Szkoła Podstawowa w Samoklęskach

Wydarzenia 2014/2015

Już wakacje

 

 

 

    Po głównych uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2014/2015 które odbyły się na dolnym korytarzu, pięciolatki już w swojej klasie przedstawiły zebranym rodzicom krótki montaż słowno-muzyczny pt. „Pożegnanie przedszkola”. Następnie wychowawczyni rozdała wszystkim dyplomy ukończenia oddziału zerowego, a na zakończenie życzyła bezpiecznych i udanych wakacji.

 

 

 

Dodała Maria Milczek


 

Ekologiczny Bieg
w Urszulinie

 

7 czerwca – Ekologicznym Biegiem w Urszulinie uczniowie naszej szkoły zakończyli sezon sportowy roku szkolnego 2014/2015. W ponad 300 upale walczyli o punkty dla szkoły, które w klasyfikacji generalnej pozwoliły zająć IV miejsce w kategorii szkół podstawowych. Po biegach w Lubartowie (26.04.), Puławach (17.05.) i Chodlu (21.05.) był to czwarty start naszych uczniów w Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej.

Warto wspomnieć, że pasję do udziału w tej imprezie zaszczepił młodych zawodnikach pan Roman Prażmo.

 

  

Opiekun: Magdalena Kabała


Z wizytą w Dąbrówce


1.06.2015r. postanowiliśmy spędzić w poza szkołą. W tym celu udaliśmy się do Dąbrówki, aby w naturalnym środowisku podziwiać różne gatunki zwierząt. Mieliśmy też możliwość poznać dawne urządzenia i sprzęty gospodarcze, stare samochody i wyroby kowalstwa artystycznego.

Jeszcze tylko pyszne kiełbaski własnoręcznie upieczone i mogliśmy wracać do szkoły z radością że poznaliśmy ciekawy zakątek naszej gminy.

Dodała Kabała Maria


Otwarcie placu zabaw

Dnia 1.06.2015.roku w naszej szkole odbyło się otwarcie nowego placu zabaw. Na tej ważnej uroczystości gościliśmy Wójta naszej gminy Pana Karola Ługowskiego, Radnych naszej gminy ,oraz Rodziców i Grono Pedagogiczne. Wydarzenie zapoczątkowało kilka skromnych zdań ze strony Pani Dyrektor o projekcie dzięki któremu powstało nowe miejsce zabaw, następnie rozbawiała nas do łez część artystyczna .W pierwszej części widowiska zaprezentowała się kl. „0” pod kierunkiem Pani Ewy Kabała w przedstawieniu p.t. „Brzydkie kaczątko”. Prawdziwym hitem okazał się jednak występ dzieci z punktu przedszkolnego. Zatańczyły one Polkę i zaśpiewały piosenkę ludową z Lubelszczyzny. Na koniec Pan Wójt wraz z Panią Dyrektor złożyli nam życzenia i poprosili o przejście na plac szkolny. Tam odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi a my zostaliśmy poczęstowani cukierkami oraz lodami. Zaczęła się wielka zabawa, a śmiechy i krzyki radosnych dzieci niosły się przez całą wioskę.

    Dziękujemy Wszystkim serdecznie za przybycie, a tym których nie było niech będzie szkoda, bo zabawa była przednia .


Dodała: Kinga Długosz

Konkurs ,,Jestem Bezpieczny”


    Dnia 28 maja 2015 roku w Szkole podstawowej nr.3 w Lubartowie odbył się XV finał konkursu wiedzy prewencyjnej pt. ,,Jestem Bezpieczny” na szczeblu powiatowym. Do konkursu przystąpiło 11 drużyn z rożnych szkół. Pierwszą konkurencja był test wiedzy o zasadach ruchu drogowego. Następnie każda drużyna zaprezentowała scenki, które pokazywały jak możemy spędzać wolny czas oraz przestrzegały przed zagrożeniami wynikającymi z uzależnień. Trzecią konkurencją był plakat w formie koszulki.

    Zwyciężyła drużyna z Brzeziny Bychawskiej. Nasza drużyna zajęła 5. miejsce. Wszyscy dostaliśmy bardzo cenne nagrody i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Luiza Marciniak


   

Jest jeden piękny zwyczaj robienie laurek dla mamy .

Tych pierwszych, nieporadnych w przedszkolu uczyła nas pani.”Dla kochanych rodziców uczniowie rocznego przygotowania przedszkolnego przygotowali wiele niespodzianek. Były wiersze, piosenki i taniec „Trojak”, a także inscenizacja „Brzydkiego Kaczątka”

Cały występ przygotowany był w wielkiej tajemnicy przed rodzicami, dlatego zaskoczenie było duże i radość ogromna. Na koniec laurki i życzenia oraz słodki poczęstunek.


Dodała: Kabała Maria.


Dziękuję Ci Mamo za to, że zbudowałaś dom z Tatą.

Dom z bajki, gdzie zawsze jest lato...


    28 maja 2015 r. w naszej klasie odbyła się uroczystość na którą pięciolatki zaprosiły swoich rodziców, aby świętować Dzień Mamy i Dzień Taty. Wśród zaproszonych gości była również Pani Dyrektor Beata Małyska. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, konkursy oraz przedstawienie p.t. „Królewna Śnieżka”. Wszyscy mali aktorzy spisali się na medal. Wzruszeni rodzice gromkimi brawami nagrodzili występ swoich pociech. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom laurki i zasiadły do wspólnego poczęstunku.

    Wszystkim Rodzicom z okazji Ich Święta życzymy samych szczęśliwych chwil ze swoimi pociechami.


Dodała: Maria Milczek


Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Strzałkowską.

    W dniu 27.05.2015 r. gościliśmy w naszej szkole niecodziennego gościa Panią Małgorzatę Strzałkowską uznaną autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci.

    Jej literacki debiut miał miejsce w 1987 r. na łamach „ Świerszczyka”. Napisała ponad 150 książek dla dzieci m.in. „Zbzikowane wierszyki łamiące języki”, „Rady nie od parady… ”, „Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy”, „ Gimnastyka dla języka (i Polaka, i Anglika). Książki pt. „Leśne Głupki” i „Językowy zawrót głowy” - ze względu na pozytywne wartości oraz walory literacko-językowe zostały wpisana przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” na Złotą Listę książek rekomendowanych do głośnego czytania dla dzieci od lat 4. Małgorzata Strzałkowska jest także autorką bajek, gier do Internetu dla firmy ENDO oraz piosenek i scenariuszy dla TVP 1 (Jedyneczka, Budzik, Babcia Róża i Gryzelda). Wspólnie z Robertem Friedrichem, liderem Arki Noego, opracowała teksty na płytę pt. „Kocham moją mamę”. W 2012 r. autorka znalazła się wśród laureatów Nagrody Literackiej miasta st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca za książkę pt. „Leśne głupki i coś”.

    Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Uczestnikami pierwszej części były dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniowie Klas 1 i 2. Już od pierwszych chwil można było zauważyć, że pisarka jest taka jak jej bohaterowie – wzbudza sympatię i łatwo się z nią zaprzyjaźnić. Spotkanie przybrało formę warsztatów, na których autorka zainteresowała uczniów swoją ulubioną techniką ilustrowania książek – kolażem. Następnie każdy z uczestników warsztatów miał za zadanie zrobić swój własny kolaż z liści i kwiatków. Pani Małgorzata stwierdziła, że nasza szkoła posiada wyjątkowo uzdolnionych plastycznie uczniów.

    W drugiej części spotkania z Panią Małgorzatą Strzałkowską wieli udział uczniowie z klas 3, 4 5 i 6. Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiadała o tym, jak powstają ilustracje do jej książek, które są tworzone w różnych technikach, np. rysunki, kolaż czy grafika komputerowa. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, co to jest między innymi palindrom. Pisarka opowiadała o swojej pracy, przedstawiała dzieciom kolejne etapy powstawania książki i oczywiście w mistrzowski sposób interpretowała swoje wiersze. Młodzi czytelnicy zadawali mnóstwo pytań i dzięki wyczerpującym odpowiedziom Pani Małgorzaty Strzałkowskiej poznali wiele interesujących faktów dotyczących jej twórczości np. skąd czerpie inspiracje do swoich książek, którą książkę swojego autorstwa najbardziej lubi.

    Na koniec uczniowie wręczyli Pani Małgorzacie Strzałkowskiej kwiaty i podziękowania za spotkanie, które okazało się niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

    Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Książki.

Marta Żelazna


Akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca

    Dnia 26.05.2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Rodzice tłumnie przybyli na występy swoich pociech.

    Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas. III ,IV, V i VI. Przygotowali oni, pod kierunkiem p. Agnieszki Karwowskiej –Wójtowicz, komiczne przedstawienie o piratach i rodzicach. Następnie uczniowie kl. IV. oraz K. Długosz z kl. V. N. Rączka z kl. VI. uświetnili akademię przygotowani wraz z p. Romanem Prażmo piosenki o matce.

    Na zakończenie wystąpiły dzieci z kl. II , które pod czynnym okiem swojej wychowawczyni, p. Jolanty Matuszczak pokazali wzruszający montaż słowno-muzyczny pt. „Kochamy nasze mamusie’’.

    Tym miłym akcentem zakończyliśmy oficjalną część uroczystości. Rodzice nagrodzili wszystkich wykonawców gromkimi brawami i udali się na poczęstunek. To był niezapomniany dzień.

Dodała: Martyna Filipiak


Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie

   25 maja 2015 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Samoklęskach odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Lubartowie. Małych gości przyjął osobiście rzecznik lubartowskiej Policji Grzegorz Paśnik. Dla dzieci już sam widok funkcjonariuszy jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na  temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą lubartowskich policjantów, bardzo chętnie przymierzali elementy umundurowania funkcjonariuszy. Najmłodsi dowiedzieli się również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także odwiedzili pomieszczenie, gdzie pracuje oficer dyżurny oraz poznały zasadę działania weneckiego lustra. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa . Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził radiowóz oraz sprzęt, którym na co dzień posługują się mundurowi. Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji.

 

 

   

 
    

 


Zajęcia otwarte 29.V.2015r

Dnia 29.V.2015r ( piątek )
o godz. 8.oo

odbędą się zajęcia otwarte
w klasie I

pt.” Piknik rodzinny „

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.Magiczne Ogrody


    Dnia 14 maja 2015r uczniowie rocznego przygotowania przedszkolnego byli na wycieczce w Magicznych Ogrodach w Trzciankach. Wszystkich zachwyciła magia i czar tego miejsca. Dzieci miały okazję poznać fantastyczne krainy takie jak :Mordale, Smocze Gniazdo, Krasnoludzki Gród, Bulwiakową Osadę i Marchewkowe Pole. Naszą grupę oprowadzały i zabawiały wróżki czyli animatorki zabaw. Dzieci też z przyjemnością bawiły się na placach zabaw, które znajdowały się w różnych miejscach ogrodu. Ogólnie było super i już czekamy następnej wycieczki .

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Dodała Maria Milczek


Konkurs ,,Jestem Bezpieczny”

Dnia 31 kwietnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce odbył się konkurs pod nazwą ,,Jestem Bezpieczny”. Szkołę w Kamionce reprezentowali: Aleksandra Danak, Krystian Osior i Paweł Pawlas. Szkołę Podstawową w Samoklęskach: Natalia Rączka, Luiza Marciniak oraz Maksymilian Mazurek. Zdecydowanie lepszą okazała się nasza drużyna. Wszyscy otrzymali cenne nagrody. Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodała: Luiza Marciniak


Akademia 3 maja

    Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przygotowali ją uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Krystyny Winiarskiej. Przedstawili nietypową a zarazem ciekawą lekcje historii na ,którą „została zaproszona ‘’ Konstytucja. W Żartobliwy sposób otworzyli część historii dzięki czemu ich młodsi koledzy pogłębili wiedze z tamtego okresu.

    Występ uświetnił polonez w wykonaniu szóstoklasistów.

    Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Dodała: Luiza MarciniakSamoklęski

znowu w grze

 


W słoneczną niedzielę 26 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pana Romana Prażmo i opieką pani Magdaleny Kabała wyruszyli na XX Ogólnopolskie Biegi Lewarta. W łącznej klasyfikacji nasza szkoła uplasowała się na wysokich pozycjach (w poszczególnych kategoriach wiekowych), które są efektem indywidualnych osiągnięć uczniów. Sukces cieszy tym bardziej, że dla większości
z 32-osobowej reprezentacji klas I – VI był to pierwszy start w tego typu zawodach.

Dlatego uczestnikom należą się wielkie brawa
i gratulacje za odwagę.

 

 


Dzień Ziemi

22 kwietnia przeprowadziłyśmy z dziećmi punktu przedszkolnego temat dotyczący Dnia Ziemi. Szczególny nacisk położyłyśmy na konieczność ochrony środowiska, oszczędzanie wody, energii, segregowanie śmieci oraz właściwe zachowanie na łonie natury. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, szczególnie wiersz „W kręgu leży kamień”, którego treść zilustrowałyśmy na podstawie naturalnych materiałów przyrodniczych. Dzieci obiecały dbać o porządek i czystość naszego środowiska.

  

 


Piracka przygoda


23 kwietnia dzieci 6-letnie z rocznego przygotowania przedszkolnego zaciągnęły się na piracki statek. Ich celem stała się bezludna wyspa, na której został ukryty skarb. Aby go odnaleźć musiały wykonać wiele zadań, m.in. zbudować tratwę, spakować bagaże, nauczyć się śpiewać piracką piosenką, pokonać sztorm, rozwiązać wiele zagadek matematycznych i uczestniczyć w doświadczeniach przyrodniczych. Rozwiązanie poszczególnych zadań odkrywało kolejną część mapy stanowiącej wskazówkę do miejsca ukrycia skarbu.

Tak naprawdę naszej pani chodziło głównie o to, abyśmy stanowili zgraną załogę, wzajemnie ze sobą współpracującą.

Naszym zmaganiom przyglądała się pani dyrektor Beata Małyska i nasi rodzice.

Z kapitańskim pozdrowieniem ahoj

Maria Kabała


ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
W ODDZIALE PIĘCIOLATKÓW

W dniu 16 kwietnia 2015 roku odbyły się zajęcia otwarte pt. ,, Wiosna idzie przez świat ‘’ w oddziale pięciolatków. W zajęciach uczestniczyli rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego oraz pani dyrektor B. Małyska. Na zajęciach dzieci zaprezentowały różnorodne formy aktywności, wykazały się także wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin. Rodzice mogli przekonać się jak duże postępy poczyniły ich pociechy i jak funkcjonują w grupie. Na zajęciach panowała przyjazna i miła atmosfera.

Dodała M. Milczek

Wycieczka do Warszawy

    Dnia 9 kwietnia 2015 roku uczniowie klas 4-6 razem z opiekunami : p. A. Pawłowską ,p. A. Marciniak , p. A. Żelazną wybrali się na wycieczkę do Warszawy . Podróż upłynęła radośnie . Najpierw zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik . Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych wynalazków np. harfę bez strun ,poczuliśmy „trzęsienie ziemi” i uścisk węża. Atrakcją był teatr wysokich napięć .Po długim zwiedzaniu byliśmy bardzo głodni i zjedliśmy pyszny obiad. Potem wybraliśmy się na dach Biblioteki Uniwersyteckiej gdzie znajdowały się piękne ogrody. Stąd podziwialiśmy panoram naszej stolicy . Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy .Ta atrakcja chyba wszystkim się podobała . Mogliśmy zobaczyć szatnie piłkarzy ,łazienki oraz oryginalne koszulki graczy .Wszyscy byli bardzo szczęśliwi .Późnym wieczorem byliśmy już na miejscu .Tej wycieczki nigdy nie zapomnimy .


Dodała : Martyna Filipiak


WIELKANOCNY POCZĘSTUNEK

31 marca przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Samoklęskach po przygotowaniu pisanek i stroika, zasiadły do pięknie udekorowanego przez siebie stołu. Na poczęstunku nie zabrakło jajek, babki i mazurka wielkanocnego. Każdy przedszkolak zajadał ze smakiem przygotowany poczęstunek. Nie zbrakło łakoci w postaci czekoladowych jajeczek. Na koniec panie zrobiły dzieciom śmigusa dyngusa, pokropione delikatnie dzieci po świętach jakby trochę podrosły.

 

   


Misterium Męki Pańskiej

Dnia 31 marca w naszej szkole odbyło się Misterium Męki Pańskiej ,przygotowane przez uczniów klasy III i IV pod kierunkiem pani Marii Woźniak. Przedstawienie było bardzo ciekawe, wzruszające; zmuszało do refleksji. Każdy mały aktor dużo ćwiczył, aby jak najlepiej wystąpić . Opłacało się!

Uczniowie zostali nagrodzeni hucznymi brawami. Czekamy na ich dalsze występy!

 

Dodała Luiza Marciniak

  

 

  


Topienie Marzanny

 

Dzieci z punktu przedszkolnego w Samoklęskach jak co roku z utęsknieniem czekały na dzień, w którym będą przygotowywały Marzannę- zimową pannę. Zajęcia te sprawiły przedszkolakom dużą satysfakcję, szczególnie spodobały się oczy z długimi rzęsami.

23 marca, pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy upragnioną wiosnę. Imprezę rozpoczęło spotkanie podczas, którego panie z punktu przedszkolnego zaprezentowały inscenizację pt: „Żegnaj zimo- witaj wiosno”. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o wiośnie, recytowaliśmy wierszyki i zatańczyliśmy z wiosenką. Dzieci miały również możliwość, obejrzeć na tablicy interaktywnej ilustracje roślin wiosennych przy podkładzie muzycznym M. Grechuty „Wiosna”. Następnie kolorowy korowód z Marzanną wyruszył z przedszkola, aby oznajmić wszystkim wokoło, że już zima sobie odeszła na biegun północny. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do jeziora, lecz schowała się przed wiosną. Do zobaczenia zimo w grudniu!

 


BEZPIECZNIE NA WSI

POGADANKA INSPEKTORA PREWENCJI

PLACÓWKI TERENOWEJ KRUS W LUBARTOWIE


17 marca po raz kolejny odwiedziła naszą szkołę p. Marzena Cupryn-Wasil – inspektor prewencji Placówki Terenowej KRUS w Lubartowie. Tym razem tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas obcowania ze zwierzętami w gospodarstwie rolnym. Pogadanka została przeprowadzona w związku z ogłoszonym przez KRUS V Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym dla dzieci pod hasłem : BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI.

Konkurs ma na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych.

Anna Marciniak


Wizyta pierwszej klasy w punkcie przedszkolnym

   

25 marca Pani Elżbieta wraz ze swoją klasą zaprezentowała wiersz o powitaniu wiosny. Dzieciom bardzo podobały się stroje przygotowane przez samych uczestników inscenizacji oraz samo przedstawienie. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali swoje postacie, dzieci nie miały problemu z odgadnięciem za kogo uczniowie się przebrali.

 

 

Wielkanoc nadchodzi,

więc życzyć nie szkoda:

wielkiego zająca,

pisanek tysiąca,

Dyngusa mokrego

i wiele dobrego!

Zdrowych, radosnych

i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy!

  

 


„Wielkanocne
tradycje i obyczaje”

23 marca w siedzibie Lubartowskiego Ośrodka Kultury odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu organizowanego pod hasłem „Wielkanocne tradycje i obyczaje”. Spośród 391 prac komisja konkursowa wyłoniła 32 zwycięzców. Wśród nich znalazła się również uczennica naszej szkoły – Luiza Marciniak.

 

 

Dodała: Magdalena Kabała


 

 

Marzanno Marzanno
ty zimowa panno, 
w wodę cię rzucamy,
bo wiosnę witamy
.

 

 

 

Aby tradycji stało się zadość
uczniowie z rocznego przygotowania przedszkolnego postanowili pożegnać zimę i powitać wiosnę.

   

  

 


Wyjście 

do sklepu spożywczego

    

 

 

    We wtorkowy, słoneczny dzień, zaraz po śniadaniu wybraliśmy się do pobliskiego sklepu spożywczego. Wizyta w sklepie wiązała się z realizacją tygodniowego tematu pracy „Znamy różne sklepy”. Zanim wyruszyliśmy z przedszkola, każde z dzieci otrzymało zadanie jakie ma wypełnić podczas wizyty. Dotyczyły one głównie pozyskania jak największej liczby informacji o wyposażeniu sklepu oraz pracy pani ekspedientki. Dzięki temu przedszkolaki, poznały nowe terminy i przedmioty związane ze sklepem i zakupami, stosowały również odpowiednie zwroty grzecznościowe. Dowiedziały się także , dlaczego podczas zakupów tak ważne jest, aby nie oddalać się od rodziców. Po powrocie do przedszkola, dzieci przez długi czas bawiły się w stworzony specjalnie na tę okazję sklep, wykorzystując przy tym świeżo zdobytą wiedzę.


 

 


Wizyta
w salonie fryzjerskim

 

25. 02. 2015 r. w ramach zajęć o tematyce związanej
z poznawaniem pracy fryzjera, dzieci z punktu przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego w Kamionce. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska pracy fryzjerki, a także mogły zapoznać się z akcesoriami zakładu fryzjerskiego,
były wśród nich lokówki, prostownice, suszarki, różnego rodzaju szczotki, nożyczki i kosmetyki potrzebne do tworzenia fryzur. Pani Andżelika pozwoliła usiąść na fotelu specjalnym dla dzieci oraz pokazała (na niby) sposób mycia włosów. Wiele dzieci po powrocie do przedszkola bardzo chętnie odzwierciedlały pracę fryzjera.

 

 


KROSNA
W KLASIE V

    19 lutego na godzinie pierwszej lekcyjnej skończyliśmy robić krosna. Na samym początku byliśmy bardzo przejęci i podekscytowani tą sprawą. Nie wiedzieliśmy jednak że będzie to tak żmudna i interesująca praca. Wszyscy bardzo się staraliśmy żeby dostać dobrą ocenę. Nasze babcie bardzo nam pomogły i wytłumaczyły jak mamy to robić wszelkiego rodzaju wzorki. Niektórym uczniom udało się zrobić np. pierwszą literę swego imienia, serce lub kratkę. Często padały różno kolorowe prążki. Wszystkim udało się zrobić piękne prace. Były one bardzo kolorowe i wesołe. Cała klasa zawzięcie pracowała nad krosnami prawie miesiąc. Każdy przyniósł potrzebne materiały i skupił się na swojej pracy. Zrobienie kosztowało nas sporo nerwów gdyż plątały nam się włóczki . Nie sprawiało nam to jednak dużego problemu, bo zawsze mogliśmy liczyć na swoje mamy. Znały się one na tym najlepiej. Wszyscy głęboko odetchnęliśmy gdy skończyliśmy. Uważam że każdemu przydało się trochę pomęczyć

Dodała: Kasia Białek Gminna Biblioteka Publiczna
Filia  w Samoklęskach
zaprasza wszystkie chętne dzieci na
 Zimowanie wsród ksiazek

Gminna Biblioteka Publiczna
im J.I. Kraszewskiego w Kamionce
serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci na
FERIE W BIBLIOTECE

Program organizacji zajęć w czasie ferii zimowych

w dniach 31 stycznia -13 luty 2015 r.

w Gminie Kamionka.


CHOINKA SZKOLNA

Dnia 31.01.2015 r. (sobota) w godzinach 1400 – 2000 odbędzie się zabawa choinkowa dla dzieci.


Dowozy:

1330 – Zofian – Amelin (ok. 1340) – Syry (ok. 1345)

1400 – Stanisławów Duży- Rudka Gołębska (ok. 1405) – Dębczyna (ok. 1410)

Odwozy:

1930 – Amelin, Syry

2000 – Stanisławów Duży, Rudka Gołębska, Dębczyna


Dzień  Babci
i Dziadka
u 5-latków

  Dnia 21.01.2015 r. w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Słowami wierszy i piosenek dzieci starały się wyrazić jak mocno kochają swoich dziadków. Na tej uroczystości była także pani dyrektor, która złożyła wszystkim życzenia.      Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

  

 

Dodała: Maria Milczek


Babcia i dziadek są zawsze blisko, tak nas kochają.

Że wszystkie siły i czas swój cały nam poświęcają.Klasowy Dzień babci i dziadka był w naszej grupie bardzo uroczysty.

Uczniowie długo się do niego przygotowywali, bo były wiersze i piosenki, przedstawienie „Jak to z rzepką było”, oraz „Dziadek do orzechów”. Podróżowaliśmy więc z bohaterami baletu po śnieżnej i mroźnej Rosji, gorącej Hiszpanii, byliśmy na arabskim bazarze i w słonecznej Japonii.

Następnie dzieci wręczyły swoim kochanym gościom upominki, a potem odbyły się konkursy podczas których babcie i dziadkowie musieli odgadnąć o kim jest mowa na podstawie wcześniej zapisanych wypowiedzi ich wnuków. Jest nam miło, że goście docenili nasze zaangażowanie w przygotowanie tego spotkania. Zapewniamy, że za rok wymyślimy też coś atrakcyjnego.

Dodała: Kabała Maria

 


Dzień Babci
i Dziadka

    21 stycznia 2015r. zjawili się oczekiwani z niecierpliwością przez przedszkolaków goście. Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczął program artystyczny przygotowany przez wnuczęta. Zaproszeni goście mogli usłyszeć w wykonaniu swoich wnucząt wierszyki, piosenki i różnorodne tańce. Uśmiechom i oklaskom nie było końca. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, tym razem był to świecznik w postaci serduszka, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

 

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka

    Dnia 22 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem wychowawców zaprezentowali przedstawienie. Występ był bardzo wzruszający i wszystkim się podobał. Mali aktorzy zostali nagrodzeni hucznymi brawami. Następnie pani dyrektor przeczytała piękne wiersze zadedykowane dziadkom. Uczennice klasy V rozdały wszystkim gościom kartki z życzeniami. Potem wnuczęta uściskały swoich dziadków i babcie. Na koniec pani dyrektor zaprosiła wszystkich gości na uroczysty poczęstunek. To był niezapomniany dzień!


Martyna Filipiak

 


Jasełka w kaplicy w Syrach    

    W niedziele 11 stycznia 2015 r. uczniowie klas: III, IV i V pod kierunkiem pani Marii Woźniak wystawiły jasełka w kaplicy w Syrach. Dzieci z dużym zaangażowaniem i przejęciem starały się pokazać przed publicznością zgromadzoną w kaplicy. Wystawianie jasełek przez naszych uczniów stało się już tradycją .

Dodała : Maria Milczek Jasełka 

    

    Dnia 19 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez panią Marię Woźniak - nauczycielkę religii oraz uczniów klasy III i IV. Na przedstawienie przyjechała również Szkoła Filialna w Starościnie. Uczniowie bardzo starali się by wypaść jak najlepiej, dlatego wcześniej bardzo długo ćwiczyli. Bardzo ładnie wykonana dekoracja budziła we wszystkich świąteczny nastrój. Wszystko wypadło idealnie tak jak było zaplanowane. Nasi aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Liczymy na dalsze występy…


Luiza Marciniak 

 

  

 


„Jasełka w punkcie przedszkolnym”
 
 


 19.12.2014 r. w punkcie przedszkolnym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu małych artystów. Młodzi aktorzy wcielili się w jasełkowe role: Maryi, Józefa, Aniołów, pasterzy i królów, którzy przybyli do stajenki złożyć pokłon i dary Bożemu Dzieciątku. Licznie zgromadzeni rodzice z entuzjazmem podziwiali  popisy swoich pociech. Przedstawienie zakończyły życzenia i kolędy. Jasełka odbyły się w atmosferze bardzo rodzinnej, przy wspólnie śpiewanych kolędach i poczęstunku.
  

 

 

   


Święta Bożego Narodzenia to święta pełne miłości, dobroci, ciepła, zgody i pokoju.

    W dniu 18 grudnia 2014r. dzieci z oddziału 5-latków wystawiły klasowe jasełka, na które zaprosiły panią dyrektor Beatę Małyskę. Dzieci mimo tremy starały się zaprezentować jak najlepiej przed zgromadzoną publicznością. Wszystkie mówiły głośno i wyraźnie. Na zakończenie pani dyrektor na nadchodzące święta życzyła wszystkim dużo miłości, zgody i dobroci. Następnie połamaliśmy się opłatkiem i próbowaliśmy smakołyków przygotowanych przez rodziców.
Dodała : Maria Milczek 

Jest taki wieczór, który łączy wszystkich.

Jest taki wieczór, wieczór wigilijny.


    W naszej grupie stało się tradycją, że na wspólne kolędowanie zapraszamy najbliższych: rodziców i dziadków. Jest również z nami Pani dyrektor Beata Małyska, która mocno kibicuje naszym występom. W tym roku przygotowaliśmy bardzo ambitne jasełka, bo oprócz scen mówionych związanych z narodzeniem Pana Jezusa, dzieciaki zaprezentowały układy ruchowe do melodii i wiele kolęd i pastorałek. Niektórzy uczniowie odważyli się zaśpiewać je solo. Dekoracja sali, płonące świece pachnące świeżą jodłą stroiki, sprawiły, że ten dzień stał się bardzo uroczysty.

    Wspólnie z najbliższymi zrobiliśmy na naszą choinkę łańcuch życzeń, połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do symbolicznej wigilii, bo tak naprawdę Boże Narodzenie jest dlatego żeby się uczyć miłości, żeby sobie podawać ręce, żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać.

Dodała: Kabała Maria 

 

 

 

Społeczne Stowarzyszenie DIALOG

przedstawia ofertę 10 dniowych kolonii zimowych

dla dzieci rolników, ubezpieczonych w KRUS

dofinansowanych z Funduszu Składkowego

Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

 

 

   

   


  
 Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia.
        Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy Betlejemska Gwiazda świeci, życzymy miłości, rodzinnego ciepła,
    pokoju w sercach i na świecie oraz spełnienia marzeń.
   Niech Nowy 2015 Rok przyniesie Wam radość i szczęście.

Społeczność Szkoły Podstawowej
 
 
 

 

POZNAJEMY POLESKI PARK NARODOWY

    16 grudnia gościliśmy w naszej szkole pracowników Poleskiego Parku Narodowego, którzy zaprosili nas na multimedialną wycieczkę po jego ścieżkach. Prezentacji towarzyszyła interesująca pogadanka, przeplatana ciekawostkami na temat przedstawianych zwierząt i roślin. Absorbującym elementem spotkania było przedstawienie elementów budowy żółwia. Nasi Goście zaprosili nas do Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki przyrodnicze, a także do ośrodka dydaktycznego w Urszulinie na ciekawe zajęcia. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali prezent w postaci pięknie wydanych map przyrodniczych.

Dodała: Anna Marciniak 

ZIMA

    

 

        Za oknem powinien padać śnieg i wokół nas powinno być biało. Dzieci chcą lepić bałwana, zjeżdżać na sankach, świetnie się bawić na śniegu. Na drzewach powinien pojawić się szron. 

        Każdy czuje zapach zbliżających się świąt. Uczniowie naszej szkoły nie mogą się doczekać zimy, świąt, prezentów i wolnego czasu. 

   

         31 grudnia odbędzie się sylwester, na którym będziemy wesoło się bawić.

 

         Dzieci z naszej szkoły bardzo lubią zimę…

 

 

Dodała: Martyna Filipiak i Kasia Białek


Lekcja techniki
w klasie V

Uczniowie klasy piątej na lekcji techniki robili zabawki z PCV. Każdy przyniósł potrzebne materiały. Wszyscy skupili się na pracy, za którą dostali dobre oceny. Na przygotowanie zabawki uczniowie mieli tylko jedną lekcję, która bardzo szybko minęła. Zabawki były bardzo pomysłowe. Dzieci przygotowały: wiatraki, łódki, ale największym powodzeniem cieszyły się samochody. Wszystkim podobała się niezapomniana lekcja techniki...


Dodała: Luiza MarciniakUbieranie choinki

 

4 grudnia dzieci z punktu przedszkolnego zabrały się za ubieranie choinki, specjalnie na powitanie Świętego Mikołaja. Każdy z przejęciem zabrał się do pracy! Wiszą na niej gwiazdki, bombki i łańcuchy. Oczywiście nie mogło zabraknąć kolorowych lampek, które rozświetlają naszą choinkę.

 


Andrzejki
 
 
 

    W dniu 27 listopada odbyły się zabawa andrzejkowa . Była dyskoteka na, której wszyscy świetnie się bawili. Każdy miał szanse  na wylosowanie ciekawych fantów. Można było również  wywróżyć  sobie przyszłość.  Wróżyli : wróżka Natalia, Iwona , Natalia, Daria, Justyna, Ola i Oliwia, oraz wróżbita Patryk, Marek i Patryk.  Odbyły się także różne konkursy. Nagrodą były przepyszne słodycze. Uczniom  najbardziej podobał się konkurs z krzesełkami.  Wielu osobom podobały się piosenki.  Co niektórzy zamiast się bawić woleli siedzieć na ławkach.  Ci którzy stracili wszystkie siły na tańce mogli pójść do sklepiku i kupić sobie słodycze.
                                                 
                                                                                                                       Dodała: Martyna Filipiak

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 
 

    
 
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto w naszej szkole obchoidziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" w W konkursach zorganizowanych z okazji tego święta brali udział  uczniowie klas I – III, wielu  z nich w tym dniu przyniosło do szkoły swoje pluszowe misiaczki. Uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 
 
 
 
 
Dodała: Luiza Marciniak

Wizyta Świętego Mikołaja.

 


Do punktu przedszkolnego Święty Mikołaj zawitał już 5 grudnia. Ten długo oczekiwany gość został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, wspólnych tańców i śpiewu. Mikołaj przy pomocy pomocników – nauczycielek rozdał wiele prezentów. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 

 

 

 

 


Zabawy dzieci

 

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Na zabawę i inną działalność dowolną musi się znaleźć dużo czasu w rozkładzie dnia przedszkolnego, ponieważ w rozwoju małego dziecka są one niezbędne. Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania nie da się wychowywać człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy”.

 

 


Akcja „Góra Grosza”

  

Nasze Przedszkole jak co roku wzięło udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Każdy z przejęciem wrzucał monety dla potrzebujących dzieci.

  

 


Obchody Tygodnia Edukacji Globalnej

    W dniach 15 – 27.11.2014r. nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej. Celem głównym było zdobycie przez uczniów wiedzy o świecie dzieci mieszkających w różnych miejscach na kuli ziemskiej (Kenia, Afganistan), zrozumienie i uwrażliwienie na potrzeby innych, pokazanie znaczenia działań podejmowanych przez jednostki.

    W ramach podjętych działań odbyło się spotkanie z p. Anną Żułkowską, wolontariuszką medyczną w Kenii, zorganizowana została wystawa zdjęć na korytarzu szkolnym o dzieciach w Afganistanie, przeprowadzone zostały zajęcia z uczniami kl.I – III i kl.IV – VI dotyczące wystawy zdjęć a najmłodszym uczniom z kl. 0 – II czytane były bajki z Gwatemali i Nikaragui.

    W spotkaniu z p. Anną Żułkowską uczestniczyli uczniowie z kl. IV -VI. Z zainteresowaniem słuchali opowieści i oglądali pokaz zdjęć dotyczący warunków życia, sposobu spędzania czasu, dostępu do edukacji dzieci w Kenii. Poznali także przyczyny i cel wyjazdu do Kenii p. Anny oraz dowiedzieli się jakie znaczenie miała ta decyzja dla niej i innych. Nasz gość przywiózł ze sobą pamiątki z pobytu w Kenii. Uczniowie mieli okazję dotknąć przedmiotów wytworzonych z różnych materiałów m.in. butów z opony, biżuterii z hebanu, rogu, muszli, koralików czy ubrać się w tradycyjną tunikę (koszulę). Dużą atrakcją była nauka słów w języku suahili oraz utrwalenie ich brzmienia i znaczenia podczas gry w kalambury. Szkoda, że dwugodzinne spotkanie tak szybko upłynęło.

    Wystawa zdjęć z Afganistanu, na którą składały się prace polskiego fotografa Marcina Sudery, przedstawiała współczesny obraz kraju i ilustrowała temat dotyczący dostępu dzieci do edukacji. Zorganizowana została na dolnym korytarzu szkolnym w miejscu ogólnie dostępnym i oglądana była przez uczniów szkoły, rodziców przychodzących po swoje pociechy, innych nauczycieli i pracowników szkoły. W oparciu o materiał zdjęciowy wystawy z uczniami I i II poziomu edukacyjnego przeprowadzone zostały zajęcia. Dzięki kolorowym fotografiom mogli oni poznać warunki życia i edukacji ich rówieśników w Afganistanie oraz przyczyny braku dostępu do edukacji w tym kraju. Uczestnicy zajęć z zaangażowaniem włączali się w prace grup, która przebiegała w twórczej atmosferze, sprawnie relacjonowali spostrzeżenia i wyciągali poprawne wnioski.

    Z zaciekawieniem uczniowie kl. 0 - II na zajęciach świetlicowych słuchali bajek z Gwatemali i Nikaragui. Z zainteresowaniem śledziły akcje każdego utworu i chętnie wypowiadały się na ich temat.

    Podsumowując należy stwierdzić, że wszystkie działania sprzyjały poznaniu warunków życia, rozwoju i dostępu do edukacji dzieci z innych kontynentów i krajów. Uczniowie mieli świetną okazję do przeżycia i zrozumienia poznawanych zagadnień. Za rok chętnie spotkamy się w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej.


Iwona Nieliwodzka i Marta Żelazna


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada. W naszej szkole również obchodziliśmy te sympatyczne święto. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie wiedzy o Kubusiu Puchatku. Reprezentanci klas zmagali się z rozwiązywaniem quizu, układaniem puzzli na czas oraz rozpoznawaniem smaków przy zawiązanych oczach. Pozostali uczniowie gorąco kibicowali swoim kolegom. Zaskakujący okazał się wynik konkursu, ponieważ po podliczeniu „słodkich” punktów przez komisję – panią dyrektor Beatę Małyskę i panią Magdę Kabałę - okazało się, że grupy zremisowały uzyskując po 12 punktów.
    Na zakończenie pani dyrektor wraz z panią Martą Żelazną ogłosiły zwycięzców konkursu plastycznego pt. „ Miś moim bohaterem”. I miejsce otrzymały egzekwo Klaudia Wójtowicz (kl. 3) oraz Justyna Wójtowicz (kl. 3), II miejsce przypadło Magdalenie Góźdź (kl. 3) oraz Dominice Górnej (kl. 3), natomiast miejsce III otrzymali Julia Pacek (kl. 2) oraz Wiktoria Smolarz (kl. 1). Zostały również wyróżnione prace uczniów : Weronika Gol (kl. 3), Aleksandra Salomon (kl. 1), Weronika Matecka (kl. 2) oraz Julia Kuta (kl. 3) i Kamil Wójtowicz (kl. 2) . Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Dodała: Marta Żelazna


Jesień w Samoklęskach


    Jesień już się zaczęła. Uczniowie poszli do szkoły. Jest coraz chłodniej, ale aura sprzyja apacerom. Na drzewach liście żółkną i opadają. Park wyląda pięknie. Pod nogami rozpościera się dywan z kolorowych liści. Zwinne wiewiórki gromadzą zapasy na zimę. Rolnicy zaczeli zbiory warzyw i ziół. Na polach robi się pusto. Ludzie spieszą się aby uporać się z pracami. Przed odlotem ptaki chcą się najeśc i nabrać sił.  Chętnie odwiedzają stawy w Samoklęskach. Wiele osób  je obserwuje. Nie wszyscy jednak lubią jesień. Przeważnie jak nadejdą słotne dni. Wtedy robi się ponuro i zimno. Dzieci doceniają uroki jesieni. Zbierają żołędzie i kasztany, zasuszają liście. Zrobią z nich ciekawe prace. Jesienią jest też dużo do zrobienia w ogrodzie. Trzeba zgrabić liście oraz zabiezpieczyć rośliny przed mrozami. Jesień to czas grzybobrania. Ludzie chętnie zbierają grzyby, aby zrobić z nich pyszne przetwory.  Można zauważyć, że zwierzęta przygotowują sobie kryjówki. Jesień to piękna pora roku. W Samoklęskach o tej porze możemy podziwiać zachwycający krajobraz.
Natalia Rączka


Eliminacje sportowe rozpoczęły się
 z małym opóźnieniem,
 ale przyniosły wiele emocji


  Już kolejny raz uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zawodach drużynowych w badmintonie. Ekipę chłopców reprezentował Patryk Nowaczek z kl. VI i Szymon Haba z kl. V. W skład drużyny weszły: Natalia Rączka z kl. VI Angelika Filipowicz z kl. V oraz Aleksandra Kuta z kl. V  Mistrzostwo Powiatu Lubartowskiego  badmintonie. Odbyły się, tym razem w Michowie w dn. 4. 11. 2014 r. Była to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Etap z nowymi przeciwnikami podniósł poziom emocji. Drużyna dziewcząt minimalną różnicą punktów przegrały i zajęły ostatecznie miejsce IV, a chłopcy miejsce V.
Iwona Nieliwodzka

Czy to duże miasto, wioska czy osada,

kto uważnie chodzi, ten pod nic nie wpada


Aby tak się działo dwukrotnie odwiedzali oddział przedszkolny policjanci z posterunku policji w Kamionce. Uczyli nas przestrzegania zasad w ruchu drogowym i w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie ucieszyli się ze spotkania i różnego rodzaju odblasków. Teraz na drodze będziemy czuć się bezpiecznie.

Dodała: Kabała Maria


Tenis stołowy


    Po wygranych zawodach gminnych w indywidualnym tenisie stołowym trzy osoby z naszej szkoły zakalikowali się do  dalszych rozgrywek. Byli to Filipowicz Angelika z kl. V, Aleksandra Kuta z kl. V i Jakub Śwircz z kl. IV. Etap powiatowy odbył się 6. 11. 2014r. w Łucce. Było  wiele uczestników z innych szkół. Rywalizacja była zacięta. Każdy zawodnik chciał, aby jego szkoła wypadła jak najlepiej. Ostatecznie nasz ,, trójka ‘’ zajęła miejsce w drugiej dziesiątce. Dziękujemy im i życzymy wytrwałości na turniejach. 

Iwona Nieliwodzka


Pożegnanie jesieni.

Uczniowie z rocznego przygotowania przedszkolnego postanowili pożegnać jesień. W tym też celu przygotowali inscenizację „Zaczarowana różdżka”, w którą zostały wplecione piosenki o tematyce jesiennej.

Na uroczystość dzieci zaprosiły panią dyrektor Beatę Małyska oraz rodziców. Pomysł okazał się trafiony, bo dzieciaki miały ogromną frajdę z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, a rodzice radość z oglądania i podziwiania swoich pociech.

Następnego dnia pokazały przedstawienie młodszym kolegom. Teraz czekamy na zimę i jasełka.

Dodała: Kabała Maria


Dzień Niepodległości

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał.

Żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.

Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały,

Które nam w spuściźnie po przodkach zostały”.


    11istopada to symbol walki o wolność, to znak wiary i zwycięstwa, to dzień, o którym marzyli nasi rodacy.

    W 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień uroczystym apelem. Pod kierunkiem pani Magdaleny Kabała przygotowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przed społecznością szkoloną, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce.

Dodała Magdalena Kabała 
    Dnia, 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Pani Magdalena Kabała zorganizowała przedstawienie z uczniami klasy V. Na nasz występ przyjechały także dzieci ze  Szkoły Filialnej w Starościnie. Akademię rozpoczęła  pani Magdalena swoją prezentacją o oodzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Potem oddała głos  uczniom naszej szkoły. Nasi uczniowie recytowali piękne wiersze, oraz śpiewali pieśni. Gdy  zakończyli przedstawianie, zostali nagrodzeni brawami .
    Było to naprawdę fascynujące przedstawienie, o historii Polski ! Każdy z nas zapamięta je na długo ....
 

Dodała : Luiza Marciniak


Święto zmarłych

 

    Pierwszego listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych, a następnego dnia –Dzień Zaduszny. Te dni poświęcone są pamięci zmarłych. Odwiedza się wtedy cmentarze, przystraja groby kwiatami i zapala znicze. Na cmentarzach katolickich odbywa się procesja oraz uroczysta msza święta. Wierni modlą się za dusze swoich bliskich zmarłych. Z ludźmi, którzy odeszli zawsze łączą nas wspomnienia….

   

Dodała: Luiza Marciniak


   Ślubowanie klasy l
   

    Dnia 23.10.2014 roku odbyło się   ślubowanie klasy I. Pierwszoklasiści, odświętnie ubrani rozpoczęli uroczystość polonezem. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne przed rodzicami i całą społecznością szkolną. Występy wszystkim  bardzo się podobały, czego dowodem były gromkie brawa. Po prezentacji dzieci  uroczyście  ślubowały i  zostały pasowane na uczniów naszej szkoły przez panią Dyrektor. Uroczystość dostarczyła dzieciom miłych wrażeń i zadowolenia. Zakończyła się spotkaniem z rodzicami w klasie, wspólnym poczęstunkiem i zabawami.

  
 Zorganizowana została przez wychowawczynię klasy Panią- Elżbietę Prażmo.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
    Dnia 14.10.2014 roku odbyły się dwa ważne wydarzenia w naszej szkole: obchody 40-lecia szkoły i Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie z kl. 2, kl. 3 oraz kl. 6 pod nadzorem pani Małgorzaty Gładosz i pani Jolanty Matuszczak zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczno-taneczne. Potem nastąpiła prezentacja pani Magdaleny Kabały dotycząca historii Szkoły Podstawowej w Samoklęskach. Kolejnym punktem programu był występ uczniów klas 4 i 5 pod kierunkiem pani Aldony Pawłowskiej i pani Marta Żelaznej. Wyróżnione osoby i instytucje otrzymały medale „ Zasłużony dla Szkoły Podstawowej w Samoklęskach”. Występy bardzo się spodobały gościom, było dużo wzruszeń i radości. Na zakończenie zaproszeni goście mogli podziwiać piękne wystawy zdjęć dotyczące szkoły.

 
 
Dodała: Oliwia Mitura


Dzięki współpracy ze Społecznym Stowarzyszeniem Dialog w Lubartowie grupa 15 uczniów naszej szkoły wzięła udział w półkoloniach letnich. W trakcie 2-tygodniowego turnusu uczestnicy wyjeżdżali m.in. do Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Chełma i Muzeum Wsi Lubelskie. Korzystając z pięknej pogody zażywali kąpieli wodnych nad jeziorem Firlej oraz w Ośrodku Słoneczny Wrotków w Lublinie. Dla miłośników sportów ekstremalnych przygotowano wyjazd do parku linowego.

Tak zorganizowany wypoczynek pozwala dzieciom z gmin wiejskich spędzić wakacje w atrakcyjny i ciekawy sposób.

Dodała: Magdalena Kabała


Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

 

    W dniu 23.09.2014 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego . Do samorządu kandydowały następujące osoby:

Iwona Cieszko, Daria Pochwatka, Justyna Zgierska, Klaudia Buczyńska, Natalia Rączka, Oliwia Mitura, Patryk Szwargoliński, Katarzyna Białek, Justyna Wawerska, Patryk Nowaczek, Angelika Filipowicz, Piotrek Zdunek.

Wkrótce dowiemy się kto dostał się do samorządu.

  

  

 

Dodała: Oliwia Mitura


Rozpoczęcie roku szkolnego

 

 

    1 września 2014 roku odbyło się kolejne bardzo ważne wydarzenie dla naszej szkoły. Oczywiście mam na myśli szkołę podstawową w Samoklęskach. Mianowicie, jest to kolejne rozpoczęcie roku szkolnego. Jest to bardzo ważny dzień dla uczniów tej szkoły. Tego dnia około godziny 11:00 zadzwonił tegoroczny „Pierwszy dzwonek”. Przybyli uczniowie usiedli na swoich miejscach. W tym czasie jak zwykle panował wielki chaos. Oczywiście, w czasie gdy Pani Dyrektor zawitała na dolnym korytarzu i zaczęła przemawiać, nagle zapadła cisza… Po powitaniu, dzieci  rozeszły się wraz z wychowawcami do klas .

 

 

 

 

 

Dodała: Kinga Długosz


Informacja o zmianie planu dowozów i odwozów od 15 września 2014 r.PLAN DOWOZÓW I ODWOZÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SAMOKLĘSKACH

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Dowozy do szkoły

6.50 Zofian + Starościn + Wólka + Biadaczka + Samoklęski

6.55 Syry + Amelin

7.30 Stanisławów Duży + Rudka Gołębska + Dębczyna + Samoklęski od Rudki Gołębskiej

8.05 Wólka + Biadaczka + Zofian + Starościn + SamoklęskiOdwozy do domu

12.55 Syry + Amelin

13.20 Stanisławów Duży + Rudka Gołębska + Dębczyna + Samoklęski od Rudki Gołębskiej

13.55 Wólka + Biadaczka + Starościn + Zofian

14.45 Syry + Amelin

15.10 Stanisławów Duży + Rudka Gołębska + Dębczyna + Samoklęski od Rudki Gołębskiej

15.40 Wólka + Biadaczka + Starościn + Zofian (od poniedziałku do czwartku)

14.40 Wólka + Biadaczka + Starościn + Zofian ( piątek)
                                                Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014     

w Szkole Podstawowej w Samoklęskach odbędzie się   01 września 2014r.