Szkoła Podstawowa w Samoklęskach

Wydarzenia 2010/2011
Koniec roku szkolnego

Święto  Trzeciego Maja

    Dnia trzeciego maja każdego roku obchodzimy Święto Konstytucji. W 1791 roku król Stanisław August Poniatowski uchwalił Konstytucję Trzeciego Maja. Także w naszej szkole uczniowie oraz grono pedagogiczne postanowili uczcić to ważne wydarzenie. Młodzież z klas III-VI pojechała do Puław, żeby wziąć udział w biegach ulicznych. Rozpoczęły się one Hymnem Państwowym. Każdy z nas rozgrzał się i pobiegł jak umiał najlepiej. Osiągnęliśmy bardzo zadawalające miejsca i każdy z drobnym upominkiem wrócił do domu.

dodał: Bartłomiej Kniaziuk


Spotkanie integracyjne klas szóstych

    Dnia 04 stycznia 2011r. nasza klasa pojechała do szkoły w Kamionce na spotkanie integracyjne klas szóstych, uczących się w całej gminie. Wszystkim bardzo się podobało. Każdy z nas poznał dużo nowych osób. Najpierw dobrano nas w grupy. Było pięć zespołów: drużyna czerwonych, niebieskich, żółtych, pomarańczowych i zielonych. Później  trzy drużyny poszły na zajęcia, a dwie robiły pisały na papierze pakowym, czego oczekują po przyjściu do gimnazjum. Następnie zespoły zamieniły się. Były dwie lekcje pokazowe: angielski oraz geografia. Dzięki grze „dwanaście pytań” wiemy, gdzie możemy znaleźć bibliotekę czy świetlicę, do kogo możemy zwrócić się, kiedy mamy kłopoty, a także poznaliśmy różne ciekawostki z życia szkoły. Po wszystkim mieliśmy troszeczkę czasu wolnego. Następnie wróciliśmy do szkoły.

dodała: Kasia Trajda 
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania,
spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne
oraz, by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę!

W dniach 30 listopada - 21 grudnia w naszej szkole odbędzie się zbiórka odzieży, zabawek oraz żywności długoterminowej, w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".  O historii oraz szczegółach zbiórki, możesz dowiedzieć się tutaj.

 

 


Kółko informatyczne

    Co piątek na szóstej godzinie mamy koło informatyczne. Prowadzi je pan Adam. Czasami są tylko trzy lub cztery osoby, a niekiedy jest nas dużo więcej. Na tej lekcji uczymy się o tym, jak działa komputer, piszemy artykuły  oraz robimy wiele innych rzeczy, których dotąd nie potrafiliśmy. Bardzo lubię chodzić na te zajęcia. Prowadzący je - pan Adam jest bardzo miły i często nam pomaga. Nasze koło zyskuje coraz większą popularność. Niektórzy chodzą na nie by zrobić zadania, których nie dokończyli na lekcji lub po prostu - z ciekawości. Chciałabym, żeby takie koła były w każdej kolejnej szkole, do której w przyszłości pójdę.

dodała: Kasia Trajda


Prace klasy V na lekcjach techniki i informatyki

    Na technice nasza klasa robi świeczniki. Do tej pory skończyły trzy osoby. Niestety, nie jestem jeszcze w ich gronie, ponieważ  muszę przymocować jeszcze dwie świeczki. Najpierw okorowaliśmy swoje gałęzie,  a następnie czyściliśmy papierem ściernym. Później przykręcaliśmy je do podstawki i malowaliśmy lakierem. Każdy świecznik ma inny kształt, każda podstawka inną ilość pierścieni na sobie. Natomiast na  informatyce robiliśmy prezentację. Znane wiersze polskiego poety: „Rzepkę” lub „Lokomotywę” – musieliśmy przedstawić w postaci pokazu slajdów. Klasa wybrała lokomotywę, ale ja osobiście wolałbym rzepkę - każdy przecież może mieć swoje zdanie. Ciężko pracowałem nad tą prezentacją. Już ją skończyłem. Teraz mam pisać artykuły, aż do końca semestru. Ten jest już chyba ostatni.

dodał: Wiktor Śwircz


 Lekcje techniki w klasie V

    Na pierwszych lekcjach techniki uczyliśmy się pisać pismem technicznym. Następnie zajmowaliśmy się budową drewna. Na jednej z lekcji pan powiedział, abyśmy przynieśli wysuszoną gałąź. Potrzebna była ona do zrobienia świecznika.  Wypełniliśmy zadanie. Na lekcji obieraliśmy gałąź z kory i czyściliśmy papierem ściernym. Potem pan poprosił, żebyśmy przynieśli podstawę. Kiedy została ona dokładnie oczyszczona i przytwierdzona do gałęzi, brakowało tylko świeczek. Przymocowałem je, a lakieru, który również był niezbędny - pożyczył wszystkim Arek. Wkrótce świecznik był gotowy. Pan zrobił nam trochę zdjęć. Ogólnie lekcje techniki bardzo lubię, ponieważ robimy na nich dużo ciekawych rzeczy.

dodał: Michał Szalast


Mój ulubiony sport to tenis stołowy. Lubię go dlatego, że jest w pełni bezpieczny. Zawodnicy doznają kontuzji bardzo rzadko. Stoją oni z obu stron stołu. Mecz gra się najczęściej w trybie pięciosetowym. Jestem uczniem piątej klasy, do której uczęszcza (łącznie ze mną) dziesięć osób. W tenisa stołowego gra osiem z nich, czyli zdecydowana większość. Mam kolegę, który jest rok ode mnie starszy. Nazywa się Adrian i gra najlepiej z całej szkoły. Ja zajmuję szóste miejsce w rankingu szkolnym. Ogółem tenis stołowy jest łatwy do nauki. Kiedy zna się zasady gry, to ona także staje się łatwa.

dodał: Michał Szalast


Sprawdzian próbny

    We wtorek 30 Listopada odbył się próbny sprawdzian klas szóstych. Nasza wychowawczyni bardzo długo tłumaczyła nam co i jak mamy robić. Podejrzewam, że pani bała się bardziej od nas. Rano wszyscy przyszli w białych koszulach. Weszliśmy do sali i wzięliśmy długopisy w dłonie.  Jeśli chodzi o mnie, sprawdzian był łatwy. Trudność sprawiły mi jednak zadania matematyczne.  Nie wszystkie z nich udało mi się zrobić. Sądzę, że najłatwiejsze było wypracowanie. Musieliśmy napisać o podróży, której nigdy nie zapomnimy…  Wszyscy – zarówno my, jak i komisja, która pilnowała, żeby sprawdzian przebiegł zgodnie z regulaminem, byli zdenerwowani. Chciałabym pisać więcej takich testów.

dodała: Natalia Białek


Zawody gminne w ping ponga

    Dnia  16.11.2010r. odbyły się zawody Gminne w tenisa stołowego. Julka stanęła na najwyższym stopniu podium, a Kasia była zaraz za nią – na drugim miejscu. W kategorii chłopców Adrian Janek z naszej klasy zajął 3 miejsce. Jeśli chodzi o chłopców młodszych, to sytuacja prezentuje się tak: Karol Koniczyński 1 miejsce, Damian Wójtowicz 2 miejsce i Ernest Wawerski 3 miejsce. Jak widać zajęliśmy dobre miejsca. Dnia 18.11.2010.r. też odbyły się zawody, ale powiatowe. Do Łucki pojechali wszyscy, którzy zdobyli miejsca 1 - 4. Niestety nikt nie dostał się zawody wojewódzkie. Mamy nadzieję że za rok pójdzie nam lepiej.

dodał: Dawid Tomasiewicz z kl. V


Święto Niepodległości

 Święto Niepodległości obchodzimy 11 Listopada. Jest to szczególny dzień dla Polaków. W naszej szkole uczciliśmy go śpiewem i recytowaniem wierszy. Pani dyrektor przytoczyła kilka faktów dotyczących historii naszej ojczyzny. W uroczystej akademii brali udział uczniowie klas IV-VI . Mamy nadzieję, że coś zapamiętaliście z tej lekcji historii. 

dodał: Samorząd Uczniowski


Pokazy ludzkich Możliwości

    Dnia 27.10.2010r.  w Zespole Szkół w Kamionce odbył się pokaz pt. „Możliwości organizmu ludzkiego”. Czas trwania występu wyniósł 90 min. Jurij Ziniewicz  dał nam wspaniały pokaz.  Przedstawił między innymi chodzenie po szkle, zademonstrował jak posługiwać się mieczami, po których chodził jak po schodach, wszedł na górę i skoczył na szkła, owijał drut na szyi. Za mądre pytania i odgadnięcia zagadek były nagrody. Wszystko komentował p. Stryjski. Po występie można było kupić plakaty  i zdjęcia z podpisem tego Ninja.

dodał: Wiktor  Śwircz     W dniu 23 września 2010r. w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydują uczniowie z klas V-VI. Są to:

 • KlasaV:
  Krzysztof Brzyski
  Natan Sochal
  Wiktor Śwircz
  Dawid Tomasiewicz
  Agnieszka Cieszko

 • Klasa VI
  Natalia Białek
  Małgorzata Chrost
  Julia Grymuza
  Katarzyna Trajda
  Rafał Kołodziej
  Jakub Korzeniowski
  Konrad Ogórek
  Patryk Woźniak
  Bartłomiej Kniaziuk

dodała: Lotka :)


Rozpoczęcie Roku Szkolnego

     Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 odbyło się 1 września o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej w Samoklęskach. Pani dyrektor Krystyna Winiarska powiedziała długie, ale piękne przemówienie. O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza Św. Po modlitwie uczniowie z wychowawcami poszli do klas. W klasach uczniowie przywitali się z nauczycielami. Po krótkiej rozmowie dzieci rozeszły się do swoich domów.

dodał: Bartłomiej Kniaziuk                                            


Rozpoczęcie Roku Szkolnego

     W dniu 1 IX 2010r tak jak w każdej Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11. Już na samym początku spotkała nas niespodzianka. Okazało się, że przez najbliższy rok szkolny obowiązki dyrektora będzie pełniła p. Winiarska. Mamy także nowego nauczyciela historii – p. Magdalenę Kabałę. Po przemówieniu nowej pani dyrektor wzięliśmy udział w Mszy Św., którą odprawił ks. Piotr Jastrzębski. Miało miejsce również poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Na koniec wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Szkoda, że te wakacje tak szybko się skończyły…

dodała: Julia Grymuza


OGŁOSZENIE

       Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 odbędzie się 01.09.2010r.(środa) o godzinie 8 30.Przewidywany czas trwania uroczystości - 2 godziny.

Organizacja dowozów w dniu 01.09.2010r.:

7 30- Amelin - Syry

8 00- Stanisławów Duży – Rudka Gołębska- Dębczyna

dodał: adamP