Szkoła Podstawowa w Samoklęskach

Wydarzenia 2011/2012

Koniec roku szkolnego
Wizyta SANA Kościan

    W poniedziałek, dnia 11.06 do naszej szkoły przyjechali goście ze szkoły specjalnej w Kościanie. Wszyscy bardzo pięknie reprezentowali nasz region. Pani Magda  Kabała nauczyciel historii opowiadała m.in. o Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, stawach hodowlanych w Samoklęskach. Byli także Antek ze swoim dziadkiem Andrzejem  Jońskim. Przyjechali z Pryszczowej Góry, aby pokazać nam i gościom na czym polega wyrabianie z gliny różnych pożytecznych rzeczy. Tradycje naszego regionu przedstawiła klasa druga  pod kierunkiem pani Marii Kabały. Potem śpiewały panie z Górki Kockiej. Ich utwory to m.in.,, Szła dzieweczka’’, ,,Ach lubelskie jakie cudne’’ i wiele innych. Na końcu śpiewały dziewczyny z klasy drugiej wraz z panią Stanisławą Wesołowską. Myślę, że zachęciliśmy gości do zwiedzania naszego regionu i myślę, że jeszcze kiedyś NASA Kościan przyjedzie w mury naszej szkoły.

dodał: Michał Szalast


Dzień Dziecka…

    W dzień dziecka przyjechali wolontariusze , którzy prowadzili różne zabawy  takie jak: rzut jajkiem z pierwszego piętra , nauka Hiszpańskiego.  Hiszpański prowadziła pani Agnieszka Ogórek , a rzut jajkiem  pani Basia.  Zasady rzutu jajkiem były takie , że  które jajko pierwsze się roztłucze to zawodnik odpada z gry.

 dodał: Damian Wójtowicz


Czwórbój LA

    Dnia 14 maja w szkole w Lubartowie nr.3 odbyły się zawody w Czwórbój Lekko Atletyczny. W zawodach  wzieli udział dziewczyny  i chłopcy z Samoklęsk ,Lubartowa 3,Lubartowa 4,Firleja,Woli.W skład dziewczyn z Samoklęsk wchodziły: Weronika Mirosławska, Weronika Białek, Aneta Ogórek, Ola Furtak, Emila Mitrus i Ines Sochal  .W skład chłopców: Krzysztof Brzyski, Natan  Sochal, Wiktor Śwircz, Dawid Tomasiewicz, Karol Koniczyński oraz Jakub Grzebalski. Chłopcy uzyskali 6 miejsce tak jak dziewczyny.

dodał :Dawid Tomasiewicz


Czwórbój LA

    Dnia 7 maja w szkole w Samoklęskach odbyły się zawody w Czwórbój Lekko Atletyczny. W zawodach  mieli brać udział dziewczyny  i chłopcy z Samoklęsk  oraz z Kamionki. Niestety szkoła z Kamionki nie wstawiła się do gry co oznaczało przejście drużyny z   Samoklęsk do następnego etapu do Lubartowa.

dodał : Dawid Tomasiewicz


Piłka ręczna

    Dnia 3 kwiecień odbyły się zawody w piłkę ręczną. W zawodach wzieli udział dziewczyny i chłopcy z Kamionki i Samoklęsk. Na początku zagrały dziewczyny przez jakiś czas prowadziły Samoklęsk ,ale w końcu wszystko może się zmienić i tak się tez stało wygrała Kamionka 8:7.Nastepnie grali chłopcy wygrała Kamionka 12:8.Do następnego etapu dostała się Kamionka.

dodał: Dawid Tomasiewicz


Siatkówka

    Dnia 21 marca 2012 roku w szkole w Michowie odbyły się powiatowe zawody w siatkówkę.  Chłopcy i dziewczyny z klas 4,5grali tzw. trójkami. W pierwszym składzie chłopców grali: Karol Koniczyński, Patryk Kuta, Damian Wójtowicz i wywalczyli1 miejsce wraz z drugim składem a w drugim składzie grali: Michał Białek, Ernest Wawerski i Jakub Grzebalski. Dziewczyny też grały tym stylem. W pierwszym składzie grały: Weronika Górna, Weronika Mirosławska oraz Ines Sochal  i wywalczyły 1 miejsce   wraz z drugim składem Patrycja Góźdź, Sylwia Górna, Weronika Białek.

dodał: Dawid Tomasiewicz


Siatkówka…

    Dnia 8 marca 2012 roku w naszej szkole odbyły się gminne zawody w siatkówkę. Przyjechała do nas także szkoła w Kamionce. Były następujące kategorie: klasa szósta dziewczyny i chłopcy  grali  tzw. czwórkami, reszta tzw. trójkami. Kategoria chłopcy czwórki: 1 skład: Krzysztof Brzyski, Dawid Tomasiewicz, Natan Sochal i Michał Szalast , a na rezerwie Krzysztof Filipek i wygraliśmy seta 25:4. W drugim składzie: Wiktor Śwircz, Patryk Kuta, Damian Wójtowicz i Karol Koniczyński, a na rezerwie Krzysztof Badzio i wygrali 25:16. Niestety, ale Kamionka przegrała. W 1 składzie dziewczyn grały: Patrycja Góźdź, Weronika Mirosławska, Weronika Górna, Ines Sochal i na rezerwie Aleksandra Furtak. Wygrały 25:12.Natomiast w drugim składzie: Agnieszka Cieszko, Weronika Białek, Dajana Wawerska i Sylwia Górna, a na rezerwie Aleksandra Sołtys wygrały 25:16. Były także gry po trzy osoby. W pierwszym składzie chłopców grali: Karol Koniczyński, Patryk Kuta, Damian Wójtowicz na rezerwie Krzysztof Badzio i wygrali 25:9. W drugim składzie grali: Michał Białek, Ernest Wawerski i Jakub Grzebalski, a na rezerwie Mateusz Koniczyński. Ta grupa wygrała 25:17. Dziewczyny też grały tym stylem. W pierwszym składzie grały: Weronika Górna, Weronika Mirosławska oraz Ines Sochal, a na rezerwie Aleksandra Furtak i wygrali 25:19 . Natomiast w drugim Patrycja Góźdź, Sylwia Górna, Weronika Białek, a na rezerwie Aleksandra Sołtys. Ten skład wygrał 25:14.W tym roku szkoła w Kamionce odniosła totalną porażkę.

 

dodał: Michał Szalast


Niby tylko plastik

    Dnia 01.032012 roku w klasie szóstej zostały wykonane różne przedmioty z plastiku a głównie z butelek .Każdy miał tydzień na wymyślenie co przygotuje na lekcji techniki. W czwartek wykonaliśmy dużo różnych rzeczy które oceniał pan Adam Peterwas nauczyciel techniki . Np   samochód, statek, świnka  i różne stworki. Wszystkim bardzo podobała się ta lekcja

dodał : Dawid Tomasiewicz


Walentynki

    Dnia 14.02.2012 roku w naszej szkole i zapewne na całym świecie zostało obchodzone Święto Walentynki .Od tygodnia stała na górnym korytarzu w naszej szkole  urna do, której wrzucano Walentynki.14 lutego odbyła się zabawa z okazji walentynek na ,której zostały odczytane wszystkie walentynki .Żebyśmy się dobrze zrozumieli chodzi mi o to ,że zostało odczytane dla kogo jest dana walentynka .Wszyscy bardzo dobrze się bawili na zabawie w naszej szkole.

dodał :Dawid Tomasiewicz


Zabawa choinkowa

    W sobotę 28.01.2012 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Trwała ona od godziny  13 do 20. Zespół muzyczny, który grał  nazywał się ,,Acoustic'' i  składał się z trzech osób. Były grane bardzo znane utwory, przy których tańczyliśmy. Salę udekorowaliśmy  balonami w kolorze biało-różowym, srebrnymi serpentynami, różowymi zasłonkami na okna już dwa dni wcześniej, jednak największą atrakcją był wileki pomarańczowy balon z papierkami  z dziurkaczy. Klasa szósta przekuła go pod koniec zabawy, papierki się rozsypały i było naprawdę super. Według mnie mamy duże szczęście, że pan Roman jest bardzo muzykalny. W połowie zabawy wziął on swoją gitarę basową i zaczął grać razem z muzykantami. Wydaje mi się, że to bardzo ożywiło zabawę. Dzieci od razu zaczęły tańczyć. Każda klasa miała u siebie poczęstunek i także ładnie udekorowaną klasę. Według mnie właśnie ta zabawa choinkowa była najlepsza ze wszystkich, które się już w naszej szkole odbyły.

 dodał:Michał Szalast


Drużynowy tenis stołowy

    Dnia 26.01.2012roku odbyły się zawody drużynowego tenisa stołowego. Uczestnikami zawodów byli z  Kamionki : Filip Królewiecki, Mateusz Osior, Łukasz Dębek, Anna Bigoraj, Ewelina Małyska  z naszej  szkoły grali  : Dawid Tomasiewicz, Michał Szalast, Weronika Mirosławska oraz Patrycja Góźdź. Była także kategoria młodsi chłopcy: Ernest Wawerski, Mateusz Koniczyński chłopców z Kamionki niestety nie było  i zarazem młodsi chłopcy z  Samoklęsk wygrali. Gra była podzielona na cztery gry singla po trzy sety oraz gra deblowa. Gra Michał Szalast  vs Filip Królewiecki skończył się zwycięstwem Filipa 3:2 gra Dawid Tomasiewicz vs Mateusz Osior skończyła się zwycięstwem Mateusza 3:2 niestety tak bywa , ale my się tym nie przejmowaliśmy , bo przegrana to nie koniec świata liczy się dobra zabawa . W grę deblową grał Michał Szalast i Dawid Tomasiewicz vs Filip Królewiecki oraz Łukasz Dębek zwyciężyli chłopcy z Samoklęsk 3:1 . Potem jeszcze raz odbyła się gra singlowa Dawid Tomasiewicz vs Filip Królewiecki skończyła się zwycięsko dla Dawida 3:1 .Gra Michał  Szalast zakończyła się zwycięstwem Mateusza 3:2 i niestety starsi chłopcy nie dostali się na zawody powiatowe .Dziewczęta grały takim samym sposobem gra Weronika Mirosławska  vs Anna Bigoraj  zwyciężyła Anna 3:2 ,gra Patrycja Góźdź vs Ewelina Małyska skończyła się  wygraną Patrycji 3:0 .Następnie  grały w debla Weronika Mirosławska i Patrycja Góźdź vs Anna Bigoraj i Ewelina Małyska .Wygrały dziewczyny z Samoklęsk 3:1.Na zawody pojechali Filip Królewiecki z Kamionki ,Ernest Wawerski , Mateusz Koniczyński ,Patrycja Góźdź oraz Weronika Mirosławska z Samoklęsk .Tam dziewczyny zajęły piąte miejsce a młodsi chłopcy czwarte . Mimo to powrócili do szkoły uśmiechnięci .

dodał : Dawid Tomasiewicz


Dzień Babci i Dziadka

    Dnia 23.01.2012 odbył się w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Klasa II pod przewodnictwem pani  Ewy Kabały przedstawiła odcinek familiady, w którym wzięli udział babcie i dziadkowie. Natomiast klasa III  przedstawiła scenkę do piosenki Haliny Kunickiej pt. ,,Orkiestry Dęte’’. Według mnie jednak tańce klasy czwartej były najciekawsze. Tańczyli  krakowiaka, a pan Roman przygrywał na akordeonie. Potem  pani dyrektor złożyła naszym kochanym babciom i dziadkom życzenia oraz zaprosiła ich na poczęstunek.

dodał : Michał Szalast


Spotkanie integracyjne klas szóstych

    Dnia 17 stycznia 2012r. nasza klasa pojechała do szkoły w Kamionce na spotkanie integracyjne klas szóstych, uczących się w całej gminie. Wszystkim bardzo się podobało. Każdy z nas poznał dużo nowych osób. Najpierw dobrano nas w grupy. Było pięć zespołów: drużyna czerwonych, białych, żółtych, pomarańczowych i zielonych. Później  trzy drużyny poszły na zajęcia z poszczególnych języków : francuski ,rosyjski i niemiecki. Dzięki grze „dwanaście pytań” wiemy, gdzie możemy znaleźć bibliotekę czy świetlicę, do kogo możemy zwrócić się, kiedy mamy kłopoty, a także poznaliśmy różne ciekawostki z życia szkoły. Po wszystkim mieliśmy troszeczkę czasu wolnego. A potem były zajęcia ze sportu ,które bardzo się nam podobały. Następnie wróciliśmy do szkoły.

dodał : Dawid Tomasiewicz


Konkurs kolęd i pastorałek

    Dnia 10.01.2012 roku odbył się Konkurs kolęd i pastorałek .Uczestniczyli w nim dzieci z klas4-6 oraz 0-3.Wszyscy kolędowali bardzo pięknie .Śpiewane były te kolędy, które bardzo dobrze  znamy a także takie o ,których nawet nie słyszeliśmy i dlatego ten konkurs jest taki fajny, ciekawy i tajemniczy .Było także komisja ,która oceniała występy .Wszyscy chyba mieli bardzo dużą tremę ,ale każdy wystąpił pięknie i bez wpadek .Najładniej wystąpiły Weronika Górna z klasy piątej oraz Natalia Rączka z klasy 3.Te dziewczyny nie zaśpiewały tylko moim zdaniem bardzo ładnie ,ale także i takie było zdanie komisji .Publiczności bardzo podobały sie występy .

dodał : Dawid Tomasiewicz


Spotkanie wigilijne!

    22.12.2011 roku odbyło się spotkanie wigilijne każdej klasy ze swoim wychowawcą. W klasie szóstej gościli pan Adam Peterwas i pan Roman Prażmo. Nastrój był już świąteczny, ubrana choinka i suto zastawiony stół. Najpierw połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, a następnie usiedliśmy do stołu. Na nim znajdowały się potrawy ,które przynieśliśmy z domu: śledzie, karp, barszczyk z uszkami, owoce oraz słodycze. Podczas posiłku słuchaliśmy także kolęd.

dodał: Michał Szalast


Piłka nożna halowa

    Dnia 06.12.2012 roku odbyły się w Kamionce gminne zawody w piłkę nożną .Na samym początku trochę czasu potrwała nam rozgrzewkę ,którą trzeba było dobrze wykorzystać i tak postaraliśmy zrobić .W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z Kamionki oraz chłopcy i dziewczęta z Samoklęsk .Mecz odbywał się 3 razy po 10 minut .Na początku grali chłopcy gra była zacięta ,ale w końcu zostały strzelone bramki 1 połowa skończyła się 2:0 dla Samoklęsk .Bramki strzelał Dawid Tomasiewicz i Ernest Wawerski .Niestety wszystko się odwróciło i  mecz zakończył się 2:5 dla Kamionki .Dziewczęta grały i wynik wynosił 4:0 dla Kamionki.

dodał :Dawid Tomasiewicz


Mikołajki

    W ostatnich tygodniach listopada 2011 roku w naszej szkole odbyło się MIKOŁAJKOWE losowanie karteczek z imieniem i nazwiskiem ucznia lub wychowawcy. Udział w tej zabawie brały wszystkie klasy i ich opiekunowie. Każdy LOSOWAŁ JEDNĄ osobę i musiał postarać się BY kupić jej prezent Mikołajkowy w kwocie do 25 złotych. Tradycyjnie 6 grudnia podpisane prezenty były wręczane danym osobom. W całej szkole panowała wielka radość. Z niecierpliwością czekamy do następnego MIKOŁAJKOWEGO LOSOWANIA. Pamiętajcie grzeczne dzieci dostają prezenty a niegrzeczne nie CHYBA ŻE, rózge, za karę. WIĘC Bądźcie grzeczni!!!

dodał: Dawid Tomasiewicz


Andrzejki

    Dnia 30.11.2011 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Muzyka była odtwarzana z playbecka, ale i tak było fajnie. Zorganizowane były także wróżby. Jednak główną atrakcją była Emilka przebrana za Ewę Farną. Były także zorganizowane różne konkursy m.in.  taniec na gazecie, w którym zwyciężyli chłopcy z klasy piątej Karol K. i Patryk K. Naprawdę było bardzo ciekawie i myślę, że każdemu też ona się podobała.

dodał: Michał Szalast


Dzień Niepodległości

    Dnia,10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Pani Magdalena Kabała zorganizowała przedstawienie z uczniami. Na nasz występ przyjechała także Szkoła Filialna w Starościnie. Akademię uroczystą przemową rozpoczęła nasza pani dyrektor. Potem oddała głos nam a my się wykazaliśmy. Przedstawiali m.in. upersonifikowana Polska-Emilia Mitrus, uczeń-Michał Szalast, kosynier-Dawid Tomasiewicz, walczący kosynierzy-Ernest Wawerski i Michał Białek. Były także mówione wiersze i śpiewane piosenki.Na końcu obejrzeliśmy prezentację   i rozeszliśmy się do klas. Dopiero jutro będziemy wspominać poległych za ojczyznę.

dodał: Michał Szalast


Ślubowanie pierwszoklasistów.

    Dnia 25.10.2011 roku odbyło się ślubowanie klasy I. Było to bardzo uroczyste wydarzenie, które na pewno dobrze zapamiętają pierwszaki. Przedstawili oni krótką inscenizację pod przewodnictwem ich wychowawczyni pani Grażyny Milczek. Potem pani dyrektor zaczęła pasowanie. Każdy pierwszoklasista podchodził do niej, a ona uroczyście pasowała go na ucznia swoim pomarańczowym ołówkiem. Atmosfera była bardzo uroczysta. Drodzy pierwszoklasiści jesteście już prawowitymi uczniami!

dodał: Michał Szalast


Tenis stołowy…

    Dnia 27.10.2011 r. odbyły się zawody gminne w tenisa stołowego. Udział brali uczniowie ze szkół: w Samoklęskach i w Kamionce. Kategorie były następujące: młodsi chłopcy, starsze dziewczyny i starsi chłopcy. Z naszej szkoły były następujące miejsca w poszczególnych kategoriach. Młodsi chłopcy: 1 miejsce-Ernest Wawerski, 2-Mateusz Koniczyński,  3- Kamil Pochwatka, 4-Michał Białek. W kategorii starsze dziewczyny: 1-Weronika Mirosławska i Patrycja Góźdź, 2-Sylwia Górna. W kategorii starsi chłopcy 1-Filip Królewiecki ze szkoły w Kamionce 2-Michał Szalast, a 3- Dawid Tomasiewicz.

dodał: Michał Szalast.


Dzień Edukacji Narodowej

    Dnia 14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodami za przepracowane lata były Wiktorie. Każdy nauczyciel ją otrzymał. Nagrody wręczały znane osoby ze świata sportu, filmu, muzyki  i rozrywki. Byli to m.in. Tomasz Adamek, ojciec Mateusz, zespół Enej oraz Kuba Wojewódzki. Całemu przedstawieniu nadzorowała pani Aldona Pawłowska. Potem nauczyciele dostali od pani dyrektor dyplomy, a od Samorządu Uczniowskiego serdeczne życzenia i kwiaty. Na końcu pani dyrektor zaprosiła nauczycieli na poczęstunek.

dodał: Michał Szalast


Różańce .

    Na zajęciach świetlicowych przewiercaliśmy kasztany .Wiertarkę przyniósł Michał Szalast .Różańce wykonywaliśmy z Michałem i Krzysztofem Brzyskim. Praca nie była łatwa ,ponieważ trzeba było uważać żeby nie zrobić nikomu krzywdy .Pracę nadzorował pan Adam Peterwas i pani Iwona  Nieliwodzka . Pracy było dużo . Jednak kilka różańców udało nam się zrobić . Trzeba było  przestrzegać zasad BHP czyli dbać o czystość miejsca pracy  i uważać na bezpieczeństwo .Wiele osób wykonało różańce i za to serdecznie im dziękujemy   .   

dodał: Dawid Tomasiewicz


Zabawa .

    Dnia 30 września był Dzień Chłopaka jednak ustalone było że zabawa odbędzie się 29 września . Zabawa była super .Każdy się dobrze bawił .Był otwarty sklepik do tego oczywiście duże kolejki . Muzyka także była dobra. Były także organizowane konkursy które prowadziła Emila Mitrus .W piątek dziewczęta podarowały chłopcom prezenty . Dziewczęta z klasy szóstej zorganizowały ciekawe konkursy a w nagrodę chłopcy otrzymali kubki z fajnymi napisami . Było super.

 dodał: Dawid Tomasiewicz


Konkursy.

    Dnia 4 października odbył się konkurs Historyczny .Kandydowali uczniowie : Magdalena  Marciniak ,Michał Szalast ,Dawid Tomasiewicz ,Wiktor Śwircz ,Krzysztof Filipek i Natan Sochal . Następnego dnia odbył się Konkurs Przyrodniczy wzięli w nim udział : Dawid Tomasiewicz ,Michał Szalast ,Natan Sochal ,Arek Korzeniowski ,Wiktor Śwircz ,Estera Marciniak ,Weronika Górna ,Patrycja Góźdź , Ines Sochal ,Karol Koniczyński , Magdalena Marciniak oraz Filipek Krzysztof .Potem 6 października odbył się konkurs matematyczny. Wzięli w nim udział: Wiktor Śwircz, Natan Sochal, Brzyski Krzysztof ,Michał Szalast, Krzysztof Filipek .Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z udziału w Olimpiadzie.

dodał: Dawid Tomasiewicz


Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

     Dnia 21 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowali uczniowie od klasy II-VI .Kandydowali uczniowie z klas V i VI .Z klasy VI : Dawid Tomasiewicz ,Krzysztof Brzyski ,Krzysztof Filipek ,Agnieszka Cieszko , Arkadiusz Korzeniowski ,Michał Szalast , Wiktor Śwircz, a z klasy V : Sylwia Górna ,Weronika Mirosławska , Weronika Górna ,Karol Koniczyński ,Damian Wójtowicz, Patrycja Góźdź .Wszystkiemu nadzorowała pani Agnieszka Karwowska. Każdy nie mógł się doczekać wyników. Poznaliśmy je na drugi dzień .A oto i one :

Przewodnicząca – Weronika Mirosławska

Zastępca przewodniczącej – Karol Koniczyński

                                       
                                                                         

   Pozostałe sekcje są do uzgodnienia

dodał: Dawid Tomasiewicz

 


Rozpoczęcie roku.
     Pierwszego września powitaliśmy szkołę .Rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą, którą odprawił ksiądz dziekan Piotr Jastrzębski. Ksiądz nadmienił, że mamy szczęście, że mamy szkołę, bo w naszym województwie zlikwidowano 62 placówki.

     Wróciła dawna pani dyrektor Beata Małyska , która była na zwolnieniu lekarskim przez ubiegły rok. Przedstawiła nauczycieli, powiedziała gdzie która klasa będzie się uczyła oraz, że uczniowie ze Starościna doszli do nas. Nazywają się Estera, Magdalena, Justyna i Konrad. Szybko się zapoznaliśmy lecz oni są jeszcze trochę nieśmiali. Teraz kierownikiem świetlicy nie jest już pani Jolanta Matuszczak tylko pani Iwona Nieliwodzka. W bibliotece jest teraz pani Maria Zasada. U nas w szkole są dwie panie sekretarki pani Magdalena Kabała i pani Ewelina Kostyła.

dodał: Michał Szalast