjalnego debiutu. Strzelonych bramek nikt nie liczył, ale najważniejsze, że dzieci świetnie się bawiły. Skład samoklęskiej drużyny: M. Kuta, B. Kuta, K. Wierzchoń, T. Watalski, M. Zdunek, O. Turek, H. Sołoń, T. Kostyła, K. Filipiak, D. Wawrzyńczak, M. Turek, A. Krasa.

            Uczniowie trenują pod okiem Wojciecha Jańczyka.

Dodała: Maria Kabała

 

 


„Zasmakuj w naszych rybach”

Pod takim hasłem odbył się ogólnopolski konkurs grudniowy organizowany przez Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp”. Zadanie polegało na przesłaniu receptur na potrawę z jednego z czterech gatunków ryb: karpia, śledzie, szczupaka albo dorsza. Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem dzięki czemu Szkoła Podstawowa w Samoklęskach znalazła się wśród 15 placówek pedagogicznych, które najaktywniej wzięły udział w konkursie.

Oprócz pamiątkowych dyplomów i gadżetów Pana Karpia nagrodą były warsztaty poświecone walorom jedzenia polskich ryb. Spotkanie, które odbyło się 10 lutego poprowadził jeden z przedstawicieli Pana Karpia pan Zbigniew Szczepański.

Przy tej okazji odwiedziła nas również pani Maria Filipiak – Prezes Gospodarstwa Rybackiego w Samoklęskach.

 Opiekun uczniów biorących udział w konkursie: Magdalena Kabała


Koncert filharmonii

            Dnia 5 lutego 2016r.  w naszej szkole odbył się koncert filharmonii. Na spotkaniu mogliśmy poznać i dowiedzieć się ciekawych informacji o różnych   instrumentach muzycznych, m. in. o rogu i puzonie.

        Muzycy z filharmonii zaprezentowali nam oba te instrumenty. Mieliśmy też okazję usłyszeć fragmenty utworów słynnych kompozytorów.

        Oprócz tego każdy z uczniów mógł zagrać na wybranym instrumencie.

            Ta lekcja była bardzo pouczająca i na długo  pozostanie w naszej pamięci.

Dodało: Kółko informatyczne


Choinka

    Dnia 30 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Po raz pierwszy wystąpił DJ Waldi. Uczniowie brali udział w różnych konkursach. Bawili się świetnie przy znanych piosenkach. Atmosfera była wspaniała. To nagroda za ciężką pracę w I semestrze. Myślę, że tego dnia nigdy nie zapomnimy.

                                                                                             Dodało: Kółko informatyczne


Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki? 

Kto je karmi po zamieci?
Kto?

Wiadomo- dzieci!

     Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Przedszkolaki bardzo przejęły się losem tych małych śpiewaków, dlatego też przyniosły do przedszkola woreczki wypełnione zbożem, kaszą, ryżem oraz słoninkę dla sikorek.  Dzieci były bardzo zadowolone, kiedy mogły brać czynny udział w dokarmianiu ptaków. Nasze maluszki są jeszcze za małe i dlatego tę czynność wykonuje pani. Przedszkolaki z wielkim zapałem przygotowały tematyczną pracę plastyczną, aby wyrazić swe uczucia do małych przyjaciół, którzy są przecież ozdobą naszej przyrody

  

                                                                                                           


,,Kochamy nasze babcie i dziadków też kochamy. W Dniu Babci i w Dniu Dziadka życzenia im składamy…"

    22 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty koncert życzeń z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci z klas III, II oraz Ib pod kierunkiem swoich wychowawczyń  J. Matuszczak, E. Prażmo, M. Milczek przygotowały część artystyczną. Śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki dla swoich licznie przybyłych dziadków. Klasa I b przedstawiła również inscenizację  pt.”Miesiące,, przepiękne stroje oraz rekwizyty do inscenizacji wykonała wychowawczyni wraz z rodzicami uczniów. Na zakończenie  panik dyrektor B. Małyska życzyła wszystkim gościom dużo zdrowia, szczęścia pomyślności100lat życia a nawet więcej. Potem wszyscy dziadkowie wraz z wnukami udali się na poczęstunek.

                                                                                                           Dodała: Maria Milczek
 
 
 
 
 
 
 

„Babciu miła, Dziadku drogi
przychodzimy w wasze progi
i z okazji tego święta
mamy buzie uśmiechnięte.

Więc uśmiechy dziś dajemy
Babcię, Dziadka całujemy.
I wy – przy tak wielkim święcie
bądźcie także uśmiechnięci!!”

    29.01.2016 przedszkolaki w szczególny sposób wyraziły wdzięczność i ogromną miłość do swoich najukochańszych Babć i Dziadków. Licznie przybywający do Nas Goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie. Już po chwili pojawili się namłodsi aktorzy i piosenkami, wierszykami i tańcem podziękowały Babuniom i Dziadziusiom za to, że zawsze mogą na nich liczyć. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy i zadowolenie ze wspólnej zabawy. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

 

 

 


Zawody w naszej szkole

    Dnia 14 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej. Uczniowie z Samoklęsk rywalizowali z zespołem szkół w Kamionce. Mecz rozpoczęli chłopcy z klas szóstych. Niestety naszym nie udało się pokonać przeciwników. Za to kolejne mecze okazały się dla nas zwycięskie. Bardzo cieszymysię, że nasza szkoła dobrze wypadła na tym turnieju. Serdecznie gratulujmy uczniom i życzmy dalszych sukcesów.

                                                                                        Dodało : kółko informatyczne


Puk, puk, puk pukają.
Puk, puk, puk szukają.
Nie ma miejsca dla Jezusa
.

 

 

    Taką właśnie pastorałką rozpoczęły pierwszaki nasze szkolne jasełka. Jedną z głównych ról odegrał w nich diabeł, który namawiał do złego. Były też pogubione owieczki, pastuszkowie, królowie, Herod, dzieci i oczywiście Boża Rodzina. Uczniowie zaprezentowali pastorałki: Anetka i Tymon „Do Betlejem”, a cała klasa „Łowiecki”, „Tak On jest Królem”, „ Małe niebo”. Całość wypadła znakomicie, a to ucieszyło  zaproszonych rodziców. Społeczności szkolnej pokazało, jak pięknie mogą kolędować małe dzieci.

Dodała: Maria Kabała


  

Przedstawienie z okazji zbliżających się
Świąt
Bożego Narodzenia

    Dnia 22 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Przygotowała je klasa I a pod kierunkiem pani  Marii Kabały. Było to piękne i wzruszające widowisko, którego dopełnienie stanowiły wspaniałe stroje małych artystów.

   Nie zabrakło także kolęd; wykonali je uczniowie kasy I b i klasy II pod czujnym okiem wychowawców: pani Marii Milczek oraz pani Elżbiety Prażmo.

   Naprowadziły nas one w miły świąteczny nastrój.

    Ten dzień  był niezwykły!


Wigilia – przystrojony biało stół
zaprasza siądź z nami gościu nasz
opłatek weź i z nami dziel, 
bo dzisiaj radość gości w nas.”

    Wzruszenie, radość i świąteczna atmosfera - tak w kilku słowach można podsumować nasz bożonarodzeniowy występ i spotkanie z Rodzicami. Przedszkolaki, jak to w naszym zwyczaju, przygotowały przedstawienie dla  Rodziców, dyrekcji i zaproszonych gości. Co więcej był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Wspólne kolędowanie, choinka i bożonarodzeniowy wystrój przedszkola sprawiły, że świąteczny nastrój zawitał u nas na dobre. A największą frajdę, i  tym dużym ,i tym małym sprawił śnieg, który obficie sypnął w Naszej Sali. To na pewno za sprawą pięknie zaśpiewanej piosenki „Śnieg pada”.


„ Książki naszych marzeń” już w bibliotece szkolnej

Dzięki udziałowi  w rządowym programie „Książki naszych marzeń”, biblioteka szkolna dostała dotację finansową na zakup książek. W marcu  2015 r .  przeprowadzone zostały „Szkolne wybory książek”, dzięki którym uczniowie mogli zdecydować jakie książki chcieliby by były dostępne w bibliotece szkolnej. W grudniu książki trafiły do naszej biblioteki i po skatalogowaniu są już dostępne dla użytkowników. Zapraszamy do odwiedzin biblioteki i wypożycznia.

Dodała: Marta Żelazna

Lista tytułów nowości książkowych zakupionych z programu
 „Książki naszych marzeń”


Akademia pana Kleksa.
Pingwiny – operacja skrzydło.
Ania z Zielonego Wzgórza.
Bajki o dinozaurach.
Bajki o wrózkach.
Barbie gwiazdą popu.
Barbie weterynarz.
Białek ratuje złotoskrzydła
Charlie i fabryka czekolady.
Cudowna lampa Aladyna.
Czarnoksiężnik z krainy Oz.
Czerwony Kapturek i inne bajki.
Czy wiesz... Gady i ptaki.
Dinozaury.
Dolina Muminków w listopadzie.
Dynastia Miziołków.
Dyscypliny sportowe.
Dziennik Cwaniaczka. Droga przez mękę.
Encyklopedia. Dinozaury.
Encyklopedia. Układ słoneczny.
Ferdynand Wspaniały.
Frankliny. Różne tytuły.
Fred się zgubił.
Przygody Odyseusz.
W pustyni i puszczy.
Garfield. Klątwa egipskich kotów.
Hello Kitty. Miły dzionek.
Hobbit.
Jeżuś Kubuś idzie do szkoły.
Karolcia.
Karzeł Snorro.
Kometa nad Doliną Muminków.
Komiks Witch.
Koszmarny Karolek i kino grozy.
Koszmarny Karolek na tropie wszy.
Koszmarny Karolek pisze list.
Kot Filemon i Czerwony Kapturek.
Kot czarownicy
Kuba i Buba czyli awantura...
Kubuś Puchatek.
Lego Ninjago. Kosmiczny kryzys.
Leśne głupki i coś....
Magiczne drzewo: Olbrzym.
Magiczne drzewo: Pojedynek.
Magiczny kotek. Chce być sławna.
Magiczny kotek. Cyrkowe życzenia.
Magiczny kotek. Podwójne kłopoty.
Mała wrózka Amelka.
Małe ZOO Lucy.
Mały Rubi w tarapatach.
Martynka. Zaczynam czytać.
Masza i Niedźwiedź.
Moje ulubione pojazdy.
Nastoletnia czarownica.
Niezwykłe opowieści o zwierzętach.
Ninjago. Mistrzowie żywiołów.
Ninjago. Ninja kontra duchy.
Odważny wóz strażacki.
Pestka porzucony szczeniak.
Pinokio.
Plastusiowy Pamiętnik.
Przygody Koziołka Matołka. Pakiet + 2CD
Rady nie od parady.
Skąd się biora dzieci.
Szaraczek.
Ten obcy.
Teodor rusza z pomocą.
Tweety – uciekające klejnoty.
Tylko nie gotujcie Kopciuszka.
Violetta. Spełnione marzenia.
Violetta. W moim świecie.
Violetta. Wszystko dla muzyki.
W 80 dni dookoła świata.
W pustyni i puszczy ( + Cd).
Wielka ucieczka Dymka.
Zapytaj misia o … Sposoby podróżowania.
Zapytaj misia o … Zwierzęta.
Zbój. Opowiadania o koniach i konikach.
Zezia Giler i Olczak.
Zwierzęta polski. Ssaki.Jasełka Koła Teatralnego „Ogniwo”

 

            W dniu 20 grudnia 2015 r. w Wiejskim Domu Kultury w Samoklęskach zostały wystawione Jasełka, w których wystąpili członkowie Koła Teatralnego „Ogniwo”.

Część tradycyjną przygotowały dzieci, zaś współczesną – dorośli. Całość została przyjęta z entuzjazmem przez zaproszonych gości i licznie zgromadzoną publiczność.

            Niedzielne popołudnie umiliły też pastorałki, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i sprawiły, że spotkanie to upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.

 

Dodała: Magdalena Kabała
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

Ubieranie choinki

 

 

 Przedszkolaki miały pracowite popołudnie. Wszystko zaczęło się od wspólnego dekorowania pierniczków  według własnego pomysłu.   A potem  Pani ustawiła na środku Sali choinkę. Na początku wyglądała ona  skromnie, ale dzieci zmieniły ją w piękne, kolorowe drzewko. W tym roku nasza choinka była wyjątkowa, ponieważ dzieci zawieszały na niej przeróżne słodkości, np. pierniczki, cukierki. Dzieci podchodziły i ubierały choinkę z dużym zaangażowaniem i przejęciem. Końcowy efekt wspólnej pracy był oszałamiający. Ubogie drzewko zmieniło się w różnobarwną Pannę zieloną.

 

 

  

 

 


  Uroczystość z okazji
 
148 rocznicy 
urodzin
 
Józefa Piłsudskiego

W dniu 10 grudnia 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji 148 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Szkołę Podstawową w Samoklęskach reprezentowała pani dyrektor Beata Małyska oraz nauczycielka historii pani Magdalena Kabała.

  

  

  

  


Mikołaj to taki święty,
co dzieciom przynosi prezenty.
Przychodzi do nas nocą, gdy na niebie gwiazdki migoczą.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,

gruby brzuszek i płaszczyk czerwony. 

       7 grudnia z workami pełnych prezentów odwiedził nas najbardziej oczekiwany gość - Mikołaj. Dzieci z przejęciem powitały Mikołaja wierszykiem oraz piosenką. Każdy przedszkolaczek chciał mieć z naszym gościem pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj nikomu nie wręczył rózgi, pewnie dzieci były bardzo grzeczne przez cały rok. Na pożegnanie wręczyliśmy świętemu słodki podarunek i zaprosiliśmy na następny rok.
 

„KOLOROWY ŚWIAT OWADÓW. PSZCZOŁA – NASZ PRZYJACIEL”

 

W dniu dzisiejszym (tj. 07.12.2015 r.) w naszej szkole nastąpił czas podsumowania projektu "Kolorowy świat owadów. Pszczoła - nasz przyjaciel". Odbyło się ono w obecności zaproszonych gości i społeczności szkolnej.

  

  

Pani Magdalena Kabała przygotowała prezentację multimedialną, podczas której pani Anna Marciniak ukazała zgromadzonym rolę pszczół w środowisku, natomiast pani Maria Kabała działania, które podjęto w ramach realizacji projektu. Uczniowie klasy I a zaprezentowali inscenizację "Co by było, gdyby pszczół nie było", zaś uczniowie klasy V i VI ciekawe wiersze o owadach. W dalszej części spotkania przeprowadzono konkurs wiedzowy o pszczołach, w którym uczestniczyli dorośli, a dzieci były ekspertami. Na koniec odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez rodziców, do których wykonania wykorzystano miód.

   
 
  

 

Podsumowaliśmy projekt ale z tymi pożytecznymi owadami nie rozstajemy się. Mamy bowiem plany na dalsze działania.

 

Realizacja: Anna Marciniak i Maria Kabała

Koordynator: Magdalena Kabała„Andrzeju, Andrzeju
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam
w niebie”.

 

Dzień 26 listopada również przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Samoklęskach  spędziły na wróżbach, poczęstunku i wspólnej zabawie. Dzieci podczas święta andrzejkowego poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem.


Kalejdoskop regionalny

            23 listopada br. w naszej szkole gościła pani Czesława Borowik, autorka cyklicznego programu pt. „Kalejdoskop regionalny”, emitowanego na antenie Radia Lublin.

            Wizyta ta była związana z wystawą państwa Bogusławy i Andrzeja Madejskich „Józef Piłsudski i Legiony”, którą mogliśmy oglądać z okazji uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego legionistów poległych w bitwie pod Kamionką i Samoklęskami, jak miała miejsce w dniach 4 – 7 sierpnia 1915 r.

            Podsumowaniem nagrania w szkole było spotkanie w studio Radia Lublin w dniu 27 listopada 2015 r. Oprócz Magdaleny Kabała – nauczycielki historii wśród zaproszonych gości znaleźli się wspomniani już Bogusława i Andrzej Madejscy, Anna Fic – Lazor – dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz jego pracownicy – Monika Januszek – Surdacka i Sławomir Grzechnik, Wójt Gminy Kamionka – Karol Ługowski, Agnieszka Rodak – nauczycielka historii w Zespole Szkół w Kamionce wraz z uczniem Mateuszem Marczakiem oraz lubelski historyk dr Marcin Paluch.

            Fragment reportażu można odsłuchać na stronie: http://moje.radio.lublin.pl/28-11-2105-kalejdoskop-regionalny-reportaz-czeslawy-borowik-legionisci-w-palacowych-wnetrzach.html

Dodała: Magdalena Kabała


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA    Duży, mały, bury, kolorowy, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzy się nam z beztroskim czasem dzieciństwa, jako kumpel do zabawy, kompan w podróży, czy przyjaciel, któremu można zawsze wszystko powiedzieć.

    Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

    U nas w szkole, tradycyjnie, 25.11.2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Reprezentanci klas I – III zagrali w grę planszową dotyczącą wiedzy o Kubusiu Puchatku. Gracze musieli wykonać zadania lub odpowiadać na pytania w zależności od koloru pola na który stanęli. Pozostali uczniowie przyglądali się grze wesoło kibicując. Klasa II zdobyła największą ilość punktów i dzięki temu zdobyli I miejsce, natomiast reprezentanci klas I i III skończyli grę na miejscu drugim z taką samą ilością punktów.

    W związku z Dniem Pluszowego Misia został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Kubuś Puchatek” - moja okładka książki”, w którym wzięło udział bardzo dużo uczniów z klas I -III. Komisja oceniająca prace przyznała dwa I miejsca: Oliwia Bogusz z kl.2 i Patrycja Kosacka z kl.3, dwa miejsca II: Julia Osek z kl.1a i Wiktor ElAhmad z kl.3, dwa miejsca III: Klaudia Drzewiecka z kl. 1b i Aleksandra Salomon z kl. 2. Przyznane zostały również wyróżnienia: Karolina Matecka, Krystian Wierzchoń i Konrad Misztal z kl. 1b, Aneta Gol, Błażej Kuta i Olaf Klępka z kl.1a oraz Oliwia Marciniak i Oliwia Manel z kl. 3. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Opracowała: Marta Żelazna

 

„Dziś od rana plusk
w łazience.

To maluchy myją ręce.
Najpierw w wodzie opłukują,
potem mydłem nasmarują.
Znowu woda - istny cud.
W umywalkę pup -puk -puk.
Jeszcze tylko kran zakręcę
i już czyste mamy ręce”.

 

27 listopada
w naszym Punkcie Przedszkolnym gościliśmy Panią  Zosię, która jest  pielęgniarką w Ośrodku Zdrowia w Starościnie. Pani Zosia podczas rozmowy z przedszkolakami dużo uwagi poświęciła dbaniu o czystość ciała oraz zdrowemu odżywianiu się. Dzieci obiecały, że będą zjadały całe obiady.


Lecznicze  właściwości miodu

  

 

 

O tym, że miód jest zdrowy wiedzą wszyscy. Jednak dokładniejszych informacji musiała udzielić nam pani Zofia Ochnio - pielęgniarka szkolna. W szczegółach objaśniła lecznicze właściwości każdego rodzaju miodu. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że miód lipowy jest wskazany również dla cukrzyków. Pani Zosia nie zapomniała też udzielić nam informacji o tym, jak postępować w przypadku ukąszenia.

 

Dodała: Maria Kabała„Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi.

Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci”

Norman Davies

 

            Dnia 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli – w 1918 roku stało się niepodległe.

            W obchody najważniejszego wydarzenia w naszej historii włączyli się uczniowie szkoły, którzy 12 listopada wystąpili przed publicznością zgromadzoną w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce. Pod kierunkiem pani Magdaleny Kabała przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli walką Polaków o przywrócenie wolności Ojczyźnie. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, co sprawiło nam wielką przyjemność.

Na kamionkowskiej scenie oprócz uczniów naszej szkoły zaprezentował się chór Lusciniae Dei oraz Kapela To i Owo.  

Dodała: Magdalena Kabała

Zdjęcia: Krzysztof Sienkiewicz


 

Dzień Niepodległości

    Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyły władzę gminy oraz  p. Janusz  Cyfrowicz. Część artystyczną przygotowała p. Magdalena Kabała oraz uczniowie klasy VI i IV. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Roman Prażmo. Krótki rys historyczny tego okresu przestawił p. Janusz Cyfrowicz – były żołnierz, zasłużony weteran.
    Przemówienie wygłosił również pan wójt, Karol Ługowski. Następnie delegacja udała się  pod Pomnik Pamięci Poległych Legionistów, gdzie złożono kwiaty i znicze.
     Całość  dopełniły pieśni patriotyczne odśpiewane przez uczniów klasy IV. Akademia była uroczysta i podniosła.
    Ten dzień zapamiętamy na długo!Ślubowanie klas I

Dnia 30 X 2015 roku w naszej szkole odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości – ślubowanie klas I. Przybyły na nią władze gminy w osobie pana wójta Karola Ługowskiego, sekretarza gminy Tadeusza Zwolińskiego i kierownika BOSzS pani Marzeny Grymuza. Obecni byli też nauczyciele i  uczniowie naszej szkoły oraz licznie przybyli rodzice.

Ślubowanie rozpoczęło się odtańczeniem poloneza, a następnie uczniowie klas I przenieśli się do różnych krain: wiedzy, miłości, śpiewu i pracy. Efektem ich pobytu było zdobycie kluczy za wykonanie poszczególnych umiejętności. Na koniec złożyli uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor Beata Małyska  pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Samoklęskach.

 Zaskoczeniem okazały się konkursy przygotowane przez pana wójta Karola Ługowskiego, który za ich rozwiązanie przygotował słodki upominek. Był to bardzo miły akcent. Jeszcze tylko pamiątkowe dyplomy i prezenty i mogliśmy przejść na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami i bierzemy odpowiedzialność za to, co dzieje się w szkole.

                                                        

                                                         Dodała: Kabała Maria

Wizyta w Piekarni
w Kamionce

29 październikawybraliśmy się na niecodzienną wycieczkę. Była to wizyta w Piekarni  w Kamionce.  Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z pracą piekarza oraz technologią wyrobu pieczywa. W czasie wycieczki dzieci zwiedziły pomieszczenia piekarni, magazyny i halę produkcyjną. Słuchając wszelkich informacji obserwowały jednocześnie pracę urządzeń służących do produkcji różnego rodzaju pieczywa. Na zakończenie wycieczki przedszkolaków czekała słodka niespodzianka w postaci wypieków piekarni. Serdecznie dziękujemy  za miłe przyjęcie i oprowadzenie wycieczki, a także za sympatyczną atmosferę.
 
 


Wycieczka do kina

W dniu 15 października klasy IV-VI wraz z nauczycielami wybrały się do kina Plaza w Lublinie. W czasie podróży wszystkim dopisywał humor. Byliśmy bardzo ciekawi, czy film ,,Hotel Transylwania 2’’ jest tak dobry jak jego I część. Na pewno był bardzo śmieszny i każdemu się podobał. W świetnych nastrojach wróciliśmy do domu.


Spotkanie z Panem Policjantem

Do naszej szkoły przybył Pan policjant. Podczas spotkania dzieci dowiedziały  się , jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów a  największą uwagę dzieci skupiły kajdanki.

 Dzięki książeczkom, jakie otrzymało każde dziecko, informacje przekazywane przez Pana policjanta zostaną w głowach dzieci na długi czas.
 
 

Dzień Edukacji

Narodowej

Dnia 14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa VI pod opieką pana
      A. Peterwasa przygotowała humorystyczne przedstawienie. Pan R. Prażmo  wraz z klasą IV zadbał o stronę wokalno-muzyczną. Na tę uroczystość przybyło dużo gości, m. in. władze  gminy, nauczyciele czynni oraz emerytowani. Po występach  goście zostali zaproszeni na obiad.


Wizyta ekologa

 

W słotny październikowy dzień pojaśniało w naszej klasie od kolorowych owadów. Nawet deszcz za oknem stał się jakby weselszy. Właśnie dzisiaj 22 X 2015 roku przybył do nas pan Kazimierz Malinowski - miłośnik przyrody, artysta i literat w jednym, posiadacz kolekcji owadów. Podczas spotkania z nim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o owadach w tym również o pszczołowatych. Mogliśmy przez lupę obserwować przyniesione okazy, dzięki temu dostrzegliśmy niewidzialne dla oka szczegóły.

Taka żywa lekcja przyrody jest bardzo cenna dla pierwszaków ciekawych świata. Okazało się też, że niektóre okazy zostały znalezione ponad 30 lat temu w okolicach Samoklęsk przez mamę pana Kazimierza.

Umówiliśmy się też na wiosenną lekcję w terenie.

 

Realizacja: Maria Kabała i Anna Marciniak

Koordynator: Magdalena Kabała


 

Uroczystość otwarcia pomnika 

 

    W dniu 6 października 2015 roku odbyła się uroczystość otwarcia pomnika upamiętniającego poległych legionistów w bitwie pod Samoklęskami i Kamionką w dniach 4 – 7 sierpnia 1915 roku. W przygotowania i oprawę artystyczną tego wydarzenia włączyli się uczniowie naszej szkoły, zaś nauczycielka historii pani Magdalena Kabała przedstawiła rys historyczny Legionów Józefa Piłsudskiego oraz wydarzeń związanych z bitwą.
 
    Dla najmłodszych była to prawdziwa lekcja historii. Z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się warcie honorowej, przecięciu wstęgi i składaniu wieńców. Wysłuchali również orkiestry wojskowej i uczestniczyli w apelu poległych. Na uroczystość przybyło wielu gości. Można było też obejrzeć wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu.
 
            Wydarzenie to na zawsze pozostanie w pamięci uczniów.
                                                                                     

   

                                                                                    Dodała: Kabała Maria

 


Budujemy domki dla pszczół

5 października naszą klasę odwiedził pan Michał Michałowski - miłośnik przyrody i twórca wyrobów z drewna. Przygotował on dla nas różne wzory domków dla pszczół samotnie żyjących. Przy okazji zachęcił do zrobienie w naszej klasie nowych. Nie było to zadanie łatwe, bo cięcie trzciny okazało się dla niektórych nie lada zadaniem. Jednak przy pomocy pana Michała i naszej pani daliśmy radę. Najważniejsze było to, że zainteresowaliśmy się tematem pszczelich hoteli. Zajęcia bardzo nam się podobały więc zaprosiliśmy pana Michała na ponowne spotkanie.

Realizacja: Maria Kabała i Anna Marciniak

Koordynator: Magdalena Kabała


Jesienny spacer

 

 

Idzie łąką, idzie polem, pod złocistym parasolem.

Gdy go zamknie - słońce świeci,

gdy otworzy - pada deszcz.

Kto to taki? Czy już wiecie?

Tak! To właśnie JESIEŃ jest.”

            W pierwszych dniach jesieni dzieci wybrały się na spacer po okolicy, byliśmy ciekawi, czy do odwiedzanego zagajnika zawitała już Pani Jesień. Na szczęście pogoda nam dopisała. Dzieciom najbardziej podobało się chodzenie po suchych  i kolorowych liściach.  


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

    Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta obdarowywały swych kolegów z klasy upominkami. Samorząd Uczniowski zorganizował  dyskotekę, podczas której nie zabrakło ciekawych konkursów i świetnej zabawy. Szkoda, że ten dzień tak szybko miną…

Marciniak Luiza

Wybory do Samorządu

Uczniowskiego !
  

        Dnia 22 września 2015 roku w naszej  szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie głosowali na wybranych kandydatów. Nie wszyscy jednak mogli dostać się do sa         morządu. Byli to tylko uczniowie z klasy V i VI. 
W wyniku demokratycznych wyborów w Radzie Samorządu zasiedli: Aleksandra Kuta- przewodniczący, Angelika Filipowicz- zastępca, Katarzyna Białek-sekcja redakcjo-plastyczna i Szymon Haba- sekcja kulturalna. Serdecznie im gratulujemy!

 

 

 

 

Kółko informatyczne

 
 

Z wizytą w Pszczelej Woli

 

W słoneczny czwartek 17 września miłośnicy pszczół udali się w podróż do Pszczelej Woli, aby u źródła zgłębić tajniki życia tych owadów. Już na miejscu poznaliśmy wiele ciekawostek na ich temat, czynności jakie wykonują w poszczególnych miesiącach oraz funkcje jakie pełnią członkowie pszczelej rodziny. Dzięki temu uświadomiliśmy sobie jak wielką rolę w środowisku odgrywają pszczoły. Z takim nastawieniem przeszliśmy do kolejnego etapu wycieczki, którym była wizyta w skansenie.

W pasiece zobaczyliśmy różne rodzaje uli oraz poznaliśmy patrona pszczelarzy świętego Ambrożego. Odwiedzając powiększony ul wykonany przez absolwentów Technikum Pszczelarskiego mogliśmy poczuć się jak prawdziwe pszczoły. Niezwykłym doświadczeniem była również dla nas obserwacja pszczół w specjalnie przeszklonym ulu.     Opuszczając to miejsce zrozumieliśmy jak wielki szacunek należy się tym owadom.

 

Koordynator: Magdalena Kabała


Droga listu- spotkanie
z pracownikami Poczty
w Kamionce 

   Wybraliśmy się na wycieczkę na pobliską pocztę. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Przedszkolaki utrwaliły sobie  jaka jest droga listu od nadawcy do adresata. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z opisem wyglądu symbolu poczty oraz skrzynki pocztowej. Była to dla nich również bardzo dobra lekcja prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym.

 

 


 

Wycieczka do Pszczelej Woli

 

Dnia 17 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się  na wycieczkę do Pszczelej Woli. Wyjazd był fascynującą lekcją przyrody, podczas której dowiedzieliśmy się jak ważna jest pszczoła w naszym  środowisku. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda ul wewnątrz. Oraz zaobserwować pszczoły przez szklany ul. Dowiedzieliśmy się też dużo  ciekawostek  o pszczołach, np. ile żyją, czy chorują i co robią w poszczególnych miesiącach. Pani, która nas oprowadzała opowiedziała jak odróżnić prawdziwy miód od sztucznego. Ten prawdziwy mogliśmy sobie kupić. Była to wspaniała i pełna wrażeń wycieczka.

   

Kółko informatyczne

  

 

      


 

Ogniwo

   

5 września 2015 r. w całej Polsce odbyła się akcja  "Narodowego Czytania".  W tym roku patronował jej Bolesław Prus.

W akcję mającą na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury włączyła się grupa teatralna "Ogniwo" z Samoklęsk, w skład której wchodzą uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej w Samoklęskach.

Do lektury "Lalki" zachęcał również turystów odwiedzających Kozłówkę aktor, Tomasz Stockinger, zaś inscenizacje nawiązujące do barwnego życiorysu Bolesława Prusa wykonali członkowie grupy rekonstrukcyjnej "Ćwieki".

  

   

     

Dodała: Magdalena Kabała i Maria Kabała


Od 1 września 2015 r. w Szkole Podstawowej w Samoklęskach rozpocznie się realizacja inicjatywy lokalnej poświęconej owadom, a w szczególności owadom pszczołowatym. W ramach projektu zaplanowano szereg działań, których głównym celem jest pokazanie znaczenia owadów pszczołowatych dla człowieka i środowiska.

Środki na realizację pozyskano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.

 W tajniki świata owadów wprowadzą uczniów p. Maria Kabała i p. Anna Marciniak.

  

 

Koordynator: Magdalena Kabała


Pierwszy dzwonek w naszej szkole!

 

    Dnia 1 września w naszej szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły zebrali się na dolnym korytarzu, aby powitać nowy rok szkolny 2015/2016.
    Nie zabrakło tez znakomitych gości, a w tym wójta gminy Kamionka  - pana Karola  Ługowskiego.
    Pani dyrektor Beata Małyska skierowała do wszystkich bardzo miłe słowa z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
    Swoje życzenia przekazał również Pan wójt, życząc uczniom samych sukcesów w nauce. Zwrócił się szczególnie do najmłodszych tych, którzy rozpoczynają w tym roku naukę, aby szkoła była dla nich miejscem przyjaznym, do którego będą chętnie przychodzić.
    Po uroczystości odbyło się spotkanie uczniów z wychowawcami w poszczególnych klasach.
 

 

Luiza Marciniak


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

w Szkole Podstawowej w Samoklęskach

odbędzie się 01.09.2015 r. o godzinie 9.00


Dowozy do szkoły:

7.50 Zofian – Starościn – Syry - Amelin

8.05 Syry – Amelin – Samoklęski (szkoła)

8.25 Stanisłwów Duży – Rudka Gołębska – Samoklęski – Dębczyna

Odwozy:

ok. 10.30 Amelin – Syry – Starościn – Zofian

ok. 10.55 Samoklęski – Dębczyna – Rudka Gołębska
- Stanisławów Duży