Szkoła Podstawowa w Samoklęskach


Wydarzenia 2012/2013.

 


UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO      
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SAMOKLĘSKACH

28.06.2013r. godzina 900

Dowozy:

720 Zofian, Wólka, Starościn, Biadaczka

735 Amelin, Syry

810 Stanisławów Duży, Rudka Gołębska, Dębczyna

Odwozy:

ok. 1055 Zofian, Wólka, Starościn, Biadaczka

ok. 1030 Amelin, Syry

ok. 1050 Stanisławów Duży, Rudka Gołębska, Dębczyna            

        

            Od dnia 02.07.2013r. w holu głównym Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lubartowie eksponowana jest wystawa prac plastycznych o tematyce zdrowotnej, wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w  Samoklęskach.

  

  

 
 

 


„Najpiękniejsze miejsca Unii Europejskiej” to hasło przewodnie ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Fundację „Wiatrak” w Bydgoszczy. Tematyka konkursu okazała się szczególnie bliska uczniom klasy III, którzy przed dwoma laty w ramach jednego z projektów poznawali państwa Unii Europejskiej. Dlatego też bardzo chętnie wzięli udział w konkursie, w którym mogli pokazać najpiękniejsze i najbardziej urokliwe miejsca znajdujące się na terenie wspólnoty. Uczniowie dostrzegli piękno m.in. wieży Eiffla, holenderskich wiatraków, weneckich gondoli i wielu innych zakątków. Konkurencja jednak okazała się zbyt duża by dostać nagrody – do biura fundacji wpłynęły bowiem 524 zgłoszenia. Mimo to wykonanie prac konkursowych różnymi technikami sprawiło uczestnikom ogromną przyjemność i na pewno doświadczenie to pozostanie w ich pamięci na długo.

         

Dodała: Magdalena Kabała


    Nałęczów, Kazimierz Dolny i Janowiec

              Ciepły czerwiec i zbliżający się koniec roku szkolnego niewątpliwie sprzyjają wyjazdom. Na wycieczkę śladami najpiękniejszych miejsc Lubelszczyzny udali się też uczniowie grupy 6-letniej, którzy 18 czerwca 2013r. odwiedzili Nałęczów, Kazimierz Dolny i Janowiec.

                W Nałęczowie, który należy do najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce gościliśmy w Parku Zdrojowym i Pijalni Wód Mineralnych. Park zachwycił przede wszystkim różnorodnymi gatunkami drzew oraz kaczkami, łabędziami i pomnikiem roweru. Natomiast w Pijalni mogliśmy spróbować naturalnej wody mineralnej, a także podziwiać palmy liczące ponad 100 lat.

                Kazimierz nad Wisłą przywitał nas piękną pogodą. Zobaczyliśmy studnię na środku rynku – symbol miasta, kościół farny, pomnik najsłynniejszego kazimierskiego psa oraz pięknie zdobione kamienice. Nawet górująca nad miasteczkiem Góra Trzech Krzyży nie miała przed nami tajemnic. Po pokonaniu niełatwej trasy mogliśmy podziwiać panoramę Kazimierza Dolnego i dolinę przełomu Wisły. Po zakupie drobnych pamiątek ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejnym celem naszej wyprawy był Janowiec, do którego popłynęliśmy statkiem. Sprawiło nam to ogromną radość, tym bardziej, że w drodze towarzyszyły nam hałaśliwe mewy. To nie był koniec atrakcji, bo na brzegu czekała ciuchcia, która zawiozła nas pod same ruiny zamku. Tam poznaliśmy legendę o Czarnej Damie oraz historię studni, która miała ponoć 100m głębokości i łączyła się z Wisłą.

                Po powrocie do Kazimierza spacerowaliśmy brzegiem Wisły, by jeszcze raz „rzucić okiem” na górujące nad miastem ruiny zamku i poznać historię najsłynniejszego kazimierskiego koguta, który pokonał diabła i stał się symbolem miasteczka.

                Zmęczeni, ale i zadowoleni wróciliśmy do domów, by podzielić się z najbliższymi wrażeniami. A to, co zapadło nam najbardziej w pamięci uwieczniliśmy w pracach plastycznych.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Jolanta Matuszczak i pani Anna Marciniak, natomiast pani Magdalena Kabała pełniła rolę przewodnika.

Dodała: Magdalena Kabała

 


Impreza integracyjna

Dnia 11.06.2013 w Szkole Podstawowej w Samoklęskach odbyła się impreza integracyjna połączona z zakończeniem projektu teatralnego realizowanego w ramach „Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania”.

 Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kościanie, którzy przebywali w naszej placówce na tzw. Zielonej Szkole, rodzice i zaproszeni goście. Dla nich to właśnie przygotowano prezentację multimedialną „Lubelszczyzna wita”, dotyczącą Samoklęsk i jej historii oraz najpiękniejszych miejsc regionu. Uczniowie klasy III i II przedstawili inscenizację „Pyzy na polskich dróżkach” i razem z nią wędrowali po różnych miastach i wsiach kraju: Mazowszu, Śląsku, polskich górach, Poznaniu, Lublinie, by wreszcie trafić do Samoklęsk. Przedstawiali przy tym charakterystyczne cechy danej krainy, pieśni, tańce, stroje regionalne. W dalszej części spotkania zaprezentowali się ludzie zamieszkujący okolice Samoklęsk, którzy pokazali nam swoje różnorodne pasje. Były to obrazy pani Małgorzaty Sokół, zbiory motyli pana Kazimierza Malinowskiego, bębny pana Pawła Myczkowskiego oraz bibułkowe ozdoby pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kozłówce. Z ogromnym aplauzem został przyjęty występ Jadzi Natanson i Bartka Gregoruka, którzy śpiewali przy akompaniamencie bębnów. Na koniec odbyły się warsztaty z wyżej wymienionymi osobami.

Spotkanie to okazało się owocne zarówno dla społeczności szkolnej Samoklęsk, jak również gości z Kościana, bowiem promowało Lubelszczyznę i naszą okolicę, a także zacieśniło więzi z zaprzyjaźnioną szkołą w Wielkopolsce. Ponadto uczniowie mieli możliwość nabycia nowych umiejętności.

Nad przebiegiem uroczystości czuwały: p. Maria Kabała i p. Magdalena Kabała.Egzamin na kartę rowerową

        Przez wiele tygodni przygotowywaliśmy się na test na kartę rowerową.  Zdawaliśmy testy na skrzyżowania, znaki ostrzegawcze, informacyjne itd.  Każdy postarał się zdać. Pan powiedział, że nadszedł ten czas, aby napisać test pisemny na kartę. Po tygodniu kiedy zdaliśmy odbył się próbny test praktyczny.  Dużo osób zdało za pierwszym razem.  Bardzo ważne jest znanie zasad ruchu drogowego,  bo kiedy go nie znamy może dojść do tragedii.  Można spowodować śmiertelny wypadek. Na lekcjach przygotowywaliśmy się dlatego, aby znać te zasady i nie spowodować takiego właśnie wypadku. Uczyliśmy się ważnych rzeczy, aby zdać właśnie tą kartę. Przyznam rzeczy nie były proste, ale do zdania. Przygotowywaliśmy się też żeby lepiej zdać test praktyczny jak i pisemne. Większa część klasy zdała. Klasa 4 z nami zdawała.  Oni też starali się cały rok aby pod koniec zdać. Każdy kto starał się i chciał zdać to zdał.  Każdy kto użytkuje rower powinien posiadać kartę rowerową.  Nie każdy posiada kartę i jeździ bez.  Każdy kto zdał kartę powinien ją wyrobić i mieć ją w portfelu.  To to nasze losy podczas zdawania karty.

Dodała: Natalia Bieniek


Wykaz podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej w Samoklęskach

w roku szkolnym 2013/2014


Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

            05.czerwca odbyła się wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego. O godzinie 8.05 wyjechaliśmy spod szkoły. Gdy dotarliśmy na miejsce, wybraliśmy się do zarządu PPN. Tam kupiliśmy pamiątki, widzieliśmy żółwia błotnego, oraz obejrzeliśmy film, który przedstawiał Polesie w każdą porę roku. Następnie wybraliśmy się do Parku. Wszyscy na początku uważali, że jedyną rzeczą jaką tam zobaczą są komary. Gdy jednak wyszliśmy ze Ścieszki prowadzącej do dębu Dominika, komary przestały nas gryźć. Zobaczyliśmy zarośnięty zbiornik wodny, po którym mogliśmy nawet skakać. Następnie zobaczyliśmy, jak głęboka jest warstwa błota na jeziorze. Znów wróciliśmy na teren obfitujące w komary. Później wróciliśmy do autobusu. Po krótkiej drodze przebytej autobusem zajechaliśmy do muzeum PPN. Zobaczyliśmy tam chatę w stylu poleskim oraz warsztat. Widzieliśmy również bryczki i sanie, oraz wiele wysuszonych bezkręgowców. Była również wystawa przedstawiająca zwierzęta. Po wycieczce po muzeum pojechaliśmy na obiad.

Dodała: Emilia Mitrus


Indywidualne biegi w Urszulinie

        02.czerwca odbyły się indywidualne biegi w Urszulinie. Nasi biegacze wyjechali o godz. 8.30. Droga do Urszulina minęła nam wesoło. Gdy dojechaliśmy na miejsce zaczęliśmy rozgrzewkę. Na początek przebieżki, później rozciągania, a na koniec kolejne przebieżki. O godz. 11.05 na starcie ustawiły się dziewczęta z rocznika 2000 i 2001. Bieg rozpoczął sygnał wystrzału. Najlepiej z naszej szkoły pobiegły: Patrycja Góźdź (9miejsce), Sylwia Górna (15miejsce) i Emilia Mitrus (19miejsce). 10 minut później bieg rozpoczęli chłopcy z rocznika 2000 i 2001. Najlepsze miejsca zajęli Kariol Koniczyński (4miejsce), Damian Wójtowicz(10miejsce) i Ernest Wawerski (12 miejsce). Oprócz dobrych miejsc indywidualnie, zajęliśmy 3 miejsce drużynowo.

Dodała: Emilia Mitrus


Pokazy strażackie

        29.maja w naszej szkole pojawili się strażacy. Myśleliśmy, że odbędą się ćwiczenia na wypadek pożaru, jednak się pomyliliśmy. Na trzeciej lekcji poproszono nas, abyśmy wyszli na boisko szkolne. Gdy znaleźliśmy się na zewnątrz, ujrzeliśmy dwa wozy strażackie. Jedna z jednostek przyjechała do nas z Lubartowa, a druga z Samoklęsk. Na początku jeden ze strażaków z Lubartowa opowiedział nam o wyposażeniu wozów, następnie mogliśmy zobaczyć, jak to jest posługiwać się wężem strażackim. Później odbyły się drobne zawody, np. przeciąganie liny, wyścigi z wiadrem wody. Pokazy zakończyły się pokazem możliwości armatki wodnej.

Dodała: Emilia Mitrus


Dzień dziecka w naszej szkole

        Dnia 29.05.2013 roku w szkole w Samoklęskach odbył się częściowy dzień dziecka. O godzinie 10.00 na plac szkoły przyjechały dwa wozy strażackie. Okazało się, że jednostek strażackich jest trzy. Odwiedziły nas następujące jednostki: Psp Lubartów ( mężczyźni ),  Osp Samoklęski (mężczyźni ) i Osp Syry (kobiety). Kiedy wyszłyśmy ze szkoły ustawiliśmy się klasami.  Pierwszą atrakcją było pokazanie wozów.  Po czym mogliśmy sami polać wodą boisko. Pokazali nam strój tlenowy oraz pozwolili nam włożyć chełm strażacki.  Po upływie 2 godzin jednostka z Lubartowa pojechała na służbę.  Osp Samoklęski i Osp Syry przygotowali dla nas różne konkurencje jak noszenie wiaderek z wodą na czas i przeciąganie liny.  Na koniec strażacy zalali boisko wodą z działka. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni.  Czekamy na następną część dnia dziecka.  W ten dzień przyjadą do nas goście z Kościana. Gorąco zapraszam .


Dodała: Natalia Bieniek


Indywidualne biegi w Chodlu

       26.maja odbyły się biegi w Chodlu. Wyjechaliśmy o godz. 9.30. Na miejsce dojechaliśmy dopiero o 11.15. Od razu gdy tylko nasz bus zaparkował, zaczęliśmy rozgrzewkę. O godz. 11. 45 w drugim biegu wystartował Patryk Nowaczek. Był 5. Następnie pobiegły dziewczyny, z roczników 2000 i 2001. Najlepiej pobiegły Patrycja Góźdź, Weronika Mirosławska i Emilia Mitrus Były : Patrycja 4, Weronika 6, Emilia 7. W kategorii chłopców rocznik 2000 i 2001 najlepiej pobiegli Karol Koniczyński (3 miejsce), Ernest Wawerski ( 6 miejsce) oraz Jakub Grzebalski (8 miejsce). Do domu wróciliśmy ze świadomością, że za tydzień wystartujemy w kolejnych biegach.

Dodała: Emilia Mitrus


 


Zaproszenie

 

Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Matki,

która odbędzie się 27.05.2013 r.(poniedziałek)

o godzinie 1200.

 

 

Dyrektor oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Samoklęskach

  

 

 


Szkółka Leśna

Dnia 23 maja 2013 roku postanowiliśmy odwiedzić Szkółkę Leśną w Stróżku.

        Chcieliśmy dowiedzieć się skąd się biorą drzewa takie jak dąb Bartek.

        Oprowadzająca nas pani zaspokoiła nasza ciekawość i wyjaśniła, że szkółka to taki żłobek dla drzew. Uczniowie mieli okazję obejrzeć poletka zasianych nasionami poszczególnych drzew. Dowiedzieliśmy się też o sposobach pielęgnacji tych „maluchów”. Nabyliśmy również umiejętności poruszania się po lesie gdy nie ma słońca , z wykorzystaniem pochylenia gałęzi drzew. Stąd wiemy, że w Polsce przeważają wiatry zachodnie. Wstąpiliśmy też do Nadleśnictwa Lubartów. Tutaj oprowadzająca nas pani zwróciła uwagę na różne gatunki drzew i krzewów i sposoby ich odróżniania po liściach i owocach. Mieliśmy możliwość obejrzenia budek lęgowych dla ptaków. Dzięki zajęciom w terenie uczniowie mogli poznać przyrodę różnymi zmysłami: wzrokiem, słuchem i dotykiem.

W zajęciach brali udział uczestnicy projektu matematyczno- przyrodniczego.  

Dodała :Maria Kabała


 Polska Korzysta 


        17 maja 2013 roku klasy III i V udały się do Międzyrzeca Podlaskiego. Uczestniczyliśmy tam w projekcie FUNDUSZE EUROPEJSKIE POLSKA KORZYSTA. Była to jedna z szesnastu imprez plenerowych organizowanych w każdym województwie. Podczas imprezy uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy obrazującej w nowatorski sposób zmiany zachodzące w otaczającej nas rzeczywistości, które dokonują się dzięki Funduszom Europejskim. Uczestnicy poznali nowoczesne ratownictwo medyczne, ćwiczyli sztuczne oddychanie, dowiedzieliśmy się też o sposobach odnajdywania ludzi zaginionych. Atrakcji było wiele. Można było zjeżdżać po wirtualnym stoku narciarskim. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy doświadczeń fizyczne i chemiczne i eksperymentów naukowych.

Na końcu odbyły się konkursy wiedzy o Unii Europejskiej. Nasi uczniowie wykazali się dużym zasobem wiadomości na ten temat . Zdobyliśmy wiele drobnych upominków , a na pochwałę zasługuje Szymon Haba i Maja Mańko.

 

Dodała :Maria Kabała i Anna Marciniak


  

Ogród Botaniczny

Dnia 16.05.2013 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia    matematyczno   -    przyrodnicze     realizowane
w ramach projektu „Dobry start – dobra przyszłość” odwiedzili Ogród Botaniczny. Chcieliśmy u źródła zweryfikować swoją wiedzę na temat niektórych roślin. Interesowały     nas     rośliny      wiosenne,      egzotyczne
i nietypowe. Już na wstępie uczniowie zapytali oprowadzającego nas pana o rosiczkę i aturi. Rosiczka nieco rozczarowała swoim wyglądem, bo uczestnicy wycieczki wyobrażali ją sobie znacznie większą. Za to bardzo podobały się uczniom rośliny egzotyczne. Odwiedziliśmy też sektor ogrodu poświęcony roślinom górskim, różnym odmianom tulipanów, irysów itp. Wycieczka  bardzo    nam     się    podobała,   ponieważ

w maju ogród jest kolorowy i pachnący. 

Dodała: Maria Kabała


Bezpieczna droga do szkoły

W zorganizowanym przez Wydział ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie klas I-IV. Podsumowanie konkursu odbyło się w galerii Olimp w lublinie w dniu 12 maja, a wśród nagrodzonych znalazła się Kinga Długosz jako zdobywczyni I miejsca. Wyróżnione zostały też: Justyna   Wojtowicz, Joanna Cieszko i Julia Wilczyńska. Ponadto nasza szkoła zdobyła nagrodę specjalną, ponieważ nadesłaliśmy na konkurs najwięcej prac. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odwiedzą naszą szkołę.

Dodała : Maria Kabała i Anna Marciniak


DZIEŃ KSIĄŻKI

W dniu 9 maja 2013 r., z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej szkole odbył się Dzień Książki. Na obchody przyjechali do nas uczniowie Filialnej Szkoły w Starościnie.

            Spotkanie zaczęliśmy od krótkiej lekcji bibliotecznej a mianowicie prezentacji multimedialnej na temat „Historii Książki – od kamiennej tabliczki do nowoczesnej e-książki”. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak wyglądały kiedyś książki, z czego i w jaki sposób były wykonywane. Kolejnym punktem obchodów było zaprezentowanie się uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu recytatorskiego „Zaczarowany świat Juliana Tuwima”, zorganizowanego we współpracy Biblioteki Szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną im. J.I. Kraszewskiego w Kamionce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 maja 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Kamionce.

            Na zakończenie obchodów Dnia Książki zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „ Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima”. Laureatką I miejsca została Luiza Marciniak kl. III ze Szkoły Filialnej w Starościnie, miejsce II otrzymały egzekwo Oliwia Mitura z kl. III oraz Justynka Wójtowicz z kl. II, natomiast miejsce III otrzymała Julia Wilczyńska z kl. II. Wyróżnienie otrzymali: Damian Haba kl. II, Kacper Bieniek kl. II, Aleksandra Klępka kl V, Klaudia Wójtowicz kl. I, Julia Kuta kl. I, Mateusz Tarka kl. I Filia Szkoły w Starościnie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Marta Żelazna


Listy dla Ziemi   

 

            Uczniowie naszej szkoły w dniach od 15 do 30 kwietnia brali udział w akcji "Listy dla Ziem",  organizowanej przy współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA. Akcja polegała na pisaniu przez dzieci na specjalnym papierze, listów o tematyce ekologicznej skierowanych do dorosłych. W listach dzieci starały się uświadomić dorosłym konieczność segregacji odpadów.

Dzień Ziemi

            W dniu 19 kwietnia uczniowie klas III - V uczerstniczyli w obchodach Dnia Ziemi, zorganizowanych przez   Wydziały:  Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Artystyczny UMCS w Lublinie.

            Podczas wykładów pracownicy UMCS starali się przybliżyć uczniom zasady funkcjonowania naszej planety,  jej współczesne problemy przyrodnicze i społeczno-kulturowe.

 

 


Zawody w piłkę siatkową dziewczyn ,,3”

        Dnia 12.03.2013 roku w Opolu Lubelskim odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt. Były to zawody rejonowe. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Furtak, Emilia Mitrus,  Kamila Kuzioła, Aleksandra Sołtys, Eliza Filipowicz, Natalia Bieniek. Wyjechałyśmy o godzinie 7.45. Jechałyśmy dość długo, ale w autobusie była miła atmosfera. Rozmawiałyśmy, śmiałyśmy i wygłupiałyśmy się. Kiedy dojechałyśmy na miejsce była godzina 9.30. Weszłyśmy do szkoły i ruszyłyśmy w stronę szatni,  którą nam wskazano. Potem wyszłyśmy i zapoznałyśmy się z drużynami przeciwnymi. Były następujące drużyny: Józefów nad Wisłą, Kurów, Dęblin i oczywiście my. Niedługo po tym rozpoczęły się rywalizacje. Wygrałyśmy z Józefowem z nad Wisły i Dęblinem niestety z Kurowem przegrałyśmy. Kiedy wracałyśmy nie brakowało nam humoru.  Wróciłyśmy o godzinie 14.20.  Byłyśmy zadowolone.

Dodała : Natalia Bieniek


Wycieczka do Lublina

        Dnia 01.03.2013 roku klasa 5, 3 i 2 wybrały się do Lublina na konkurs jeździecki w Lublinie. Wyjechaliśmy o godzinie 7.45. W autobusie było wesoło każdy siedział i rozmawiał. Dojechaliśmy na miejsce o godzinie 9.15. Wyszliśmy z autobusu i ruszyliśmy w kierunku wielkiego budynku. Tam przywitała nas nasza przewodniczka. Zaprowadziła nas na trybuny abyśmy podziwiali jak zawodnicy jeżdżą konno i zdobywają medale. Po kilku minutach wróciła i zaprowadziła nas do pomieszczenia, w którym znajdowały się przeróżne rzeczy. Na początku poszliśmy do kąta, w którym były zabawy i gry, można było wziąć udział w konkursie plastycznym. Nie długo po tym poszliśmy do namiotów indiańskich. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy. W między czasie chętni mogli pojeździć na konikach polskich. Po tym wszystkim wróciliśmy na trybuny.  Była dekoracja. Wygrała Polka.  Po dekoracji wróciliśmy do domu.  Każdemu wyjazd się spodobał .

Dodała : Natalia BieniekBliżej natury- tajniki Poleskiego Parku Narodowego.

        Pani Ania Marciniak postanowiła zainteresować nas przyrodą Lubelszczyzny. Dlatego uczniom klasy V i nam, uczestnikom zajęć matematyczno- przyrodniczych, a także zainteresowanym uczniom klasy III, zapewniła miejsce wśród widzów. W tym celu zaprosiła przedstawiciela Poleskiego Parku Narodowego pana Stanisława Wróbla, aby opowiedział o osobliwościach tego zakątka Polski. Spotkanie okazało się ogromną promocją parku, bo pan Stanisław przygotował się znakomicie . Przywiózł ze sobą piękne samodzielnie wykonane zdjęcia i o każdym z nich opowiedział. Starał się dotrzeć do słuchaczy w tak młodym wieku, więc przekazywał informacje najważniejsze, a jednocześnie ciekawostki związane z życiem różnych gatunków zwierząt i roślin. Z niektórymi z nich zetknęliśmy się na projekcie, teraz mieliśmy możliwość przypomnienia ich i pochwalenia się swoimi wiadomościami. Wcześniej wydawało nam się, że wiemy wszystko o zwierzętach i roślinach, bo mieszkamy w środowisku wiejskim i wiele gatunków spotykamy na co dzień. Jednak po tym spotkaniu uświadomiliśmy sobie, że jeszcze wiele tajników przyrody mamy do odkrycia. Siedzieliśmy jak zaczarowani pięknem słów, obrazu i muzyki, która znakomicie współgrała z nimi. Zgodnie orzekliśmy, że musimy udać się szlakiem tych miejsc i podziwiać je w ich naturalnym środowisku. Dziękujemy pani Ani za zaproszenie nas, bo spotkanie to było wspaniałą ucztą dla miłośników przyrody.


Dodała: Kabała Maria


OGŁOSZENIE


Dyrektor Szkoły Podstawowej w Samoklęskach informuje, że od 01 marca 2013r. do 10.04.2013r. w sekretariacie szkoły są prowadzone obowiązkowe zapisy do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2013/2014 dzieci urodzonych w 2008r. Podczas zapisu konieczne jest podanie nr PESEL dziecka.

Wniosek o przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego można pobrać ze strony internetowej www.spsamokleski.pl lub w sekretariacie szkoły.


Zawody w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców ,,3”

    Dnia 26.02.2013 roku w Wielkolesie odbyły się zawody w piłkę siatkową ,,3”.
    Drużyn zjawiło się 5 m.in. Samoklęski , Firlej , Kock , Wielkolas i Michów.  Każdy grał z każdym. Z naszej szkoły w bój pojechały : Emilia Mitrus, Aleksandra Furtak,  Aleksandra Sołtys, Kamila Kuzioła, Eliza Filipowicz i Natalia Bieniek .
Z naszej szkoły także pojechali chłopcy m.in. Ernest Wawerski, Mateusz Koniczyński, Hubert Wierzchoń, Tomasz Bednarczyk i Kamil Pochwatka.
    Nasi zawodnicy walczyli za parcie i dawali z siebie wszystko, aby drużyna pojechała dalej. Dziewczyny po ciężkim boju wywalczyły 2 miejsce. Wygrałyśmy z Kockiem, Michowem, Firlejem, a z Wielkolasem przegrałyśmy. Chłopaki także zajęli 2 miejsce. Każdy wrócił z uśmiechami na twarzach .


Dodała: Natalia Bieniek


Konkurs matematyczno przyrodniczy
„Minęła jesień”

W grudniu odbył się konkurs matematyczno – przyrodniczy zatytułowany „Minęła jesień”. Wzięli w nim udział uczestnicy projektu matematyczno- przyrodniczego realizowanego w naszej szkole. Tematyka obejmowała zagadnienia poruszane na tych zajęciach. Należało więc wykazać się wiedzą na temat pszczół, ryb, roślin nietypowych takich jak rosiczka czy aturi, drzew i zjawisk atmosferycznych zachodzących jesienią w przyrodzie. Uczniowie dokonywali obliczeń kalendarzowych, rozwiązywali zadania z treścią o znacznym stopniu trudności, a także wykazali się umiejętnością posługiwania się działaniami pisemnymi: dodawaniem, odejmowaniem i mnożeniem.

    Najwięcej punktów zdobyła Martyna Filipiak i ona została MISTRZYNIĄ JESIENI. WICEMISTRZOWIE to Ola Kuta i Szymon Haba. Gratulujemy zwycięzcom.

 Znam przygody dzieci z Bullerbyn”

W dniu 30 stycznia 2013 roku klasa III udała się z wizytą do Bullerbyn. Przepustkę do wejścia stanowiła przeczytana książka Astrid Lindgren zatytułowana „Dzieci z Bullerbyn”.

Podczas „pobytu” uczniowie wykazali się nie tylko szczegółową znajomością lektury (odpowiadając na pytania zawarte w teście), ale także wiedzą matematyczną (rozwiązując zadania, których treść związana była z bohaterami książki). Wykonali też prace plastyczne ilustrujące wybrane wydarzenie, układali rymowanki, zagadki słowne oraz kalambury.

Niektóre uczennice zaprezentowały stroje, w jakich chodziły Anna, Lisa i Britta.

Wszyscy opisali historię bohaterów książkowych, która najbardziej im się podobała.

Za wykonane zadania przewidziane były słodkie punkciki. Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy, jednak do każdego z zadań uczniowie podchodzili bardzo poważnie i starali się wykonać je jak najlepiej. Tak opracowana książka pozostanie w pamięci dzieci na bardzo długo. Umawiamy się na następną lekturę.

Organizatorzy imprezy: p. Marta Żelazna- nauczyciel bibliotekarz i p. Maria Kabała – wychowawca klasy III.OGŁOSZENIE
Dnia 09.02.2013 roku (sobota) w godz. 1300 - 2000 odbędzie się zabawa choinkowa dla uczniów    

Przywóz do szkoły:
12.40 – Syry, Amelin
13.00 – Stanisławów Duży, Rudka Gołębska, Dębczyna, Samoklęski od Rudki Gołębskiej
Odwóz ze szkoły:
19.30 – Syry, Amelin
20.00 - Stanisławów Duży, Rudka Gołębska, Dębczyna, Samoklęski od Rudki Gołębskiej


Jasełka

13 stycznia 2013 (niedziela) w kościele parafialnym w Starościnie uczniowie z miejscowej szkoły wystawili jasełka. Wkład w przedstawienie, oprócz dzieci i nauczycieli, mieli również rodzice, którzy przygotowali piękne stroje dla małych aktorów. Publiczność była zachwycona i wynagrodziła artystów gromkimi brawami.

 
 
 
 

zobacz galerię zdjęć...


Grudzień 2012

    

    14 grudnia rodzice uczniów oraz nauczyciele w Starościnie wspólnymi siłami tworzyli stroiki bożonarodzeniowe. Mamy włożyły w pracę dużo serca a przy tym świetnie się bawiły. Pani Maria Marciniak podarowała szkole 10 własnoręcznie wykonanych bombek. Dochód z sprzedaży bombek i stroików zostanie przeznaczony na zakup pomocy naukowych.

 
 
 zobacz galerię zdjęć...
 
 


Ruszyła II edycja konkursu Ministra Edukacji Narodowej "Mam 6 lat"


    W dniu 21 listopada 2012 r. rozpoczęła się II edycja konkursu Ministra Edukacji Narodowej "Mam 6 lat". Celem konkursu jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw, podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich nabywanych w szkole.

 

 

 

Adresatami konkursu są:

 Szczegółowy regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz logo konkursu znajdują się w załącznikach.

 


 
Sprawozdanie z realizacji zajęć teatralnych
w ramach projektu „Dobry start – dobra przyszłość”

PAŹDZIERNIK

Uczniowie klasy III, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne starają się pokazywać społeczności szkolnej i lokalnej swoje talenty aktorskie i wokalne. Tym samym na bieżąco można ocenić ich postępy. Z okazji Dnia Edukacji przedstawili montaż słowno – muzyczny poświecony temu świętu. Były to scenki z życia szkoły ukazane oczami dzieci. Nie brakowało też słów podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za ich trud włożony w wychowanie i kształcenie uczniów.

Piosenki „Dobrym jest kolegą Adaś” i „ Koko, koko szkoła spoko” – słowa ułożone do znanych uczniom melodii, opowiadały o naszej szkole i naszych pracownikach. Mimo tego, iż odnosiły się do rzeczywistych osób i w sposób humorystyczny ukazywały ich charaktery, nikt nie poczuł się obrażony. Wręcz przeciwnie, wszyscy bawili się znakomicie.

LISTOPAD

   11 listopada uczniowie będący uczestnikami projektu przygotowali scenkę z okazji Święta Niepodległości i zaprezentowali szkołę pod zaborem pruskim, akcentując przy tym walkę uczniów o możliwość uczenia się katechizmu po w języku polskim. Ponadto przygotowali oprawę muzyczną akademii. Ola K., Angelika F. i Kasia B. zaśpiewały piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż”, zaś Kinga D. „Polskie kwiaty”, w których to znakomicie oddała klimat tęsknoty za Ojczyzną. Cała grupa zaśpiewała „Legiony”, natomiast pieśń legionową ”Przybyli ułani pod okienko” uczniowie zaprezentowali z podziałem na role męskie i żeńskie. Na koniec przedstawili układ ruchowy do melodii piosenki „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”.


GRUDZIEŃ

        20 grudnia uczniowie przygotowali scenki do jasełek. Klaudia B., Justyna W., Ola K. i Oliwia M. wcieliły się w postacie krasnoludków. Martynka F. i Kasia B. były aniołkami, zaś Kinga D. wróżką. Angelika F. została zajączkiem, natomiast Maja M. zatańczyła taniec „Laleczki z saskiej porcelany”. Ponadto Kinga D. zaśpiewała kolędę „Gdy śliczna panna” i „Cichą noc ” z Angeliką F.

                                         

 

  

 Zajęcia plastyczne w ramach projektu „Dobry start- dobra przyszłość”

        W Szkole Podstawowej w Samoklęskach prowadzone są zajęcia plastyczne w ramach projektu „Dobry start- dobra przyszłość”.Uczniowie uzdolnieni plastycznie mają możliwość poszerzenia swoich wiadomości w tym zakresie i rozwijania umiejętności o nowe techniki malarskie i rysunkowe. Swoje prace prezentują na wystawach szkolnych.
Koordynator projektu: Kabała Maria

 

 


Cykl rozwoju ryb

Jesteśmy w Gospodarstwie Rybackim w Samoklęskach. Dwa lata temu pani Maria Filipiak pokazała nam cykl rozwoju ryb, a jej pracownicy ich odłowy. Czuliśmy się zaszczyceni, bo jako nieliczni mieliśmy możliwość oglądania rybaków przy pracy. Dzisiaj w ramach projektu „Dobry start-dobra przyszłość” postanowiliśmy poznać różne gatunki ryb, ze zwróceniem uwagi na drapieżniki i roślinożerne. Pan ichtiolog Dominik Słowik udzielił nam szczegółowych informacji na ten temat. Pokazał różne gatunki ryb, dzięki czemu mieliśmy możliwość porównania ich budowy zewnętrznej. Opowiedział również o swojej drodze do zawodu ichtiologa. Zainteresowaliśmy się narzędziami pracy rybaków. Taki zajęcia w terenie są bardzo cenne, bowiem mamy możliwość naocznego zdobywania wiedzy. Cieszy nas gościnność pani Marii, która zawsze umożliwia nam tego typu wizyty.


Koordynator projektu Maria Kabała
Zwyczaje  pszczelej rodziny

      

    W naszej szkole od września 2012r. w ramach projektu Indywidualizacja procesu wychowania i nauczania realizowane są zajęcia matematyczno-przyrodnicze, dla uczniów o szczególnych zdolnościach. Uczęszcza na nie 9 osób z klasy II i III, a ich opiekunem jest pani Maria Kabała. W ramach projektu uczniowie rozszerzają wiedzę na temat otaczającego nas świata przyrody i doskonalą swoje umiejętności matematyczne. Jedne z takich zajęć odbyły się przy pasiece pana Bartłomieja Woźniaka z Samoklęsk, podczas których każdy z uczestników miał możliwość wzbogacić swą wiedzę na temat zwyczajów pszczelej rodziny, poznać narzędzia pracy pszczelarza, a nawet przywdziać jego strój. 

        Na koniec słodki poczęstunek w postaci świeżego miodu. Uczniowie poznali różne typy uli np. kłoda. barć, bezdenek, rodzaje miodów, przypomnieli sobie przysłowia związane z tymi pracowitymi owadami. Dzięki tym zajęciom wiedzą jaką funkcję w pszczelej rodzinie pełnią królowa, robotnice czy truteń a przede wszystkim w jaki sposób powstaje miód. Byliśmy wzruszeni gościnnością gospodarzy i wdzięczni za przekazanie nam tylu informacji

Koordynator projektu Maria Kabała


    
Ten, któremu moglibyśmy powiedzieć: „Jesteś daleko i zostawiasz nas samych. Co Ty robis
z z człowiekiem, którego stworzyłeś?" — ten Bóg wydaje nam samego siebie, przyjmując na siebie naszą własną słabość. Bóg daje siebie, stając się tym, czym my jesteśmy. Tajemnica i niepojęty dar, ofiarowany w tajemniczy sposób nam, uczniom Chrystusa.
kard. Jean-Marie Lustiger 

 

        Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wiele dobra, miłości, radości ze spotkań z bliskimi, miłej atmosfery przy wigilijnym stole i skrawka nieba w sercu. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen szczęścia, spokoju i ludzkiej życzliwości a Nowy Rok 2013 przyniesie spełnienie marzeń oraz wiele różnorodnych sukcesów w życiu osobistym
i zawodowym

 
 
 
 


Święto zmarłych

Dnia 01.11.2012roku w naszej szkole był dzień wolny. Mieliśmy przez dwa dni odwiedzić groby zmarłych ze swojej rodziny.  Lecz nasi uczniowie też nie leniuchowali. Przed dniami wolnymi razem z naszą panią od języka angielskiego poszliśmy pod pomnik. Lecz kiedy tam dotarłyśmy zdziwiłyśmy się bo było całkiem czysto i tylko zgrabiłyśmy liście i strzepałyśmy śnieg z wiązanek.  W naszych rodzinach obchodzi się to inaczej sprzątamy przed świętem.  A potem w święto zmarłych idziemy i wspominamy naszych zmarłych członków rodziny i znajomych.  W ten jeden dzień możemy spotkać się z całą rodziną i powspominać zmarłych.  Każdy członek rodziny w tym dniu powinien odwiedzić cmentarz.

Dodała: Natalia Bieniek


 „Bawimy się w teatr, to świetna zabawa,

Bo można tu kogoś innego udawać.

Bawimy się w teatr z zapałem dziecinnym,

To miło przez chwilę być całkiem kimś innym.”

    Tym razem do zabawy w teatr zostali zaproszeni rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Samoklęskach. Pod kierunkiem Pani Marii Kabały przygotowali własną interpretację znanej dzieciom baśni o Królewnie Śnieżce. Przygotowanie przedstawienia odbywało się w ogromnej tajemnicy, tak aby o przedsięwzięciu nie dowiedzieli się uczniowie, ani też inni nauczyciele. Rodzice zaangażowali się mocno w swoje role, przy tym potrafili przezwyciężyć tremę i wydobyli z siebie wszelkie talenty: aktorskie, wokalne, choreograficzne i dekoratorskie. Prace nad inscenizacją wymagały niejednokrotnie opanowania bardzo długich tekstów i poświęcenia na to wiele wolnego czasu.

    12 X 2012r. odbyło się przedstawienie dla społeczności szkolnej: czyli uczniów i pracowników szkoły, zaproszonych gości – przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych, przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, pracowników emerytowanych.

    Występ okazał się miłą niespodzianką dla wszystkich zebranych, bowiem w historii szkoły nie zdarzyło się aby w przedstawieniu tak aktywny udział wzięli rodzice.

    Wśród przewijających się postaci uczniowie rozpoznawali swoje mamy i tatusiów.

    Było bardzo zabawnie, bo rodzice zaprezentowali własną wersję, w niektórych momentach znacznie odbiegającą od oryginału. W naszym przedstawieniu krasnoludki grały w karty a królewicz przyjechał na kozie. Aktorzy byli niejednokrotnie ucharakteryzowani tak, że nawet własne dzieci miały trudności z ich rozpoznaniem.

    Pomysł wystawienia sztuki okazał się trafny, bo wszyscy mieli ogromną frajdę: i ci, którzy przedstawiali i ci, którzy przedstawienie oglądali.


Ślubowanie uczniów klasy I

    W dniu 30. 10. 2012 r. Odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie odświętnie ubrani zaprezentowali swoje umiejętności przed rodzicami oraz całą społecznością szkolną. Po złożeniu przysięgi i pasowaniu na uczniów przez panią dyrektor, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pani dyrektor życzyła pierwszakom pięknych ocen na świadectwie, które w tym roku otrzymają po raz pierwszy. Po uroczystości dzieci zostały zaproszone na poczęstunek w gronie rodziców.

P. Małgorzata Gładosz                                                                                                                                zobacz zdjęcia...Dzień Edukacji Narodowej


    12 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej (nauczyciela).  Był to dzień szczególny,  nie dlatego,  że wszyscy uczniowie brali udział w przedstawieniu. Tylko klasa trzecia  zachwyciła nas swoim występem i tym,  jak zaśpiewali przerobiony hymn euro 2012.  Widowisko przygotowali również rodzice i pracownicy naszej szkoły. Było super! Byliśmy zaskoczeni faktem, że nie było poważnie, bo  sztukę ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków ‘’ było przedstawione w sposób,  jaki my uczniowie lubimy-zabawny.  W sztuce występowali:  p. Agata Adamczyk,  p. Agata Misztal,  p. Paweł Kuta,  p. Wioletta Bieniek.    

Dodała: Emilia Mitrus

Indywidualne biegi w Adamowie

     Dnia 09.10.2012roku nasi najlepsi zawodnicy wyjechali do Adamowa. Bieg szkół podstawowych był ostatni.  Było 120 osób w biegu szkół podstawowych.  Pojechało 12 osób.  Wyjazd był o godzinie 8.30 a powrót 14.00. Między innymi biegli Karol Koniczyński (19 miejsce), Patryk Kuta (56miejsce), Weronika Mirosławska ( 50 miejsce), Patrycja Góźdź (51 miejsce), Ernest Wawerski (20 miejsce), Jakub Grzebalski (25 miejsce), Mateusz Koniczyński ( 40miejsce), Michał Białek (59miejsce), Małgorzata Korzeniowska (85 miejsce), Aleksandra Furtak (73 miejsce), Katarzyna Padała ( 70 miejsce), Emilia Mitrus (35 miejsce). Nasi zawodnicy wrócili obolali i szczęśliwi zajęli bardzo dobre miejsca. Mamy bardzo dobrych biegaczy i sportowców.  Ten rok zapowiada się bardzo dobrze dla szkoły podstawowej Samoklęskach.

Dodała: Natalia BieniekPrzygotowania na dzień Edukacji Narodowej

    Trwają przygotowania na dzień Edukacji Narodowej.  Dnia 12.10.2012roku o godzinie 12.00 odbędzie się w naszej szkole akademia na temat dnia Edukacji Narodowej.  Już na górnym korytarzu stoją dekorację.  Zaproszono wielu gości, którzy mamy nadzieje ,że się pojawią. Każdy pomaga jak może.  Na dolnym korytarzu jest zrobiona gazetka, którą zrobiła pani Agnieszka Karwowska (Wójtowicz) i wystawa ,,Dary Jesieni ‘’ zrobiona przez panie ze świetlicy.  Znajdują się tam niesamowicie duże okazy dynia jest największa.

           Dodała: Natalia Bieniek

Pokazy chemiczne w naszej szkole

    Dnia 28.09.2012 przyjechały do naszej szkoły panie z Lublina, które chciały nam pokazać różne  ciekawe rzeczy w dziedzinie chemii i fizyki. Przedstawienie na temat tych dziedzin oglądali uczniowie klasy V.  Widzieliśmy m.in. burzę w próbówce, karmę dla słonia oraz jak może zmienić kolor witamina C,  mąka ziemniaczana i woda utleniona. Chętni do różnych eksperymentów zakładali gogle i fartuch.  Okazało się, że w klasie V jest dużo małych geniuszy,  którzy w przyszłości mogą się okazać naukowcami.  Może kiedyś jeszcze panie do nas przyjadą z innymi eksperymentami.

Dodała: Natalia Bieniek

LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY

    Dnia 25.09.2012 roku do naszej szkoły zawitały panie z Lublina.  Pokazały nam jak zadbać o poszkodowanego w wypadku lub w innych okolicznościach. Układaliśmy naszych kolegów w pozycji bezpiecznej oraz zakładaliśmy gumowe rany otwarte.  Lekcję tą oglądali uczniowie klasy V.    Świetnie wszyscy się bawiliśmy. Jak zobaczymy wypadek na pewno będziemy wiedzieć co zrobić.  Już wiemy co to jest pozycja bezpieczna  i rana otwarta.  Oczekujemy więcej takich lekcji.  

Dodała: Natalia Bieniek

 Zbiórka  charytatywna

   Przez cały październik uczennice klasy V będą zbierały karmę pieniądze i różne inne pomoce dla zwierząt w Lublińskim schronisku.  Zbierać będą m.in. Kamila Kuzioła,  Małgorzata Korzeniowska,  Eliza Filipowicz,  Aleksandra Furtak,  Emilia Mitrus,  Aleksandra Klępka,  Martyna Owsianik oraz Natalia Bieniek. Wszystkie uzbierane pomoce przekażemy schronisku.  Niech każdy da coś od siebie.  W schronisku jest  tyle zwierząt potrzebujących, które nie mają domu.

 Dodała: Natalia Bieniek


Konkurs „Błogosławiony Jan Paweł II - Papież Rodziny ‘’
    W tym roku szkolnym w ramach zajęć świetlicowych , pod kierunkiem  p. Iwony Nieliwodzkiej, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie . Temat konkursu brzmiał : „Błogosławiony Jan Paweł II - Papież Rodziny ‘’ .Wśród prac w kategorii klas I-III została także nagrodzona praca naszej uczennicy z kl. I Julii Kuty . Serdecznie Gratulujemy ! Życzymy dalszych sukcesów .


Dodała:
p. Iwona NieliwodzkaIndywidualne biegi Lewarta w Lubartowie

    Dnia 21.09.2012 roku odbyły się biegi Lewarta  w Lubartowie. O godz. 9.55 nasi najlepsi biegacze wyjechali z pod szkoły. O godzinie 10.10 dojechali do Lubartowa. Pojechali między innymi: Małgorzata Korzeniowska, Aleksandra Furtak, Katarzyna Padała, Aleksandra Klępka,  Jakub Grzebalski, Ernest Wawerski,  Mateusz Koniczyński,  Partycja Góźdź,  Weronika Mirosławska,  Sylwia Górna,  Patryk Kuta,  Karol Koniczyński oraz Damian Wójtowicz. Dojechali z uśmiechami na twarzach.     
Dodała: Natalia Bieniek

Skład Samorządu Uczniowskiego

     Już mamy wyniki wyborów do samorządu uczniowskiego. Dnia 21.09.2012 dowiedzieliśmy się  jaka jest przewodnicząca, zastępca i skład Samorządu Uczniowskiego. Odbył się uroczysty apel na, którym tego wszystkiego się dowiedzieliśmy. Nasi wybrańcy wystąpili na środek i się zaprezentowali.  Do składu Samorządu weszło  10 osób. Oto nasi wybrani:

 Przewodniczący:
  -Emilia Anna Mitrus
 Zastępca:
  - Weronika Mirosławska
Inni wchodzący uczniowie w skład Samorządu:
  - Michał Białek
  - Natalia Bieniek
  - Karol Koniczyński
  - Martyna Owsianik
  - Patrycja Góźdź
  - Marlena Adamczyk
  - Tomasz Bednarczyk
  - Ernest Wawerski  

Dodała: Natalia Bieniek

Wybory do samorządu uczniowskiego

    Dnia 19.09.2012 roku odbędą się wybory  do samorządu uczniowskiego.  Opiekunką samorządu jest pani Agnieszka. Kandydujący są z klas 5-6 wyborcy są z klas 2-6.  Kandydujących zdjęcia zawisły na tablicy z imieniem i nazwiskiem.  Oto nasi kandydujący:

Klasa 5
- Martyna Owsianik
- Małgorzata Korzeniowska
- Emilia Anna Mitrus
- Małgorzata Białek
- Zuzanna Barszcz
- Katarzyna Padała
- Marlena Adamczyk
- Tomasz Bednarczyk
- Kamil Winiarczyk
- Kamil Patryk Pochwatka
- Hubert Wierzchoń
- Michał Białek
- Ernest Wawerski

Klasa 6:
- Weronika Mirosławska
- Partycja Góźdź
- Karol Koniczyński

Dodała: Natalia Bieniek

    Rozpoczęcie roku szkolnego

    Dnia 03.09.2012 roku w Szkole Podstawowej w Samoklęskach odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Pani dyrektor Beata Małyska ciepło nas powitała po wakacjach. Przedstawiła nową panią  bibliotekarkę panią Martę Żelazną i powiadomiła nas o tym,  że w naszej szkole powitają praktykanci pani Ilona Malesa i pan Wiktor Szymanowski. Pani dyrektor powiedziała do jakich klas powinniśmy się udać i jakich mamy nauczycieli. Rozeszliśmy się do klas. Tam nauczyciele podali nam plan na następne dni.  I znowu trzeba chodzić do szkoły zdobywać oceny, pisać kartkówki i klasówki.

     Dodała: Natalia Bieniek